Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?

[ Pregleda: 5275 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kutlas

Član broj: 112134
Poruke: 54
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?16.09.2010. u 15:11 - pre 165 meseci
pozdrav,
koristim mix750 od maja meseca, na telefonu imam instaliran freeminman tako da znam koliko sam potrosio "besplatnih minuta" pa nikada neizlazim iz tog limita i uvek potrosim skoro sve minute (ostane mi max.5-7minuta neiskoristeno). gledajuci poslednji racun (ranije nisam nikada obracao paznju na to) ispada da sam uvek koristio samo 150 min !?
na poslednjem racunu (za avgust mesec) u specifikaciji saobracaja ( na poledjini) pise da sam:
u okviru 064 i 065 mreze razgovarao 119 (nepise cega, pretpostavljam min, ili je to broj poziva?)
van 064 i 065 31. to je ukupno 150 (min, valjda).
proverio sam listing (na mts sajtu) za poslednja tri meseca i to izgleda ovako:
jun: u mrezi: 2:16:07 van: 38,25
jul: u mrezi: 2:10:03 van:39,36
avgust: u mrezi: 2:05:32 van:40,48 (ovo se nepoklapa sa stanjem sa racuna 119/31)

moze li neko da mi objasni ovo, sta je tacno? kako da znam koliko sam potrosio?
btw. freeminman mi se poklapa sa stanjem na *797# ( ako racunam na kasnjenje od par dana)
 
Odgovor na temu

srdjee

Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?16.09.2010. u 15:52 - pre 165 meseci
Na racunu je broj poziva 119/31 .
150 poziva trajalo 150 min odnosno 2:30:00 sata sto je ok za zaokruzivanje 60s+60s
250min je 4sata 10 min, pa ti sad vidi koiko ti je ostalo
Da ti je recimo svaki poziv trajao 61s imao bi 300 min naplaceno za 150 poziva.

nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

kutlas

Član broj: 112134
Poruke: 54
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?16.09.2010. u 17:36 - pre 165 meseci
racun mi se opet neuklapa, jer ako je verovati prog. freeminman (meri tacno potrosene minute, samo mu se u podesavanjima namesti 60+1 ili npr.60+60) i stanju na 797 koji su mi pokazivali slicnu potrosnju trebalo bi da sam u svakom od ova tri meseca potrosio skoro sve "bespl.minute", dok po racunu ispada da sam trosio samo 150.
btw. najcesce razgovaram duze od minuta tako da je nemoguce da sam iz 150 poziva napravio 150min.

edit: sad sam nesto uporedjivao sa ortakom, izgleda da je na listingu koji se moze videti na mts-ovom site-u prikazano pravo stanje 2:05:32+40:48= 166min20sec (ovoliko sam tacno razgovarao kada bi se obracunavalo u sekundama) i da je to posle preracunato kroz zaokruzivanje (60+60) i iznosi negde oko 250min.
npr. da sada sam ( za ovaj mesec) po obracunskom intervalu 60+60 potrosio 112min, da je obr.interval 60+1 to bi iznosilo 97,5 ili da je obr.int 1+1sec to bi bilo 84,3min.

[Ovu poruku je menjao kutlas dana 16.09.2010. u 19:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
212.200.65.*

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?16.09.2010. u 21:58 - pre 165 meseci
Telekom papirna specifikacija za fixni i mobilni broj prikazuje sumarni broj poziva, ne i trajanje (kao Telenor).

MTS online listing prikazuje sumarno trajanje svih poziva po grupama bez zaokruzivanja: unutar mreze, domaci van mreze, medjunarodni, roming, F&F, servisni pozivi ("pozivi prema posebnom broju": 789, 788, 785, 790, govorna posta 711, itd).
MojRacun online listing ne prikazuje sumarno trajanje razgovora po grupama (lokal, medjugradski, medjunarodni, ka mobilnim mrezama...).

Zanimljivo je da sam ja od 150 min (MIX500, 60+1) realno potrosio 146min 41sek prema listingu :), imao svega par razgovora kracih od 1min. Prethodni mesec jako slicno: 146min 21sek.

@kutlas
Prema podacima koje si navio gore za svoju potrosnju, znaci da ti je 60+60 zaokruzivanjem MTS naplatio dodatnih 24,7% vrednosti minuta (tj. toliki je tvoj gubitak).

