Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?

[es] :: Storage :: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?

[ Pregleda: 2070 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

Član broj: 27580
Poruke: 24
*.swipnet.se.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?15.10.2010. u 19:40 - pre 164 meseci
Imam neobican problem...

Koristim veoma star racunar (Dell Inspiron 1100 iz dvehiljade i neke rane) na koji uzalud pokusavam da prikacim maxtor hdd skinut sa desktop racunara. HDD (inace diamond 9 120gb) sam stavio u neki no-name box, i to sve zajedno radi na svakom racunaru na kome probam, sem na mom

Sta se zapravo dogodi: Kad ukjlucim box u struju, disk se zavrti - so far so good... Onda, kad ukjlucim disk u bilo koji (od 2 ) usb port racunara (podrzavaju usb 2.0 provereno), LED na boxu pocne da blinkuje, cuje se spin up do 7200rpm pretpostavljam, onda neko cangrljanje, i malo jaci pucanj (kao da glava diska udari u granicnik), i gasi se LED. Nakon toga, ili sve pocne ispocetka (LED-cangrljanje-...) i tako u nedogled, ili windows prikaze usb error message...

OS je XP sp3

Znam da ce neko reci da treba da kupim novi komp, al sad sam suvise zauzet da bih se par dana luksuzirao oko instalacija, podesavanja i tako toga. Najvise bi mi odgovaralo da nateram ovo da radi dok ne prodje frka...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?15.10.2010. u 19:50 - pre 164 meseci
Znaci Sizifovski posao Nadji negde ispravno napajanje za taj DELL (napajanje je tipsko i samo za DELL racunare) i probaj da nateras hard da saradjuje. Druga solucija je naci bilo koje napajanje i adapter sa normalnog ATX-a na DELL-ov standard. Najveci posao ce biti naci napajanje koje je kompatibilno ili adapter o kom sam pisao. Zelim ti srecu ali previse je to cimanja za rezultat koji je neizvestan...
 
Odgovor na temu

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

Član broj: 27580
Poruke: 24
*.swipnet.se.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon Re: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?15.10.2010. u 20:04 - pre 164 meseci
Mislim da ovo nema veze sa napajanjem/strujom - hdd box ima sopstveno napajanje sa gradske mreze...

Takodje, usb prikljucak sam probao i direktno u racunar, i preko hub-a koji se napaja sa gradske mreze - rezultat je uvek isti...

Sklon sam da mislim da je ovo nesto vezano za softver/drajvere, eventualno hardver oko portova. Ipak box sa hdd-om besprekorno radi na drugim racunarima. Probao sam na nekom novom dell-u kod kolege - sve se podiglo za 3sec :(
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?15.10.2010. u 20:48 - pre 164 meseci
Napajanja koja slabe zezaju sa svim USB uredjaima bilo da se napajanju preko ploce ili iz uticnice... Verovao ili ne, to je tako i vazda ce biti... Ne kazem da je problem napajanje 100%, ali moze da bidne... Ovo vise lici na hardverski nego na softverski problem. Ako mislis da je softverski problem, instaliraj Windows XP SP3 od nule pa vidi da li ce mozda to resiti problem. Mozda pomogne i flashovanje BIOS-a ako postoji neka novija verzija za tu DELL-ovu maticnu plocu.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?15.10.2010. u 22:15 - pre 164 meseci
Nisi rekao, jeli taj tvoj komp cita ostale stickove ili externe diskove?

BTW nemoras win od nule, skini ubuntu live cd, bootaj u njega i prikljuci disk pa vidi sto se desi

PS: Ako ukljucis taj externi disk u struju a USB nigdje, dali se desi isto kao kad ga prikljucis na svoj komp?
Kad ga ukljucis u komp dali se taj "pucanj" (koji je zapravo parkiranje glave) cuje samo jednom ili neprestano tako "tandrče"?

 
Odgovor na temu

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

Član broj: 27580
Poruke: 24
*.swipnet.se.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon Re: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?15.10.2010. u 22:31 - pre 164 meseci
Narode, hvala za pomoc!

Ubuntu je dobra ideja. Probacu to!

Dok je disk samo na struji, nista ne puca. Samo se vrti nekom ne-max brzinom...

"Pucanj" se cuje periodicno. Dakle kad ukljucim disk u usb desava se sledece. Disk se spinuje do 7200rpm, nakon toga se cuje kratkotrajno cangrtanje (to je i pre bilo normalno pri paljenju racunara), pa pocne LED da blinka, i posle 3-10 sekundi se zacuje taj pucanj. Onda se disk ugasi na momenat, pa se celokupna procedura iz prethodne recenice ponavlja - u nedogled! Ponekad, posle n ciklusa, disk se ugasi, i windows da poruku usb device might not work properly bla bla bla


BIOS je poslednji...

Cini mi se da komp normalno cita usb-ove (mislim na flash memorije), i normalno radi sa "preko nekoliko" usb uredjaja (stampaca, miseva...)


Hvala jos jednom!

Javljam kako je proslo sa ubuntu-om!
 
Odgovor na temu

KKnD
Milos Ivankovic
Development engineer
ALSTOM Power
Baden, CH

Član broj: 27580
Poruke: 24
*.swipnet.se.

Sajt: www.explorethrust.eu


+8 Profil

icon Re: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?16.10.2010. u 00:10 - pre 164 meseci
Pozdrav sa linuxa ;)

Mrka kapa!

Ponasanje je veoma slicno onome pod windowsom!

Pustio sam ga malo duze da proba da inicijalizuje disk i na kraju se pojavio 123gb filesystem (moj disk), ali sam dobio poruku:

"Unable to mount 102gb filesystem

DBus error

ORG.gtk.Private.RemoteVolumeMonitor.Notfound: The given volume was not found"

Ipak je nekakav hardware glitch u pitanju... Stvarno je izvan moje moci da zakljucim zasto disk na drugim racunarima radi...

102gb filesystem mora da je d:\ particija sa tog diska...

Kasnije se pojavila i ova poruka:

"Error mounting: mount exited with exit code 13: Error reading bootsector: Input/output error
Failed to mount '/dev/sdb5': Input/output error
NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a
SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows
then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very
important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate
it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.
/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation
for more details."
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?16.10.2010. u 10:33 - pre 164 meseci
Ako eksterni disk radi dobro sa drugim racunarima a sa tvojim ne, problem je u tvom racunaru. Ako "cangrlja", kako kazes, problem nije softverski. Problem definitvno nije u eksternom disku jer radi dobro sa ostalim racunarima. Znaci problem je u tvom DELL-u. Pretpostavljam da si vec probao taj disk na vise USB portova i da je situacija ista, a rekao si da ostalih "preko nekoliko" USB uredjaja radi dobro kad se spoje na tvoj DELL. Probaj da izvadis HDD iz eksternog racka i direktno ga prikljucis na DELL, da vidis da li ce biti problema....
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: HDD u eksternoj kutiji ne radi iskljucivo na mom racunaru?

[ Pregleda: 2070 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.