Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Huawei e220 problem sa firmware-om

[es] :: GSM - servisiranje :: Huawei e220 problem sa firmware-om

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.ptt.rs.



+303 Profil

icon Huawei e220 problem sa firmware-om14.10.2010. u 14:01 - pre 164 meseci
Imam sledeci problem. Uradio sa update firmware-a i sad modem nece da mi prepozna karticu. Probao sam i dashboard update ali ne pomaze, tako da ne znam sta da radim. Modem je moj, nije pod ugovorom, tako da ne mogu da ga zamenim. Ima li neko ideju kako da vratim firmware koji koristi telenor, ili kako da resim problem? Svaka pomoc je dobrodosla.
 
Odgovor na temu

svakaVamcast
www.gsmreverse.com

Član broj: 183096
Poruke: 546
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Huawei e220 problem sa firmware-om15.10.2010. u 08:17 - pre 164 meseci
Pronadji telenorova podesavanja i podesi soft.

Nije mi samo jasno, sta podrazumevas pod "modem nece da mi prepozna karticu". MOras to malo detaljnije da pises.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.opera-mini.net.



+303 Profil

icon Re: Huawei e220 problem sa firmware-om15.10.2010. u 13:08 - pre 164 meseci
Kao sto rekoh uradio sam update firmware-a koji sam skinuo sa interneta. Posle update-a kad prikljucim modem, telenor aplikacija ga ne prepoznaje (sto razumem, pisana je za stariju verziju firmware-a). Zato sam skinuo sa interneta par aplikacija za ovaj modem, koje rade sa ovom verzijom firmware-a ali ni jedna ne prepoznaje karticu. Samo izbaci nesto tipa sim/usim card not recognized or 'something else'. Kartica radi, sad mi je u telefonu sa koga pisem ovu poruku. Jedino logicno objasnjenje mi je da je telenor nekako podesio modem da samo sa njegovim firmware-om prepoznaje karticu. Zato mi treba taj frimware za ovaj modem. Nadam se da je ovo dovoljno detaljno:).
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Huawei e220 problem sa firmware-om23.10.2010. u 16:41 - pre 164 meseci
Ovo sam nasao..

Some network operators selling E220, however, replace Huawei's software with their own, which often is software-locked (albeit not SIM-locked) to work only with the operator's own network. End users can use either third-party software such as MWconn (freeware) or alternative operating systems (e.g. Linux) to circumvent this and use their E220 with any SIM, or flash their device with Huawei's original software.

Probaj da nadjes ovaj MWconn program..pa cackaj :)

Pozdrav


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Huawei e220 problem sa firmware-om23.10.2010. u 18:25 - pre 164 meseci
Sa Danskim Oisterom, koji je virtuelna kompanija u sklopu 3.dk (dijele mrezu i sve moguce, osim APN) MWconn odlicno radi sa Huawei E122 bez "mobile partner" programa:


prilazem sliku:








Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Huawei e220 problem sa firmware-om24.10.2010. u 20:08 - pre 164 meseci
Problem je bio u firmware-u, a ne u softveru za konektovanje :) Resio sam problem instalacijom starije verzije koju sam jedva nasao, ako se neko nadje u slicnom problemu neka mi posalje pm (ne znam da li je dozvoljeno ovde postaviti ovaj software). Inace stvarno hvala ti mnogo na trudu da pomognes.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Huawei e220 problem sa firmware-om

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.