Meni je prosecan gubitak na 60+60 oko 17%, sto odgovara normalnoj raspodeli (jednaka sansa da ces razgovor da zavrsis u bilo kojoj sekundi izmedju 0-59), na uzorku vecem od 100 poziva, sa pretpostavkom da pricas barem minut. Sto imas vise poziva, i ako se nasumicno prekidaju (bez gledanja u brojcanik), tada bi vrednost morala da bude sve bliza teorijskoj od 17% gubitka. E sad, ako pak imas puno ragovora koji su kratki "evo stizem", "tu sam", "kupi mi Politiku", onda ta racunica ne vazi, i verovatno je tebi zato gubitak 24,7%, sto uopste nije malo.
 
Odgovor na temu

kutlas

Član broj: 112134
Poruke: 54
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 07:37 - pre 165 meseci
@owim
hvala na objasnjenju, ipak ostaje gorak ukus u ustima.....toliki novac zaradjuju a koriste tako bedne metode. secate se, mix je tarifiran u sekundama i prenosio se u sledeci mesec, to je ukinuto i znam ljude kojima je dosta minuta i besplatnih poruka propalo jer su svega tri dana pre isteka roka obavestili ljude da prenosenja vise nema. posle toga sledeci nacin tarifiranja je bio 60+1 ni to im nije bilo dovoljno i sada je tu "popularni" 60+60, iako imam i minut podsetnik u telefonu (zvoni na 45sec pa na ceo min) i freeminman opet potrosim 150 min a naplate mi 250!!! pljacka....
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 09:45 - pre 165 meseci
^^
Pa ti se "vrati" na prepaid, pa ce te tih 150 min kostati samo 2200 dinara. O kakvoj pljacki govoris? Ko ti brani da predjes na drugog provajdera ili drugu postpaid tarifu? Evo, predji na profesionalnu tarifu pa ces imati tarifiranje na sekund.

Nikad mi nisu bili jasni ti sto su pristali na nesto, a posle ih neko pljacka....
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 10:17 - pre 165 meseci
On poredi kako je bilo nekada, a kako je sad (zahvaljujući VIPu?). Iz tog ugla, ovo jeste pljačka. Uspostava veze je pljačka, zaokruživanje na 60+1 je bila pljačka, a sada na 60+60 je mafijaška pljačka. "Znate, uz mix 750 imate 250 minuta razgovora, ali znate, ipak ih nemate"...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 12:15 - pre 165 meseci
Citat:
owim:  E sad, ako pak imas puno ragovora koji su kratki "evo stizem", "tu sam", "kupi mi Politiku", onda ta racunica ne vazi, i verovatno je tebi zato gubitak 24,7%, sto uopste nije malo.

i
Citat:
kutlas
btw. najcesce razgovaram duze od minuta tako da je nemoguce da sam iz 150 poziva napravio 150min.


Bice da tvoja konstatacija owim vazi i kad razgovaras nesto preko minute, tj. u svakom slucaju je zaokruzivanje po minuti mnogo nezgodno. Zato daju "vise" minuta pa ispada kao da imas vise.

Opet, pogledajmo zaokruzivanje po sekundi:kod profesionalne tarife (koja se nije menjala godinama) , ako izuzmemo uspostavu veze (cisto radi poredjenja, znaci manja suma nego sto bi izaslo sa uspostavom), za njegovih 166 min 20 sek bi platio:
166.3*8*1.28=1702.9 dinara (plus pretplata).
U prepaidu (kul tarifa) za tih 166 minuta (pretpostavimo da smo pricali stalno tacno 2 minuta, zbog velike uspostave veze), izaslo bi ga:
83*7.55+166*7.55=249*7.55=1879 din.

Slazem se da nije zgodno to zaokruzivanje, ali pljacka je nesto drugo jer si ovde pristao na te uslove ugovora. Ako ti ne odgovara, pa jednostavno je - koristi drugu tarifu ili ne koristi mobilni telefon, imas fiksni sa zaokruzivanjem na nekoliko sekundi - po "impulsnom intervalu" (slab i jak saobracaj) i ceni od 6 odnosno 9 din po minuti (plus pdv), ili ne koristi telefon uopste.

Daleko bilo od toga da branim bilo kog operatera, ali mi smeta sto je kod nas sve "pljacka" a ipak pristajemo na te uslove.

Ja npr. koristim i prepaid koji kosta oko 15 din prvi minut - sta sad svuda da pisem da je to pljacka kad u postpaid-u imam minut za npr 6 dinara?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 14:02 - pre 165 meseci
Jbyn4e, pristajemo na te uslove zato što ne postoji ništa bolje. Kartel ili pakleni trio radi samo tako protiv nas. Batali profesionalnu tarifu, to je za profesionalce. :D Što opet ne znači da nije pljačka, jer ne može neko da ti kaže, e imaš 250 minuta, ali znaš, ipak ih baš i nemaš, jer se eto, zaokružuje 60+60. Znači ako mi se kaže da imam 250 minuta, a ja obavljam razgovore od po u proseku 30 sekundi, to znači da su mi "samo" 50% ćornuli.

