Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959930 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 21:12 - pre 146 meseci
Molio bih da se vise niko ne prepucava preko teme. Imate privatne poruke pa tamo pisite sta hocete. I u temi "Pojacalo jako velike snage" je isto ovako krenulo a zavrsilo se tako sto tema vec duze vreme nije aktivna.



Ovu temu sam otvorio kako bi naucio-saznao stvari iz audio sveta a prvenstveno razglasnih sistema. Kome ne odgovara neka ne pise. Samo cekam kada ce Borivoje da stavi LOCK na temu zbog ovakvih prepirki.
Svako neka radi sa svojim mogucnostima. Onom kome treba pomoc oko pravljenja kutija, podesavanja sistema, kupovine opreme to ovde moze i dobiti.


Konacno se na temu skupilo dosta ljudi koji su profesionalci u ovom poslu i umesto da tema krene u jos boljem pravcu mi gledamo da na svaku poruku udarimo kontru!



Na jednom drugom forumu koji iz nekih razloga nije vise aktivan je bilo jos vecih profesionalaca, ljudi koji su imali i po par sistema sa po 20-ak kilovata ali se ovakve stvari nisu dogadjale. Ovaj forum posecujem zbog ove teme i nebih voleo da postane mesto za svadju i prepirku!






Hvala svima!


Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 21:52 - pre 146 meseci


Citat:
ackopk: Molio bih da se vise niko ne prepucava preko teme. Imate privatne poruke pa tamo pisite sta hocete. I u temi "Pojacalo jako velike snage" je isto ovako krenulo a zavrsilo se tako sto tema vec duze vreme nije aktivna.



Ovu temu sam otvorio kako bi naucio-saznao stvari iz audio sveta a prvenstveno razglasnih sistema. Kome ne odgovara neka ne pise. Samo cekam kada ce Borivoje da stavi LOCK na temu zbog ovakvih prepirki.
Svako neka radi sa svojim mogucnostima. Onom kome treba pomoc oko pravljenja kutija, podesavanja sistema, kupovine opreme to ovde moze i dobiti.


Konacno se na temu skupilo dosta ljudi koji su profesionalci u ovom poslu i umesto da tema krene u jos boljem pravcu mi gledamo da na svaku poruku udarimo kontru!



Na jednom drugom forumu koji iz nekih razloga nije vise aktivan je bilo jos vecih profesionalaca, ljudi koji su imali i po par sistema sa po 20-ak kilovata ali se ovakve stvari nisu dogadjale. Ovaj forum posecujem zbog ove teme i nebih voleo da postane mesto za svadju i prepirku!






Hvala svima!


Pozdrav!

Aleksandar.


1+

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 07:01 - pre 146 meseci
Jos pokusavam da shvatim smisao onog vica o profesoru i studentima i kakvu vezu imam ja sa tim ???
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 08:43 - pre 146 meseci
Citat:
ackopk: Molio bih da se vise niko ne prepucava preko teme. Imate privatne poruke pa tamo pisite sta hocete. I u temi "Pojacalo jako velike snage" je isto ovako krenulo a zavrsilo se tako sto tema vec duze vreme nije aktivna.......


Od tolike prepirke niko nije ni video moje pitanje koje sam postavio....

Probacu ponovo....
Drugari interesuje me sta preporucujete od RCF-a za bass binove od 18''., oko 600-800W...???

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 09:47 - pre 146 meseci
Do koliko novca?


Meni je zapao za oko onaj B&C i najverovatnije da cu njega da kupim. Samo da se sakupi malo kesa.



Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 10:48 - pre 146 meseci
Stefan - lepo izleda a evo pogledajte da i kod nas u Srbiji postoji jedna ozbiljna prica sto se tice rekova http://pakel.co.rs/shop/. Bio kod coveka malo razgledao dao neke mere za kalkulaciju pa cu videti da li sam da nesto pravim ili ce mi on odraditi . Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 22.04.2012. u 13:08 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 11:11 - pre 146 meseci
Pa ne znam tacno, mozda do nekih 200e kom... Kolega se raspituje za to, hoce da pravimo neke binove al kaze samo RCF dolazi u obzir...
Najverovatnije ce biti ESW.., al ne zna se tacno ubedjujem ga jos, al i on se zagrejao malo za to...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 13:41 - pre 146 meseci
@ stefan

L18P200N 800w 220e,dok za 10e vise imas s801 koji je mnogo bolji za taj ESW. Mada ce bilo koji RCF od 200+e raditi odlicno u tim kutijama.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 14:27 - pre 146 meseci
Jel znate cene za 18'' RCF kako se krecu za neke modele, od najjeftinijih pa na dalje...???

