Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon IR5055 Potrebna pomoc

[es] :: Ostali hardver :: Canon IR5055 Potrebna pomoc

[ Pregleda: 1349 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

macak18
Bojan Jovanovic
Beograd Novi

Član broj: 170644
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Canon IR5055 Potrebna pomoc23.09.2010. u 14:45 - pre 165 meseci
imam kopir aparat Canon ir5055 i zanima me samo kako da sa njegovog harddiska prebacim podatke na PC windows xp. sa kojim programom kako ?
hvala

povezan je preko USB-a jel moze preko njega da se izvuku podaci?
povezan je preko utp-a dali mozda moze preko utp-a?

koji softwer
 
Odgovor na temu

macak18
Bojan Jovanovic
Beograd Novi

Član broj: 170644
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Canon IR5055 Potrebna pomoc24.09.2010. u 00:40 - pre 165 meseci
imam isto canon ir6800c kopir ovaj ir5050 povezem preko usb-a i radi normalno stampanje a za ovaj ir6800c ne radi ni jedan drajver a kad ukljucim u racunar on ga prepozna i pise ir6800c i onda trazi drajver ne znam sta je problem.

a za ir5050 se kupe podaci preko utp kabla samo nece da se poveze nikako sa kompom podesio sam ip adresu i sve ali nista salje pakete ali ne prima nista sa kopir aparata i ne reaguje na drajvere.

Znali neko bar za ir6800c drajver za xp sp3 32bit koji ce samo da prepozna uredjaj preko usb-a isto kao sto prepozna ir5050?
poz

naravno neko ko zna jer oni drajveri sa canon sajta ne rade za canon ir6800c za povezivanje preko usb-a da kopir sluzi samo kao stampac.
isto tako postoji mogucnost da uredjaj ima neki bag pa bi ga vratio ako ne radi.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Canon IR5055 Potrebna pomoc24.09.2010. u 07:34 - pre 165 meseci
jesi li driver sa ove stranice probao?
https://www.usa.canon.com/cusa...unner_c6800#DriversAndSoftware
 
Odgovor na temu

macak18
Bojan Jovanovic
Beograd Novi

Član broj: 170644
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Canon IR5055 Potrebna pomoc24.09.2010. u 15:07 - pre 165 meseci
druze ovo su ti drajveri za c6800 a ne za ir6800c a ima i ir6800c-d1 a i sa ove strane sam probao za c6800 mozda si bio u pravu ali nista ni od ovog.Ove sam probao sve http://software.canon-europe.com/products/0010039.asp

probao sam ovaj UFR_v1.51_Setup.exe za ir6800c sa canon site-a jer sam sa UFR drajverom namestio preko usb-a bez problema ir5050 naravno ufr driver za taj model isto sa canon sajta a ovaj 6800c ne moze on ga prepozna kao novi hardware i kad hocu iz word-a npr da ostampam ili neki pdf,,,, neku test stranu izaberem 6800c on aktivira task i stoji masina nista ne funkcionise a radi normalno na rucne komande dok 5050c kad izaberem i pustim print on odradi to odmah bez problema.

Nemam pojma u cemu je problem do sad mi se ovako nesto nije desavalo bar preko usb konekcije za obicnu stampu nije to neka filozofija pa se plasim da nije fabricki bag na ploci.

Probao sam 2 notebook-a jedan sa seven-om i jedan sa xp-om i isti problem na 6800c a na 5050 radi sve normalno osim preko utp-a da izvucem podatke iz njega jer mi podaci trebaju sa 5050 a na 6800c mi nije potrebno.

Za mrezno povezivanje probao sam strait-throw 568AA I 568BB direktno kopir-notebook jer sam dobio takva upustva da se povezuje direktno sa strait-throw-om a znao sam da se ta vrsta kabla koristi za switch,ruter itd i da mi treba cross-over 568AB nisam imao taj kabal niti opremu da ga napravim pa nisam probao sa njim jer sam imao jedan najobicniji swich 10 eur za umrezavanje i probao sam odmah preko swich-a jedan u kopir a drugi u mreznu karticu na kopir sam postavio Ip adresu i na notebook od mrezne automatic i on bi po upustvima trebao da preko cmd-a net view komande prepozna uredjaj i onda da instaliram driver za njega medjutim nista mrtav uredjaj preko utp-a.Cak sam probao i ako ga ne vidi iz cmd-a i na ping ne reaguje ta ip adresa da na add printer idem na opciju da ga dodam preko tcp/ip protokola uredjaj pa da skenira sam dali vidi uredjaj on nista ne nalazi ja mu onda na manual izaberem ir5050 za xp 32bit driver on ga ucita ali opet na mrezi se ne vidi taj uredjaj nemoguce mu je prici jednostavno ne postoji nemam drugih reci.Mozda ja gresim negde ali cisto sumljam on ima mogucnost za dns ali mi nije trebalo pa sam izgasio tu opciju i hteo da ga umrezim normalno u radnoj grupi jer mi ne treba domen.Celo vreme mi je pokazivao na ikonicu znak uzvika u donjem desnom uglu na mreznoj ikonici to sam zaboravio da kazem.