Dok sam nekako i mogao da razumem 60+1, ovo 60+60 mi nikako ne ide u glavu.


... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

kutlas

Član broj: 112134
Poruke: 54
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 15:24 - pre 165 meseci
paket mix750 zadovoljava moje mesecne potrebe ali nekoliko stvari mi smeta (verujem da nisam jedini). nerazumem zasto se paket zove mix 750? sta predstavlja cifra 750? jos mi nije jasno cemu tih 250 min koje mozemo da iskoristimo samo u teoriji (mada nekim disciplinovanim korisnicima to sigurno i uspeva), bezveze mi je da sad nesto gledam dali sam potrosio ceo min. ili nisam, netreba mi ta vrsta napetosti dok telefoniram. mts i ostali dobro zaradjuju ( i treba, nemam nista protiv) ali netreba da se sluze tim jeftinim forama, nekako je bas bezveze.
pre izvesnog vremena moja majka (penzioner, sa malim primanjima) je ( napokon) resila da zameni svoj prepaid za nesto povoljnije. meni je pripala ta obaveza da se malo raspitam oko paketa koje nude nasi provajderi, toliko je zakomplikovano da obicnog coveka moze samo da zaboli glava, sve je u nekoj zavijenoj formi. mi obicni korisnici nemamo neku veliku mogucnost izbora, cene su slicne kod svih provajdera pa onda nevidim zasto to ( paketi, nacini tarifiranja, uspostave veza, skriveni troskovi, itd.....) nebi bilo malo jednostavnije.
btw. sledece sto ocekujem je da se paket koji koristim zove mix 800 da imam 500 min i da se zaokruzuje na 2min.
btw.2 @bachi potpuno se slazem sa svim sto si napisao.
 
Odgovor na temu

kutlas

Član broj: 112134
Poruke: 54
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 15:34 - pre 165 meseci
Citat:
Jbyn4e
Pa ti se "vrati" na prepaid...


koliko je meni poznato svoj postpaid broj nemogu da vratim na prepaid (mozda gresim, prosvetli me), tako da ovaj tvoj predlog otpada. nevidim zasto je ovo ( vracanje na prepaid) nemoguce, dali je to stvarno neka "svemirska tehnologija" koju mts neposeduje? ili je mozda strah od gubitka korisnika? kada bi to bilo moguce nezadovoljni bi se vratili na prepaid koji bi bio sekundarni broj (u pocetku samo za javljanje, a kasnije bi bio potpuno ugasen). ovako masu ljudi mrzi da menja broj jer treba da obavesti dosta ljudi o toj svojoj odluci.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 15:49 - pre 165 meseci
Citat:
kutlas: koliko je meni poznato svoj postpaid broj nemogu da vratim na prepaid (mozda gresim, prosvetli me)

Zato sam i stavio pod navodnicima, drugim recima upotrebljavaj bilo koji drugi prepaid broj.

Inace, verovatno nije neka spejs tehnologija za nase provajdere (ne samo mts, ne mozes to ni kod vipa ni telenora) vracanje sa postpejda na pripejd, ali se ocigledno nikom od njih ne isplati da uplatis 50 din pa da sledecih god. dana ne moras da dopunjujes.

Citat:
bachi: Jbyn4e, pristajemo na te uslove zato što ne postoji ništa bolje.

Znam i jasno mi je. Ali ne mozemo govoriti o pljacki koju sami podrzavamo pristajanjem na ugovor. Pljacka je NEOVLASCENO otimanje imovine drugog lica, a ti si im potpisivanjem ugovora dao ovlascenje, tako da nemas sta da se bunis. Zamisli da ti napravis ugovor za izradu softvera, stavis izrada za mesec dana a isporuka za godinu dana, i neko na to pristane, i posle prica kako ga ti vec 11 meseci pljackas za ono sto je on platio, a ti tek treba da mu isporucis za mesec dana softver. To mu dodje nesto kao ovo zaokruzivanje na minut...
Citat:

250 minuta, ali znaš, ipak ih baš i nemaš, jer se eto, zaokružuje 60+60. Znači ako mi se kaže da imam 250 minuta, a ja obavljam razgovore od po u proseku 30 sekundi, to znači da su mi "samo" 50% ćornuli.

Jel bi ti bilo lakse da su ti rekli da imas 250 NECEGA (nazovimo to impuls), da se broji po zapocetom impulsu i da impuls traje 60 sekundi?
Slazem se da je nepravedno I USPOSTAVA VEZE I ZAOKRUZIVANJE, ali tako je i tu ne mozemo nista da promenimo, vec da cekamo da se to promeni ili da ne koristimo.

