Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa restartom racunara

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa restartom racunara

[ Pregleda: 1510 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.215.*



+2 Profil

icon Problem sa restartom racunara16.09.2010. u 08:09 - pre 165 meseci
Pozdrav svima

Imam jedan problem za koji nisam nasao rjesenje. Naime kupljen je racunar koji sam ja sastavljao ( mislim na konfiguraciju ne sastavljanje komponenti) koji koristi najvise moj otac.Konfiguracija je sljedeca : Asus M3A 32 MVP Deluxe,AMD Phenom tx 9750, 2 GB DDR 2 Kingston memorije ( stavljena jos 2 GB ) Asus Ge Force 9600 1GB grafica.Sistemski HDD 160 GB i arhiva 1TB .

Problem je sljedeci: kada je kupljen racunar znalo se desiti da iz cista mira izbaci BSOD na kraju je pisalo dumping physical memory itd.Kada sam nasao vremena pokrenuo sam Hirens botovao racunar sa njega i ispostavil se da je memorija otisla 1 modul.Memorija je u servisu dokazano da je otisla zamijenjena memorija i rjesen problem.Nakon toga masina je stabilna sa Xp-om ali se znalo desiti da je 2 memori sticka samo zakoce nakon cega je bio potreban restart.Inace ostalo je sve bilo uredu.

Nakon toga je instalirana 7 64 bita ultimate orginal.U pocetku je sve bilo uredu a onda je opet poceo da ponekad izbacuje BSOD.Ponovo pokrenut Hirens i NISTA nije nasao.Reinstaliran sistem i od onda sve bilo uredu.U posljednje vrijeme zna se desiti da Winap u samom pocetku malo zakoci a onda nastavi da radi iako ostale aplikacije rade sasvim uredu i fluidno bez problema.


Ali desava mi se vec 2 puta kad pokrenem Outlook 2007 nakon pregledanja ima li poste i odlaska misom na X samo se restartuje i izbaci opet dumping physical memory i pocne da puni do 200 nakon toga ne nađe kvar i kaze da se kontaktira administrator.Nakon toga restart i outlook se vise ne moze pokrenuti.Kaze da windows ne moze da pokrene outlok prozor.Odnosno pokrene na trenutak i odmah zatvori i to izbaci.Nakon deinstalacije i instalcije offica sve radi opet uredu.Hirens je temeljno skenirao racunar skoro 2 dana i izabacio da su sve komponente ispravne.

Stvarno ne znam sto bi to moglo biti.Jedino da ne zeza software pa se sistem rusi ponekad.Instaliran antivirus NOD nema virusa uradjen update.
 
Odgovor na temu

sonic11318
Smederevo

Član broj: 102431
Poruke: 201
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+10 Profil

icon Re: Problem sa restartom racunara16.09.2010. u 15:03 - pre 165 meseci
Uf bre pa restart može da uzrokuje 100 stvari.Ne reče koje ti je napajanje na kompu dal je neko kvalitetno ili obično.
Evo može da bude uzrok memorija pošto kažeš da je jeadn modul crko sigurno nije sam od sebe ima neki uzrok.
U tvom slučaju može da bude uzrok ploča koja baguje i zeza,memorija da se moduli ne trpe I slabo napajanje to znam
iz iskustva komp radi jedno vreme dok mu je ok napon čim napon varira onda kreš.Probaj prvo da izvadiš memoriju neka radi
samo sa jednim modulom ako i dalje zeza onda zameni napajanje.I zašto si stavio 64 win 7 stavi 32 pa testiraj. pozz
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
*.pppoe16809.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Problem sa restartom racunara16.09.2010. u 16:04 - pre 165 meseci
Antec napajanje 1000W.

Memorijski modul je dosao neispravan iz fabrike nije se kod mene pokvario.

APC UPS spojen.

Sa XP om je radio fino a to je bilo testiranje. 7 64-bita je stavljena zbog 4 GB memorije.
 
Odgovor na temu

sonic11318
Smederevo

Član broj: 102431
Poruke: 201
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+10 Profil

icon Re: Problem sa restartom racunara16.09.2010. u 19:10 - pre 165 meseci
Reko sam ti da prvo probaš dal i kako će da ti radi u win 7 32, pa tek onda da vidiš šta je problem odprilike.Ima mogućnost
da i memorija nije kompatibilna sa pločom ponekad i zna da pravi gluposti .( npr imao sam staru mašinu na kojoj su bila 2 modula kingston po 512 ddr 400 mhz nikad nisu radila na 400 uvek sam morao da ih spustim na 333 i tako je radilo godinama)
Pogledaj u biosu kako su ti setovane memorije kod mene je ddr 3 na 1333 i radi na tom taktu podešeno je na auto..pooz
Da i pogledaj na sajtu asusa za tvoju ploču listu podržanih modula memorijskih..
 
Odgovor na temu

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
*.pppoe16809.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Problem sa restartom racunara16.09.2010. u 19:51 - pre 165 meseci
OK hocu


HVALA
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Problem sa restartom racunara

[ Pregleda: 1510 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.