Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft kursevi upisati ili ne

[es] :: Sertifikati :: Microsoft kursevi upisati ili ne

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 55242 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne27.02.2007. u 18:15 - pre 208 meseci
U svakom slucaju, u mom drugom topicu u ovoj sobi se bas vodila diskusija na ovu temu i utvrdjeno je da je kurs i te kako koristan i da je daleko od toga da se moze nazvati bacenim novcem. Potrazi malo. A inace, ja uopste nemam para za bacanje ali mi nije zao da ih dam za nesto sto valja. Pa nisu valjda svi ovi silni ljudi koji idu na predavanja ludi...

[Edit: Uklonjen flame bait]


[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 28.02.2007. u 21:53 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne27.02.2007. u 22:29 - pre 208 meseci
Sve zavisi. Originalno su kao ciljna grupa MS sertifikata zamišljeni oni koji već imaju iskustva u radu, verovatno rade u nekoj većoj firmi/administriraju veću mrežu, a žele da napreduju i dobiju potvrdu svog znanja te će im firma verovatno platiti pohađanje kursa/polaganje ispita.
Sigurno je da se virtuelni predavač ne može porediti sa pravim, tim pre što većina korisnika nije na nivou native speaker-a, koliko god da znaju engleski jezik. Tako da se ne može reći da su kursevi bačene pare, ali svakako da jesu u pitanju velike pare, pa svako treba da izvaga i da vidi koliko mu to znači, odnosno da li mu je vredno tih para. Lično mislim da su od veće koristi manje naprednim korisnicima i onima koji nisu nikad videli Windows Server OS, jer se neće baš lako sami snaći (mada nije preduslov naravno).
Da ponovim, kod nekog tih uloženih 1k€ mogu imati veliki efekat, a kod nekog ne baš veliki; efekta će biti sigurno, ali neće biti svima vredan te sume.
 
Odgovor na temu

nikoniko
admin@ministarstvo RS
Beograd

Član broj: 136999
Poruke: 2
212.200.146.*



Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne05.03.2007. u 10:00 - pre 208 meseci
@freak_lick u pravu si, mozes sam da naucis i pripremis kurs ALI ako ti za vreme citasnja knjige ili drndanja testkinga padne na pamet realni problem ili dobijes super ideju za primenu necega ti nemas koga da pitas a na kursu mozes da pitas predavaca koji je uglavnom MNOGO dobro upucen u mreze, os-ove i sl i stvarno moze da ti resi problem i da te usmeri u pravom smreu, doduse to moze i internet ali sa vise cimanja. Inace misli da je Mirosla Jeftic u pravu kada kaze da su ms kursevi zamisljeni za nekoga ko vec radi ali ja takodje mislim da su i za nekoga ko bi tek zeleo da se posveti ovom poslu a za takve ljude, cije je znanje ograniceno na znanje totalnog korisnika, nije dovoljno da sami skinu knjigu i test king sa neta i sednu i nauce (naravno i to je moguce- ali mnogo retko) vec da odu na kurs i sistemacki da upiju znanje. naravno i jedno i drugo je varijanta koja je dobra a naravno jeftinija varijanta je bolja ali mozda i nije. u svakom slucaju svo ovo je veoma individualno...negde u temi sam procitao da su polaganja ms kurseva formalnost, he he, kamo srece...
bacis kocku u vodu, izadju krugovi - gde je tu logika?
 
Odgovor na temu

sasha74
Beograd

Član broj: 72051
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne04.05.2007. u 21:03 - pre 206 meseci
Pa ne znam vise i ja se slazem sa iznetim i pitam kako cu se snaci kada budem krenuo, jer ne znam mnogo o serverima i mrezama a voleo bih da naucim sve to.
Mislim da ce mi biti tesko ali kao sto je neko ovde rekao sve je to individualno i treba tako gledati.
Niko ne dolazi sa istim nivoom predznanja i bitno je dosta raditi...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne04.05.2007. u 21:34 - pre 206 meseci
Uglavnom, mislim da ćeš mnogo drugačije gledati na sve to nakon što ti počne kurs.
 