Onda sam postavio ip adresu na njega i subnet masku je po default-u on postavio 255.255.255.0 pa sam na mreznoj od notebook-a postavio ip adresu manuelno i postavio subnet masku istu kako i treba i on se umrezio odnosno nestala je ikonica sa znakom uzvika ali opet problem ne vidi ga ne reaguje na ping nista ne vidi jednostavno nemam pojma sta da vam kazem osim to jednostavno sam opet sve uradio kao sto treba i opet nista onda sam usao u network konekciju i pogledao da samo npr 528 sent paketa a recive 0 i odustao sam sad za sad.

isto tako na uredjaju sam sva prava pristupa postavio na alow bez passworda znaci kao dva kompa sa istim userom bez password-a i nista, pitao sam neke ljude oni su poceli da mi pametuju da moram da poznajem mreze da ne mogu da mi objasne kako se umrezavaju 2 uredjaja napravili su nauku od toga i meni se smucilo da pricam sa njima ali cisto sumljam da ce bilo sta moci da se uradi jer mislim da uredjaj mora da se resetuje na fabricka podesavanja a on ima 30gb podataka na njega a kad se resetuje on gubi sve podatke sto je zalosno, isto tako hard disk od njega kad se izvadi kriptovan je u 128bit-noj enkripciji i nemoguce mu je pristupit podacima.Eto to je to. mnogo bitnih podataka mi je unutra a hvali mi veci prostor za dalji rad. Kad bi izvukao podatke ubacio bi veci hard disk od 1tb ali tek kad izvadim podatke.

pozdrav i hvala

[Ovu poruku je menjao macak18 dana 24.09.2010. u 18:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao macak18 dana 24.09.2010. u 18:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao macak18 dana 24.09.2010. u 18:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

macak18
Bojan Jovanovic
Beograd Novi

Član broj: 170644
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Canon IR5055 Potrebna pomoc24.09.2010. u 16:18 - pre 165 meseci
e isto i ovo da ti kazem ovaj UFR_v1.51_Setup.exe kad ga otvoris ima folder usbport unutra su drajveri za win98 i me sto je problem i zato na exe kad ga pokrenes nece da ga prepozna. mislim da je tu problem treba driver gde u usbport folder pise xp ili win2k_vista a da je u usbport folderu. znaci isti driver koji ima u folderu usbport xp ili win2k_vista. a ovai drugi folderi win98 winme i win2k_vista van ovog foldera usbport su za utp umrezavanje. medjutim kad manuelno biras drajvere i dodajes add print preko usb-a ti mu selektujes folder win2k_vista iz ovog driver-a UFR_v1.51_Setup.exe on nadje i cak ti ponudi vise modela van ir6800c i u tom spisku ima ir6800c ufr regularan pravi driver koji normalno prihvati i napise da je instaliran novi uredjaj canon ir6800c u opciji printers and faxes stoji kao canon ir6800c aktivan model,,,e sad ti kad krenes da stampas opet kazem najobicniji txt,pdf,doc file ili bilo koji tip fajla podesis mu format npr a4 ili a3 nije bitno margine podesis ili ostavis automatski ni to nije bitno,podesis mu kvalitet stampe na normal ili high opet ni to nije bitno osim format a4,a3 itd i kad kliknes print on napravi task ali uredjaj nista ne radi stoji tako 10 sec i izbaci gresku u donjem desnom uglu klasicnu da ne moze da ostmpa ovaj zadatak.Dok npr canon ir5050 odradi sve to na isti nacin i krene stampa normalno nece samo kad je na letter podeseno samo treba da mu das pravi format papira sto je normalno na profesionalne kopir aparate dok na neke obicne printere ubacis a4 papir i ostavis letter on ga ostampa bez problema.

ne znam dali je neko radio sa 6800c on je laser color kvalitet je najstrasniji a na foto papire perfektan naravno sa originalnim tonerima jer ih ne dopunjavam iz vise razloga da ne nabrajam znace oni koji koriste ovaj model ili bilo koji color iz serije ir, mnogo gubim para za stampu sa memoriskih kartica,fleski,cd,dvd,blu-ray-a itd. ovako mi stoji na tuch screen fizicki mogu samo da skeniram i kopiram usb flesku ne prima i nema ulaze za memoriske kartice.
ubacim knjigu na 5050 od strana on je izlista i za nepuna 4 minuta izbaci i kopiju cele knjige. znaci skenira je celu i izbaci kopiju 100 strana, ludilo od masine. ima tu jos milion funkcija ali bez konekcije sa pc-ijem ne vredi nista.

mislim da ide ovo na ono najgore jer nema tu neke velike filozofije oko instalacije driver-a mislim da to rade svi bez problema.
probao sam i masu driver-a od 7mb,8 itd itd sa drugih site-ova ali su to sve uzeti iz ovog glavnog sa canon site-a stim sto dodje folder xp ili win2k_vista ili seven i ne vredi nista to nije za usb instalaciju canon ir6800c

hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Canon IR5055 Potrebna pomoc

[ Pregleda: 1349 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.