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

nikolamalli

Član broj: 302139
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 15:40 - pre 146 meseci
ma nije problem ja da ih namestim, ali se plasim kad ih namestim na dasku da to nece biti to. jel kad stoje polozeni bas ne cuje, a kad ih stavim uspravno dobija se bas i to mali. hvala vam i nemoj da se svadjate
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 19:01 - pre 146 meseci
Citat:
Stefan117: Jel znate cene za 18'' RCF kako se krecu za neke modele, od najjeftinijih pa na dalje...???

Pozdrav...!!



Ono sto ti je Euronymous rekao 200e+ RCF je to Nisam video jeftiniji 18".

Pozdrav!

Aleksandar.



 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 19:27 - pre 146 meseci
Aaa, ok...
To sam i ja video tj ta dva komada u audiotehnika...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...22.04.2012. u 19:45 - pre 146 meseci
pogledaj i ovde

LNO ,na zalost nema cena,moras kontakt. Vidim,za selenium pise, sve sa sajta proizvodjaca,mogu da poruce koliko je istina...opet kontakt
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.04.2012. u 07:15 - pre 146 meseci
Zdravo ljudi , dali ima li u Srbiji 18sound diler ? Imaju dobre proizvode dosta inovacija sa RCF su rame uz rame po kvaliteti .
Moj prijatelj u hercegovini uvozi i RCF i 18 sound . sa cijenama je to tu negdje u gram .
Ja na primjer hoću da napravim kutju KV2 es1.0 koju sam postavio slike prije nekoliko dana a za tu kutiju imam bolji izbor od 18sound nego rcf bar što se tiče 8" za srednje.
Na primjer B&C ima običnu 8" za mid bez korpe pa je potrebno nešto izmišljati da se 8" zatvori sa zadnje strane kao na starom turbosound TMS3 .
negdje su mi dimenzije tih kutija koje su rukom crtane na papiru a imao sam fotografije otvorene kutije es1.0 koje su propale na hard disku koji je rikno.
Mogu za koji dan opet otići uslikati otvorenu kutiju es1.0 .
Zanimljiva je kutija malih dimenzija ,male težine a unutra unutra u originalu 12", 6,5", 1" pošto imam hornu rcf H6000 mogu ići varijantu sa 12",8" ,1"

http://www.bgaudioclub.org/sho...%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8

Za koji dan slike i dimenzije originala iz početka proizvodnje na kojem nisu skinute oznake zvučnika 18sound .
Evo za STK jedna zanimljivost .http://www.kv2audio.com/en/product/es-series/epak2500r
Za koliko bi se para moglo napraviti ovakvo pojačalo sa 4kanala ovih snaga koje su u specifikaciji i skretnicom ,da na njemu imate samo dva konektora kao na originalu za brzo i lako povezivanje satelit ep6 konektor ,bas ep 4konektor tako da se nemože slučajno pogrešno povezati .
Orginalno košta 7500KM kod nas u BL.






[Ovu poruku je menjao oksanatalijan dana 23.04.2012. u 08:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.04.2012. u 10:18 - pre 146 meseci
Nisam nikad radio tako obiman projekat niti pojacala tako velikih snaga,sva do sad su mi bila hi-fi kucna. Evo prije neki dan poceh prvog snagasa od 240/8 350/4 W/R, ali kao i sve ostalo radim ga nisko-budzetno i gledam da nove kupujem samo elektrolite jer polovni znaju raditi velike probleme. Kad bi se znalo sta unutra ima,kako je izvedeno napajanje,koliko je ulozeno u hladjenje i sta koristi u izlazu mogla bi se izvuci neka okvirna cijena. Proizvodjaci ubijaju cijenu kolicinom u nabavci ali kvalitetan uredjaj se i dalje isplati napraviti.
.
.
Na tvoje pitanje najadekvatniji odgovor mogao bi dati Mile Slavkovic APEX,mada nema ga nesto u poslednjih mjesec dana. Mozda sprema kit-komplete za prodaju,oko nove godine je bio krenuo u tu pricu i sredio pay-pall.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ogylab
Ognjen Prica
Prijedor RS

Član broj: 105304
Poruke: 579
*.teol.net.



