Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju free hosta i premium

[es] :: Hosting :: Razlika izmedju free hosta i premium

[ Pregleda: 2030 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andrija1709
Andrija Culjkovic
Beograd, Srbija

Član broj: 227764
Poruke: 34
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Razlika izmedju free hosta i premium10.10.2010. u 01:06 - pre 164 meseci
Ako npr. imam sajt koji hocu da postavim na net, i sveukupno zauzima 50-tak mb..

Zasto bih placao premium hosting kada mi free host npr. ovaj byethost nudi sve sto je potrebno:

- 5500 MB disk space (vise nego dovoljno)
- 200 GB monthly transfer (dovoljno za 200 000 poseta mesecno )
- 50 MySQL databases
- No ads!

Sto se tice supporta to nije problem, ako nesto nije jasno mogu pitati na nekom forumu....

Znaci, ima li kakva prednost uzimati hosting koji se placa, ako ovo zadovoljava moje kriterijume, + kupim .com domen...
 
Odgovor na temu

Wapx.WS
nezaposlen
beograd

Član broj: 258532
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: wapx.ws


Profil

icon Re: Razlika izmedju free hosta i premium16.10.2010. u 14:22 - pre 164 meseci
Zato shto ti free hostovi vrlo chesto puknu, pa onda suspenduju/brishu naloge bez ikakvog obaveshtenja, a kada platish ipak imash neku sigurnost da ti sajt nece "nestati" odjednom. Mada i to se deshava ali mnogo redje. Imash na netu da nadjesh za oko 1000 din. hosting koji odgovara navedenim karakteristikama. Josh 1000 dash za domen (i manje ako imash karticu) i eto za manje od 2000 din. imash i hosting i domen na godinu dana. I pre svega ne boli te glava.
 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
109.122.68.*

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Razlika izmedju free hosta i premium16.10.2010. u 17:14 - pre 164 meseci
Citat:
andrija1709: Ako npr. imam sajt koji hocu da postavim na net, i sveukupno zauzima 50-tak mb..

Zasto bih placao premium hosting kada mi free host npr. ovaj byethost nudi sve sto je potrebno:

- 5500 MB disk space (vise nego dovoljno)
- 200 GB monthly transfer (dovoljno za 200 000 poseta mesecno )
- 50 MySQL databases
- No ads!

Sto se tice supporta to nije problem, ako nesto nije jasno mogu pitati na nekom forumu....

Znaci, ima li kakva prednost uzimati hosting koji se placa, ako ovo zadovoljava moje kriterijume, + kupim .com domen...


Razlozi zasto kupiti premium hosting:

- Sigurnost
- Podrska +- uvek dostupna (odgovor dobijas sigurno i to u roku od 24h dok to nije slucaj na free hostu)
- Garantovani uptime
- Dodaci kao sto su fantastico, ruby,softaculous,cpanel,plesk,direct admin
- Cuvanje korisnikovih podataka u tajnosti (to nije slucaj na free hostu)
- Backup +- :)

to mi je nabrzaka palo na pamet ali mislim da je sasvim dovoljan razlog da uzmes premium hosting.Po mojem misljenju free hosting se kreira iz ovih razloga:

- zarada na reklamama
- zarada od spamovanja svojih korisnika i prodavanja njihovih licnih podataka
- Gradnja free hosting kompanije da bi se posle odredjenog perioda prodala nekoj drugoj koja ce pokusati da te korisnike prebaci na premium hosting

Velika vecina free hosting kompanija nema svoje servere jer da imas svoj server moras da izdvajas od 100-300eura mesecno a to se nikome ne isplati i to je samo za jedan server.Vecina tih takozvanih kompanija placa obicne reseller naloge koji kostaju 10-20e mesevno a mozete zamisliti kakav je kvalitet usluge de negde smestite 100 sajtova za 10e mesecno :D kada dodje do tog nivoa ta kompanija se odmah prodaje na freewebhostingtalku

free hosting je odlicna stvar za testiranje i isprobavanje i nikako im ne treba ostavljati istinite podatke

mada ima i izuzetaka kod free web hostinga kao sto je nas ag.rs jer Vladimir to radi cisto iz nekog svog zadovoljstva,sticanja poznanstva i spreman je da svima koji imaju neku ideju da besplatan hosting cak je nekima i .com domene kupovao jer zeli da pomogne oni koji imaju volju da rade i ideju

znam da ce svi pomisliti da on to radi iz razloga sto ce dati nekom hosting da razvije profitabilan saj ali cak ni to nije slucaj daje host i za frizerske salone i za predstavljanje velikih gradjevinskih projekata.

e sad da se vratim na temu

Citat:
- 5500 MB disk space (vise nego dovoljno)
- 200 GB monthly transfer (dovoljno za 200 000 poseta mesecno )
- 50 MySQL databases
- No ads!


ovo na premium hostu kosta najmanje 20-50eura mesecno i stvarno mislis da ce ti neko dati za dzabe?
 
Odgovor na temu

Wapx.WS
nezaposlen
beograd

Član broj: 258532
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: wapx.ws


Profil

icon Re: Razlika izmedju free hosta i premium16.10.2010. u 23:42 - pre 164 meseci
Citat:
andrija1709: Ako npr. imam sajt koji hocu da postavim na net, i sveukupno zauzima 50-tak mb..

Zasto bih placao premium hosting kada mi free host npr. ovaj byethost nudi sve sto je potrebno:

- 5500 MB disk space (vise nego dovoljno)
- 200 GB monthly transfer (dovoljno za 200 000 poseta mesecno )
- 50 MySQL databases
- No ads!

Sto se tice supporta to nije problem, ako nesto nije jasno mogu pitati na nekom forumu....

Znaci, ima li kakva prednost uzimati hosting koji se placa, ako ovo zadovoljava moje kriterijume, + kupim .com domen...

Nisam bash najbolje prochitao poruku tako da ovih 1000 din. zaboravi :) Malo sam permutovaro cifre ;)
 
Odgovor na temu

ZanLepen
AG HOSTING, zamenik direktora
Beograd

Član broj: 257915
Poruke: 452
212.200.65.*

Sajt: www.ag.rs


+131 Profil

icon Re: Razlika izmedju free hosta i premium18.10.2010. u 19:23 - pre 164 meseci
free host je kod mene isto što i premium, ako ste tehničke struke. Ja tako radim, i nadam se da sam pomogao ljudima.
www.ag.rs besplatan domen i hosting|www.mojasrbija.com portal pozitivne Srbije|

www.smestajubeogradu.ag.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Razlika izmedju free hosta i premium

[ Pregleda: 2030 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.