Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji ADSL (provajder/vrsta paketa) dozvoljava zahtev za saobracaj?

[es] :: ISP :: ADSL :: Koji ADSL (provajder/vrsta paketa) dozvoljava zahtev za saobracaj?

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ijahman
Beograd južno

Član broj: 8864
Poruke: 30
212.62.52.*



+1 Profil

icon Koji ADSL (provajder/vrsta paketa) dozvoljava zahtev za saobracaj?09.10.2006. u 09:01 - pre 213 meseci
Da malo pojasnim. Konkretno na Sezamu imam adsl basic paket, ali sam provajder NE DOZVOLJAVA ni osnovni PING paket - naime ne mozes da pingujes komp sa one strane gde je inicirana ADSL konekcija. Brane se tako sto se za tu vrstu paket dodeljuje "dinamicka" IP adresa.
Sa tehnicke strane to se zabranjuje tako sto se na ruteru dozvoljava samo TCP/Established konekcija - citaj samo ona koja je inicirana sa tog racunara, a moze se proveriti tako sto kad se konektujete, zamolite nekog da pinguje vas IP - ako prolazi onda je OK, ako ne...
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.obren-city.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Koji ADSL (provajder/vrsta paketa) dozvoljava zahtev za saobracaj?09.10.2006. u 09:21 - pre 213 meseci
a da ti ugasis svoj firewall?

salim se... ima li nekoga ko moze ovo da potvrdi?
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Koji ADSL (provajder/vrsta paketa) dozvoljava zahtev za saobracaj?09.10.2006. u 10:55 - pre 213 meseci
Ja na Sezamu pingujem bez problema sa AD[S]L-a na AD[S]L. Jedini problem je kada je jedan ADSL u !sezam režimu, a drugi u regularnom, onda ne mogu da se vide.
 
Odgovor na temu

Ijahman
Beograd južno

Član broj: 8864
Poruke: 30
212.62.52.*



+1 Profil

icon Re: Koji ADSL (provajder/vrsta paketa) dozvoljava zahtev za saobracaj?09.10.2006. u 13:20 - pre 213 meseci
Citat:
pisac: Ja na Sezamu pingujem bez problema sa AD[S]L-a na AD[S]L. Jedini problem je kada je jedan ADSL u !sezam režimu, a drugi u regularnom, onda ne mogu da se vide.

A kako to !sezam rezim - sta je to ?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Koji ADSL (provajder/vrsta paketa) dozvoljava zahtev za saobracaj?

[ Pregleda: 3237 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.