Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zamena Telekom ADSL modema nocna mora...

[es] :: ISP :: ADSL :: Zamena Telekom ADSL modema nocna mora...

[ Pregleda: 3225 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Zamena Telekom ADSL modema nocna mora...15.09.2010. u 09:28 - pre 165 meseci
Eh... ne vredi nista drugo da kazem...

Sve vec znate :)

Vec par nedelja mi se desava da se zaglupi Telekomom ADSL modem (MT822). Paket 16Mbps. Modem propusta ping ali nista od drugog saobracaja. Na ruter webadmin-u ne prihvata user i pass. Kad se modem resetuje sve radi normalno par dana, pa opet zabod. Probato sa drugim kompom, ista stvar.

Zvata tehnicka sluzba 0800 100 100. Svaki put agonija cekanja od po 5-10 minuta. Svaki put drugi operater ali ista prica. Molim zamenu modema, nude mi alternativne stvari (proveri dns, resetuj modem, jel svetli lampica, jel upaljen modem, jel ste platili telefon...)

Drugari kazu "sprzi ga strujom"... Ja kazem: "Greota je, mozda raskinem ugovor pa ce modem moci da daju nekom drugom nesretniku... ocigledno su toliko vredni da je zamena njihova poslednje resenje kada nista vise ne moze da pomogne..."

Sva sreca nadjem ugovor od pre 3 godine kada su jos uvek korisniku davali pppoe password... kupim novi modem, podesim i sve radi ubija :)

...

Poz
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Zamena Telekom ADSL modema nocna mora...15.09.2010. u 13:04 - pre 165 meseci
Ti si se uopste i trudio da tako nesto uradis? Ja sam jos odmah otisao u prodavnicu i kupio ruter! Svaka cast na strpljenju i imanju zivaca za tako nesto...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Zamena Telekom ADSL modema nocna mora...15.09.2010. u 13:36 - pre 165 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: Ti si se uopste i trudio da tako nesto uradis? Ja sam jos odmah otisao u prodavnicu i kupio ruter! Svaka cast na strpljenju i imanju zivaca za tako nesto...
Pa kupio je i on, odmah kad je nasao ugovor sa sifrom, pre toga mu nije vredelo. I ja sam taj sreckovic, upisao sam se na Telekom jos pre onih promocija i kerefeka, oktobra 2006 godine.

Prvo mi dali USB modem, ja se branio jer sam vec imao svoj sa LAN prikljuckom, ali "tako mora". Posle ispalo da sam ja platio 5.000 dinara kao budala, ostali nisu i ja navalim i trazim modem sa LAN prikljuckom. Dadu mi neki korisceni, jos iz prvih nabavki. Njemu posle crko trafo za napajanje. Kupim jos jedan, pa skoro jos jedan, ali sada wireles.

Zahvaljujuci cinjenici da imam svoj user name i pass mogao sam da koristim razne modeme i da naucim da koristim wireles, koji je iz stana izbacio gomilu telefonskih zica, milina. Dva racunara, oba imaju ADSL, a nigde zice.

Jesmo mi malo glupi korisnici, ali ni oni nisu nesto narocito inteligentni prodavci. Bio sam na SBB kablovskom 4 (cetiri) dana. Molio ih da mi dadu rezervni modem, da kupim, ovo, ono, a oni jok, jok, jok .... umesto da mi objasne da to ne moze iz tehnickih razloga, sto sam kasnije saznao i shvatio na sasvim drugom mestu. J....a logika "Tako naredio sef!" kao da je covek koji se pretplacuje na Internet totalno nepismen pa ne bi mogao da shvati kad mu lepo objasne. Kablovski modemi nemaju sifre, nego se hardverski identifikuju u sistemu i logicno je, da ne mogu za nekoga da predvide i radni i rezervni modem tj. njegov hardverski broj.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Zamena Telekom ADSL modema nocna mora...15.09.2010. u 22:15 - pre 165 meseci
Btw, ako se nekom desi na nema internet par dana, a na telekomu je-neka se ne nada smanjenju racuna. Racun umanjuju samo ako je "nestanak" veze duzi od 5 dana...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Zamena Telekom ADSL modema nocna mora...

[ Pregleda: 3225 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.