Odgovor na temu

sasha74
Beograd

Član broj: 72051
Poruke: 30
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 14:41 - pre 206 meseci
Imam jos jednoi pitanje odnosno dilemu, da li je bolje ako se na kursu radi samo sa virtuelnim masinama ili na zivoj mrezi...cuo sam da u vecini skola se radi sa virtuelnim masinama i da je to neka preporuka Microsoft-a...Hm sta sada reci na ovo jer ipak je ziva mreza nesto drugo...
Od ovih silnih pitanja u vezi kurseva covek odlepi...bolje da nisam ni razmisljao o njima niti upisivao.
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 14:55 - pre 206 meseci
>
Koja to virtuelna masina moze zameniti resavanje problema na "pravim"
serverima?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 15:03 - pre 206 meseci
Ako imaš prilike da radiš na pravim serverima, super, odlično. Realnost je ovo drugo ipak. U principu, čak i da postoji "živa" mreža na kursu, to će opet biti u laboratorijskim uslovima, odnosno vrlo slično virtuelnim mašinama. Prava mreža u produktivnim uslovima je nešto drugo, ali takvoj vas obično neće pustiti ni blizu da priđete.
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 17:45 - pre 206 meseci
Pretpostavljam da ljudi koji idu na MCSA/E imaju veliku bazu znanja koju
treba sistematizovati, a ne da se na kursu nesto mnogo "uci". My bad , my
bad :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 18:03 - pre 206 meseci
I da i ne. Idu početnici da bi dobili "head-start", takođe idu i iskusni da bi sistematizovali i potvrdili svoje znanje, a možda i naučili nešto što ne znaju.
 
Odgovor na temu

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 18:40 - pre 206 meseci
>
Treba njima dati head-shot jednim opusom od 50MB txt RFC i FYI-a koje
trebaju procitati pre nego sto odu na kurs :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 19:39 - pre 206 meseci
Ko bi onda išao na kurs posle takve doze... išli bi na reanimaciju.
 
Odgovor na temu

sasha74
Beograd

Član broj: 72051
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 21:15 - pre 206 meseci
Ljudi danas sam bio u jednoj skoli u BG koja drzi ove kurseve - Guidance, i decko koji je tamo MCT mi kaze da oni ne rade sve na virtual PC-ima vec se dosta radi i na "zivoj mrezi" -> laboratorijski uslovi -> 8-10 kompova i da se tako dosta nauci jer je ovo drugo samo neka vrsta simulacije gde je sve namesteno i idealno radi...
Npr. nema problema sa nepodesenim drajverima, konekcijama itd...a dok je ova druga varijanta (vurtual PC) samo pogodnija za predavaca jer nema sta da se muci i da je nekako vise kustomizovano i samo se rade neke vezbe tipa klikni ovde i eto...nemam pojma mozda i nije tako...
Medjutim cuo sam da i Microsoft po svom programu - MOC predlaze rad sa virtuelnim masinama!!!!!!!!!!!!!!!

MOLIM VAS ZA OBJASNJENJE I KO JE KAKO SLUSAO PO DRUGIM SKOLAMA JER CU VISE DA POLUDIM, IMAM JOS SUTRA DA ODLUCIM, TJ. DA LI DA ODUSTANEM OD SKOLE GDE SE RADI SAMO VIRTUAL PC ILI NE!!!

MOLIM ZA ISKRENE ODGOVORE JER VISE NEMAM VREMENA DA SVE OVO CITAM !!!
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 21:43 - pre 206 meseci
@Sasha
Ma za kurs ti je ok i virtuelno. Oni ti po MOC ubace probleme koje treba da resis.
E sad ako hoces "bas" da znas materiju, ili dobar comp sa mnogo virtuelnih ili vadi 500eura pa kupi 5 polovnjaka da teras xp i jos 300 da poteras dva servera i eto ti mreze, pa vozi koliko hoces :)

Dok ga ne pokvaris neces moci da ga popravis, a ako ti oni daju kvar i pokazu kako se popravlja, pa znaces da popravis taj kvar, a kako neki drugi?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne07.05.2007. u 22:16 - pre 206 meseci
Što se mene tiče, sasvim su ok virtuelne mašine. Ipak to nije hardverski kurs da treba da gubiš vreme na instaliranje drajvera, kartica, itd (da se razumemo, to je odlično znati, ali to nije glavni razlog zašto se ide na MCSA/E), a laboratorijski uslovi su na neki način u oba slučaja. Ja sam radio na virtuelnim mašinama, sada održavam pravu mrežu, ali ne mislim da sam bio zakinut zato što nisam i na kursu imao sve vreme "pravu" mrežu.
 
