Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test

[ Pregleda: 7175 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8347
178.218.198.*



+1344 Profil

icon Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test06.10.2010. u 22:31 - pre 164 meseci








Ako su neki možda pomislili da Fuji na tržištu kompaktnih aparata gubi trku sa agresivnim Canon, Panasonic, Sony trojcem, u stvarnosti to nije tako. Mada je istina da ovaj brend gotovo nikada nije napravio baš u svemu najbolji aparat, kupovina nekog od Fuji modela uvek je predstavljala mudru odluku, makar i zbog činjenice da je njihov odnos kvalitet/cena uvek bio među najvišim, ako ne i najviši, i to bez obzira koju klasu posmatramo.

Ali ne zaboravimo da to nije sve, jer neki modeli ovog brenda u mnogo čemu su i jedinstveni, naročito u prosumer klasi. Setimo se situacije od pre par godina kada su izvrsnim modelom S 6500 fd napravili pravi dar-mar u klasi, da bi konkurenciju u tom segmentu konačno i dotukli njegovom "big" verzijom S 9500.

To su veći aparati prosumer tipa koji su možda najviše doprineli afirmaciji ovog brenda, ali Fuji konstantno brine i o onima sa skromnijim budžetom, naročito u slučaju da žele aparat sa velikim zum rasponom i "ozbiljnim" izgledom, za šta je godinama reper neki od tekućih modela serije 5xxx (koja je u poslednje vreme preimenovana u 2xxx).

Ali ni to nije sve, i kod kompakt modela Fuji se veoma dobro drži, a pri čemu je kao nov i dalje uvek jeftiniji od svojih "izvikanih" konkurenata. A nije ni tajna recimo da neki i dan-danas Fuji F 30 smatraju najboljim ikad proizvedenim kompakt modelom. On zbog toga, iako se već odavno ne proizvodi, na tržištu polovnih aparata postiže za kompakt okvire vrlo visoku cenu.

Čak je i poslednji Fuji model sa imenom F70 na uporednom testu sa elitnim (i znatno skupljim) Canon IXUS modelom prošao sasvim solidno, a pri tome sve svoje mogućnosti nudeći za osetno nižu cenu od konkurenata.

I dan-danas Fuji ostaje dosledan svojoj filozofiji da za najmanje novca nudi vrlo solidne aparate, a koji neretko imaju i neke osobine koje ne nudi ni najskuplja konkurencija. U želji da proverimo da li Fuji i sa najnovijim modelima nastavlja tu svoju tradiciju, ovoga puta smo za test odabrali dva međusobno prilično nesrodna modela. Zbog različitih klasa, a i cenovnih razreda, to ne može biti pravi uporedni test, ali smo se ipak odlučili da ih testiramo istovremeno, jer se time i specifičnosi klasa, a i međusobne razlike bolje primećuju.



Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test13.10.2010. u 09:45 - pre 164 meseci
prvo da se zahvalim na testu, jer bilo je mnogo nedoumica da li kupovati takav aparat uopšte ima smisla, a sa ovim testom meni ste odagnali sve nedoumice.

uh, meni se jako sviđa ono što je ponudio na testu sa tim zumom. uglavnom oni koji su bili protiv pokazivali su 100% crop primere, koliko vidim sa ovim aparatom nema potrebe za crop-om, objektiv je tu .

Fuji HS 10/11 bi za mene bio logično obnavljanje, pošto imam s6500fd, a nemam ni novca, ni želje, ni potrebe da razmišljam o dslr aparatima i pratećoj opremi, koja je ipak svet za sebe.



[Ovu poruku je menjao Mbit dana 13.10.2010. u 11:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

controlesc
Ljubomir Medakovic
SysAdmin, Control Esc
Novi Sad, Srbija

Član broj: 236106
Poruke: 29
*.ptt.rs.

Sajt: www.controlesc.com


+13 Profil

icon Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test31.12.2010. u 10:32 - pre 161 meseci
Sta mislite u Olympusu u ovoj klasi?
Fuji ima podrsku za RAW, Olympus nema.
Fuji ima tilt TFT, ali osrednjeg kvaliteta, Olympus ima fiksni, ali vrlo dobar ekran.
Movie mode je navodno kompletniji kod Fuji-ja, low ISO na strani Olympusa, etc.... Ko zna aparate, zna im i prednosti i mane :)
Mene interesuje presuda koji je better buy :)

Zahvaljujem :)

PS. koliko ima istine u tome da se Fuji vise kvari i vraca po osnovu reklamacija?