+59 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.04.2012. u 10:33 - pre 146 meseci
Uopšte nije bezazleno: Specifications

High Frequency Amplifier SpecificationType Class AB Push-Pull low inter-modulation Mosfet design with transformer balanced output
Rated Continuous Power 100W
Distortion <0.05%
Operating Bandwidth 2.5kHz - 28kHz

Mid Frequency Amplifier SpecificationType Class AB Push-Pull low inter-modulation Mosfet design with transformer balanced output
Rated Continuous Power 200W
Distortion <0.05%
Operating Bandwidth 500Hz - 2.5kHz

Mid-Bass Frequency Amplifier SpecificationType High efficiency, Low frequency, Current-enhancing switch mode
Rated Continuous Power 600W
Distortion <0.05%
Operating Bandwidth 130Hz - 500Hz

Low Frequency Amplifier SpecificationType High efficiency, Low frequency, Current-enhancing switch mode
Rated Continuous Power 1600W
Distortion <0.05%
Operating Bandwidth 20Hz - 130Hz

Speaker Input / OutputSpeaker Input / Output - / EP6 (Mid-Hi), EP4 (Sub)

Signal InputInput Sensitivity 1.0V RMS
Input Impedance 20kΩ or 50Ω "Line Driver ready"

Physical Dimensions
Height 177.8mm (7.0")
Width 483mm (19.0")
Depth 495mm (19.5")
Weight 30kg (66lbs)

Potpuno kopiranje je jako teško, skoro neizvodljivo, ali uređaj sličnih karakteristika se može napraviti. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.04.2012. u 10:58 - pre 146 meseci
@Talijan

KV2 je dobar izbor, ali projekat za samogradnju, e to je vec malo za*ebanije
Uradio sam skoro 2 bass kabineta KV2 - VHD215. Izuzetan box za sub-sat pricu i male bendove.... Loze se na te kutije ka blesavi. Cak sam dobio i original driver od RCF-a za te kutije.
Sada dolazi ono glavno moj CROWN i DBX i ja sa njima smo se dobro oznojili dok nismo navatali frekvencije koje odgovaraju toj kutiji. Ali iskren da budem, i ako sada ta kutija fantasticno radi, razlika se oseti kada se to zakaci na VHD3200.

Kada smo vec kod ES1.0. Nije problem kutiju sklopiti, seme i nacrti su dostupni. Sta me interesuje, gde ces da nadjes onaj plasticni difuzor sa hornom. Ona konfiguracija kod bugara nije bas najidealnija, to je improvizacija i to vise nije ES1.0

Nema sanse za dobre kopije KV2 pojacala. Mogu reci samo da Foxconn proizvodi PCB, komponente na sebi imaju kodove koje samo serviseri mogu da provale...tako da od kvalitetne kopije nema nista!
Imao sam VHD3200 10-ak dana na probi i mogu vam reci da je to cudo audio tehnike.

Pozz - Stojke!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.04.2012. u 11:10 - pre 146 meseci
Ma sve se moze samo da li se isplati? Potpuno se slazem sa vama,uraditi nesto slicno od provjerenih projekata da,ali da bi ovog kopirao morao bi se zbog kodiranih dijelova raskupusati jedan u dijelove a to u startu ubija isplativost.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.04.2012. u 11:33 - pre 146 meseci
Ma da, u principu sve se moze kopirati ali koliko je isplativo.

Nego, imam ja predlog! Vec tri godine se kanim, da odradim jednu kutiju, ali nikako da se upustim u te avanture. Inace na konceptu ove kutije su nastale mnoge, i mnogi brendovi, izmedju ostalog i KV2.
U pitanju je X-tro . I planiram da mi ovo bude zanimacija ovog leta! Mogli bi zajedno da se bacimo na ovaj projekat!

Evo o cemu se radi!









 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.04.2012. u 12:52 - pre 146 meseci
Definitivno ti si car . Svaka cast .. Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959930 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.