Odgovor na temu

NIkoDS
administrator sistema
Novi Beograd

Član broj: 49609
Poruke: 104
212.200.146.*



Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne08.05.2007. u 09:02 - pre 206 meseci
Ljudi, raspravljate o pogresnim stvarima, Microsoftov je kurs, Microsoft je za najnovije MOC-ove rekao da se rade na virtuelnim masinama i to je to, uostalom tako svako ima od 3 do 6-7 masina da radi na njima a da se ima "labaratorija" svi zajedno bi imali taj broj racunara, predpostavljam da je zato i uvedeno na virtualnim, jer ne vidim da ce skola za 8 ucenika da obezbedi 80 masina, usto skole koje rade na pravim masinama koriste stare verzije knjiga ili sto je jos gore- cuo sam koriste knjige koje jesu za taj kurs ali su za tech support technician a ne za mcsa/e. elem, zaskljucak je da je najbolje ici na najnoviji kurs a najnoviji je sa virtual pc-ima , kao ste je microsoft(koji je izmislio kurs) i propisao.

inace i za virtuelne masine se desava da zabaguju(retko) ali inace kompletna funkcionalnost pravog racunara je ostvarena kroz nju, ja ih koristim i na poslu za testiranje softvera, grupnih polisa i raznoh ostalih zezalica


@Sasha 74

Ja trenutno idem na mcse u vincu i extra sam zadovoljan, i sa virtual pc-ima i sa predavacem, a i naj jeftiniji su(bar su bili kad sam ja upisivao) + uz vecinu knjiga su nam dali vaucer za pristup labovima na microsoft learning sajtu(inace vaucer kosta od 100 do 300 usd-i nisam cuo da ti neko drugi to daje- i super je stvar imas sva predavanja opet na kompu , sa primerima i celom pricom-to su predavanja koja microsoft prodaje da ih sam odslusas pa da polazes) i sve se radi po naj novijim moc ovima i nije tacno da su virtual pc simulacije na kojim sve radi, oni su emulator za windows kojim ti deo resursa pravog racunara dodeli virtuelnom a sta ces ti u njemu da uradis to nije simulacija nego kompletan windows i mozes da ga unistis ili da ga podesis da radi nesto (ad, dns, dhcp, counter strike:-), kao i pravi, a taj iz guidanca je ili retard ili sto je verovatnije samo te laze da bi te navukao kod njih, uostalom imas microsoft learning sajt pa vidi sta oni kazu, a majku - mu oni su autoritet!

i, da, ad se radi na pravim masinama ne na virtualnim-kao sto to preporucuje microsoft

[Ovu poruku je menjao NIkoDS dana 08.05.2007. u 10:14 GMT+1]
Bacis kocku u vodu, izadju krugovi. Gde je tu logika?
--------------------------------------------------
iBook g3@300 288MB Mac OS X 10.2.8
Intel [email protected] 6GB Windows 7 Ultimate N x64
HP 2510p [email protected] 2GB Windows 7 Ultimate x64 & uBuntu 11.10
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne06.05.2008. u 08:54 - pre 194 meseci
Pozdrav ljudi, procitao sam dosadasnje komentare ove teme i cini mi se da se poprilicno skrenulo sa teme.
No, ovde sam jer zelim da dobijem informaciju iz prve ruke od onih koji su vec polagali za MCSA sertifikat gde se moze polagati sve za taj sertifikat, i koja je cena polaganja i koja je cena obuke?
Pozdrav svima

 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne06.05.2008. u 08:58 - pre 194 meseci
www.prometric.com za polaganje

CET, CPU, Vinca, Smart za kurseve.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne06.05.2008. u 09:35 - pre 194 meseci
Onde nisam nasao srbiju na listi. ?
Nisam video ni kolika je cena polaganja?

Nasao sam na ovim linkovima neke informacije:

CET
IT Centar
Jugoistocna Srbija

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Microsoft kursevi upisati ili ne06.05.2008. u 09:40 - pre 194 meseci
Preko Prometric-a je valjda oko 50$, u školama duplo više.
 
Odgovor na temu

[es] :: Sertifikati :: Microsoft kursevi upisati ili ne

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 55242 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.