[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 05.02.2011. u 10:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Baluban_S
Stevan Baluban
Beocin

Član broj: 65585
Poruke: 172
*.mynsn.net.



+7 Profil

icon Re: Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test08.01.2011. u 20:35 - pre 161 meseci
Pa ako baš ne žuriš sačekaj malo i kupi Fuji HS20EXR koji je mnogo bolji aparat nego HS10. Veoma su inače slični po veličini i optici (30x) .... ali EXR senzor od 16M svakako vredi sačekati. Treba da se pojavi u martu. I ja planiram da ga kupim čim izađe. Detaljnije sam pogledaj na sledećem linku.

http://www.fujifilm.com/produc...tal_cameras/s/finepix_hs20exr/
Baluban S.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test10.01.2011. u 08:09 - pre 161 meseci
Pozdrav,
@controlesc: FujiFilm fotoaparati se ne kvare nista vise ili manje nego slicni iz Sony, Canon, Nikon ... brenda.
@Baluban_S: fotoaparat je najbolje kupiti na njegovom "zalasku", jer kada se tek pojavi kao novi model, cena mu je znacajno veca i potrebno je da prodje po nekoliko meseci da dodje na realnu, tako je u vecini slucajeva.
 
Odgovor na temu

controlesc
Ljubomir Medakovic
SysAdmin, Control Esc
Novi Sad, Srbija

Član broj: 236106
Poruke: 29
*.static.kdsinter.net.

Sajt: www.controlesc.com


+13 Profil

icon Re: Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test10.01.2011. u 08:25 - pre 161 meseci
Zahvaljujem se Balubanu na korisnoj sugestiji, a potpuno se slazem sa crnim bombarderom :)
Izbor je pao na HS10 koji je izuzetno povoljan, a HS20 ce biti u razmatranju sledece godine ukoliko ne udjem u dSLR vode.
 
Odgovor na temu

Nelexije
Nenad Radovanovic
SRBIJA i to zapadna

Član broj: 154869
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 97491333


Profil

icon Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test22.01.2011. u 21:07 - pre 161 meseci
Slazem se da je test zaista odlican.

Na pojedinim forumima sam procitao i neke ne bas pohvale na racun HS10, ali ovde je sve argumentovano.

I ja se razmisljam o kupovini ovog aparata iako sam jos uvek zadovoljan sa FUJI S9600 koji imam vec 5 godina. Da li neko zna po kojoj ceni se realno moze prodati poloovan S9600?
 
Odgovor na temu

tommy61
neshic tomislav

Član broj: 68496
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test23.01.2011. u 23:49 - pre 161 meseci
Otisao jedan 9600 pre neki dan za 150 !
 
Odgovor na temu

Nelexije
Nenad Radovanovic
SRBIJA i to zapadna

Član broj: 154869
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 97491333


Profil

icon Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test24.01.2011. u 19:04 - pre 161 meseci
Ih 150...
Valjalo bi da moze jos koji euro vise, ali ako ne bude moglo, sta da se radi...
 
Odgovor na temu

fastbyte
Srdjan Vemic
CTO, Telmekom
Merano, Italia

Član broj: 43320
Poruke: 59
84.18.128.*

Sajt: www.telmekom.com


+1 Profil

icon Re: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test22.02.2011. u 09:55 - pre 160 meseci
Video sam da Nikon Coolpix P500 izlazi negde 3.marta. Mozda je interessantna kao malo skuplja alternativa...

Izvor: Photography Blog

COOLPIX P500: £399.99 / €464.00, sales start date: 3rd March 2011

http://www.photographyblog.com/news/nikon_coolpix_p500_and_p300/



----------------------------------------------------------
Blog - Unified Communications: http://sergiovemic.blogspot.com/
Forum - Sve u vezi Siemens Enterprise Networks i Unified Communications: http://openpath.telmekom.com/
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fuji HS 10 & Fuji F80 EXR - zajednički test

[ Pregleda: 7175 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.