Citat:
kutlas:  nerazumem zasto se paket zove mix 750? sta predstavlja cifra 750? jos mi nije jasno cemu tih 250 min koje mozemo da iskoristimo samo u teoriji (mada nekim disciplinovanim korisnicima to sigurno i uspeva), bezveze mi je da sad nesto gledam dali sam potrosio ceo min. ili nisam, netreba mi ta vrsta napetosti dok telefoniram.


Prvo "nerazumem" se pise odvojeno.
Drugo, zove se mix 750 jer toliko ide provajderu (a porezi drzavi). U njemu imas kao sto sam napisao 250 impulsa po 60 sekundi. Ako ti to ne odgovara, onda lepo uzmes drugu tarifu gde je impuls kraci (30, 15 ili 1 sekundu) pa koristis. Niko te nije terao da PRISTAJES NA UGOVOR KOJI SI POTPISAO, tako da nemas sta da se zalis. Posle j. nema k. , bar tako kazu u narodu.

Ni meni se ne svidja zaokruzivanje, pogledajte moje postove kad su to poceli pa sam kritikovao, ali tako je i to je to. Jednostavno ako ti se ne svidja, ili nemoj koristiti , ili cuti i nemoj pricati da si pokraden ako si sam pristao na isto.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

kutlas

Član broj: 112134
Poruke: 54
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 16:09 - pre 165 meseci
^^
tek sam sad ukapirao:
tebi od svega ustvari smeta sto sam napisao : pljacka/prevara. ok, nema pljacke, nema prevare.

@Jbyn4e:Prvo "nerazumem" se pise odvojeno.

cudi me da nisi primetio da recenicu pocinjem malim slovom.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 18:00 - pre 165 meseci
Jbyn4e, čista igra reči, efekat je isti; nazovi to kako hoćeš, ostaje činjenica da nas deru ko mlade majmune. A kako je kartelizacija tržišta učinila svoje, ne možeš, a da ne pristaneš na to.

Mislim bre, naplaćuju ti zato što ti se neko javio na telefon, i to deru ~3 dinara po uspostavi veze, van pameti. To je i Skype od skora uveo, pa su se ljudi pobunili, ali ja mogu da ne koristim Skype i ne koristim ga za te stvari, dok ovde nemam izbora.

Pljačka ili zloupotreba položaja (čitaj: može im se) - nebitno kako se zove.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?18.09.2010. u 21:04 - pre 165 meseci
Citat:
kutlas: ^^
tek sam sad ukapirao:
tebi od svega ustvari smeta sto sam napisao : pljacka/prevara. ok, nema pljacke, nema prevare.
@Jbyn4e:Prvo "nerazumem" se pise odvojeno.
cudi me da nisi primetio da recenicu pocinjem malim slovom.

Ma da, cisto da razjasnimo da nije pljacka, ali jeste nepravedno.

A ono za pisanje... dovoljno je za pocetak. Posle bismo dosli i do nemogu i slicnih stvari :)

Citat:
bachi: Jbyn4e, čista igra reči, efekat je isti; nazovi to kako hoćeš, ostaje činjenica da nas deru ko mlade majmune.
...
dok ovde nemam izbora.

Pljačka ili zloupotreba položaja (čitaj: može im se) - nebitno kako se zove.

E ovo crveno je sustina, i to je ono sto i mene najvise pogadja - sto ne mozemo da stanemo tome na kraj, a drzava to ne regulise dovoljno. Ali nadajmo se da ce i tome doci jednom kraj.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

behemot78
Beograd

Član broj: 116076
Poruke: 99
91.185.103.*

Sajt: www.tvojsajt.com


+4 Profil

icon Re: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?19.09.2010. u 01:14 - pre 165 meseci
Zanimljiva je ova diskusija. Bilo bi lepo da neko navede kakva je praksa u razvijenim zemljama. Neke informacije do kojih sam ja dosao kazu da npr. u Kanadi i AmeriKi naplacuju i odlazne i dolazne pozive (zaokruzivanje je valjda isto na minut), tako da je jedan nas covek u Kanadi pre par godina uzeo tarifu sa 200 minuta mesecno i tu su mu racunali i odlazni i dolazni saobracaj te je brzo ostajao bez besplatnih minuta. A tek onda sledi dranje... Ako je slicno i u Evropi, mozda se moze reci da samo pratimo (tj. nasi voljeni mobilni operatori) savremene tendencije?

[Ovu poruku je menjao behemot78 dana 19.09.2010. u 14:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: mix 750 racun, ili kako se racuna potroseno vreme?

[ Pregleda: 5275 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.