Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira

[es] :: Laptopovi :: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira

[ Pregleda: 3178 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SERVIS DUČIĆ
JOVO DUČIĆ
RTV SERVIS DUČIĆ
TREBINJE, RS-BIH

Član broj: 239429
Poruke: 5
*.paleol.net.

Sajt: www.servisducic.com


Profil

icon Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira11.12.2009. u 16:32 - pre 174 meseci
Problem je sledeci... Upalim ga, prvi boot prodje ok, na displeju se pojavi logo WINDOWS i nakon par sekundi nestane, ostane prazan displej sa upaljenim pozadinskim osvjetljenjem... Samo CCFL rade *dakle u trenutku kada kursor treba da se pojavi na monitoru). Odam sam sunjao na OS, pokusao reinstalaciju, ali ne ide, krene cekiranje diska i tu zaglavi. Posto u servisu imam isti laptop, zamjenim memorije, njegova memorija radi u mom racunaru. Zamjenim HDD, njogov hdd radi u mom racunaru, dakle nesto je sa maticnom plocom. Da li je neko od kolega imao slican problem?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira11.12.2009. u 19:00 - pre 174 meseci
U kom smislu zaglavi tokom chekiranja diska tokom instalacije Windows-a? Koji si Windows hteo da instaliras? Opisi malo detaljnije situaciju.
 
Odgovor na temu

SERVIS DUČIĆ
JOVO DUČIĆ
RTV SERVIS DUČIĆ
TREBINJE, RS-BIH

Član broj: 239429
Poruke: 5
*.paleol.net.

Sajt: www.servisducic.com


Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira11.12.2009. u 19:57 - pre 174 meseci
Dakle, nije u pitanju instalacija OS-a. Vlasnik kaze da se desavalo da je u radu, prije nego sto se ovo desilo, blokirao, zaledi sliku. Sada je situacija sledeca, upali se, pocne WINDOWS XP logo i nestane, ostane prazan crn displej sa upaljenim lampama. Kada probam dici npr. WINDOWS LIVE EDITION ili PE Boot sa CD-a, isto se desava, u trenutku kada nakon WINDOWS logo-a treba da pokaze kursor na displeju, e tu zaglupi. Kada taj HDD prebacim u moj laptop koji je identican ovom koji ima gresku sve je ok. Znaci, HDD i instalacija su u redu... Mjenjao sam i memorije, ali nista ...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira11.12.2009. u 21:26 - pre 174 meseci
Moguce je da je problem sa grafickom karticom... Na tom laptopu bese neki ATI Mobility Radeon (x700 ili slicno). Mislim da je zalemljena za plocu. To mozes i sam da proveris.
 
Odgovor na temu

SERVIS DUČIĆ
JOVO DUČIĆ
RTV SERVIS DUČIĆ
TREBINJE, RS-BIH

Član broj: 239429
Poruke: 5
*.paleol.net.

Sajt: www.servisducic.com


Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira11.12.2009. u 22:19 - pre 174 meseci
Da da... na nju sumnjam, letovana je na plocu, sa kuglicama, BGA. Dana sam je blago grijao toplim vazduhom, jer ne znam koliku temperaturu podnosi. Cudno je sto je u trenutku dok sam rastavljao laptop, prije grijanja grafike, sve proradilo, digao se windows, medjutim kasnije nista. Sutra cu pokusati malo jace da zagrijem ATI kolo, ``podmazacu`` ga fluxom i pokusati da ga zaljuljam... pa sta bude, meni ovo lici na kontakt, sad ako je ispod ATI kola...
 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
195.178.35.*



Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira12.12.2009. u 01:04 - pre 174 meseci
zeza ga grafika, sto bi serviseri rekli..ladan lem...zagrej sa fluksom, malo je mrdni i nadaj se najboljem. Proradio ti je kad si poceo da ga rastavljas jer si delimicno nategao plocu pa je problematicni kontakt bio uspostavljen...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira12.12.2009. u 02:50 - pre 174 meseci
Cuveni ball grid array package. Plan je dobar. Treba da se zagreje. Moze da se mrdne mada ponekad proradi bez mrdanja, a nekad pak ne proradi uopste bez obzira na mrdanje. Video sam kako se radi, tj. znam teoriju, ali licno nikad to nisam radio.
 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira12.12.2009. u 11:43 - pre 174 meseci
nema poente da se samo greje...ako se samo greje za 7 do 15 dana opet ce se isto ponasati kao sada...mora i da se mrdne jer se tako lem osvezi ljudski i to onda uglavnom radi. Mada sto rece Binary mind to cesto ne pomaze jer je sam chip neispravan ili nesto trece...Sustina je da je to princip "Seci gaće, krpi du*e"...to bi trebalo da se radi sa ozbiljnim alatom - bga workstation-om koji takav chip moze da skine, nakugla nove kuglice i vrati nazad, kao sto proizvodjac radi...ali sta da se radi...Srbija...

poz svima
 
Odgovor na temu

SERVIS DUČIĆ
JOVO DUČIĆ
RTV SERVIS DUČIĆ
TREBINJE, RS-BIH

Član broj: 239429
Poruke: 5
*.paleol.net.

Sajt: www.servisducic.com


Profil

icon Re: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira12.12.2009. u 15:00 - pre 174 meseci
Problem rijesen, ploca zagrijana predgrijacem odozdo, zatim kolo zagrijano postepeno do 340 stepeni uz lagano ``pipkanje`` pincetom dok nisam primjetio da se cijelo kolo pocelo ljuljati. Sada radi bez greske...

P.S. BGA/MicroBGA solution... sta ces, nije Srbija vec Republika Srpska :)

Hvala svima na savjetima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem na ASUS A6R 15,4`` WXGA, blokira

[ Pregleda: 3178 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.