Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959781 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...19.04.2012. u 18:02 - pre 146 meseci
Nisam ja ljut na nikog , ne znam na ovom forumu mogućnosti ,gdje se nalaze PP poruke ?
Evo cijeli dan danas u Kozarskoj Dubici i Prijedoru sad došao kući , jučer cijeli dan po Banja Luci i Prnjavoru .
Sada je kreno posao sa rentalom , malo se pobjegne u ribolov i tako .

Ja vidim da ja ovde neke ljude nerviram ,sa nekim stvarima što napišem ,bolje je ne pisati ništa gledati svog posla i svoj život i odvojiti vrijeme za ribolov umjesto ovde a neka radi ko šta hoće i kako hoće .Nek se svako uči na greškama na kojima su se i drugi učili .


evo moj email ako neko nešto treba ili kontakt :

Talijan Dragoljub
Potkozarje bb
78216 Banja Luka
[email protected]
+387 (0) 65 434 976

 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...19.04.2012. u 20:47 - pre 146 meseci
Na pocetnoj strani podforuma ispod user name-a imas dugmice (jedan je sigurno pocrvenio na kome pise privatne poruke).
Pozdrav, BP
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...19.04.2012. u 21:13 - pre 146 meseci
Cao vidio sam kasnije za PP . nisam prije ni gledao detaljno .
Boro što se tiče pojačala u kini ima toga more .
opet zavisi šta hoćeš i za koliko para . neke firme jednostavno preprodavaju , neke rade dobre kutije a pojačala katastrofa , opet neki rade kutije pojačala identične sa nekim svjetskim a unutra neka skalamerija trafo elektroliti hladnjak . Neki rade isto tako kutije koje su sa spoljne strane strava kopija orginala a unutrašnji tuneli nemaju veze sa mozgom .
 
Odgovor na temu

nikolamalli

Član broj: 302139
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...19.04.2012. u 21:55 - pre 146 meseci
Cao svima, valjda ce moci neko da mi pomogne Dobio sam zvcnike od tece, nisam znao koja je marka ali sam nasao na internetu. I hteo bih da napravim kutiju imam 2 komada. e sad jel zna neko kakve dimenzije kutije trebaju i ako moze neko da mi kaze jel mogu da se ugrade na dasku VW Polo 97 ? Evo link od proizvodjaca: http://reproduktory.tvm-valmez...ad/woofers/arn-226-03-8-en.pdf
nadam se da neko moze da mi pomogne hvala!
 
Odgovor na temu

nikolamalli

Član broj: 302139
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...20.04.2012. u 13:21 - pre 146 meseci
niko ne zna????? :(
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...20.04.2012. u 20:11 - pre 146 meseci
Ubodna pila i bišilica i navaliiiiiiiiiiiiiii !!!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 00:24 - pre 146 meseci
Citat:
oksanatalijan: Ubodna pila i bišilica i navaliiiiiiiiiiiiiii !!!

Uz svo postovanje prema tvom radu i uspehu odgovor ti nije na mestu . Nikolamali se registrovao i napisao dve poruke samo da bi dobio bilo kakvu pomoc a neko sa takvim iskustvom kao ti bi trebao da se seti mozda svojih pocetaka i koliko su ti znacili neki saveti . Nikola sacekaj ima tu momaka koji ce ti se sigurno javiti sa nekom idejom i savetom . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 06:36 - pre 146 meseci
Zasto nije na mjestu. Sve mu je rekao. Nije u pitanju nikakav projekat nego ugradnja zvucnika na zadnju policu auta. Cime da ga (ih) ugradi nego busilica+ubodna pila? Zvucnici koje je Nikolamali pomenuo nisu predvidjeni da se spajaju na posebno pojacalo pa stoga nevidim problem ni oko spajanja (na klasicni auto radio). Neki ovde pisu samo da bi nesto napisali i da bi nekog kritikovali (i to uglavnom one ljude koji nesto znaju).
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 07:15 - pre 146 meseci
Boro slažem se sa tobom !!! Kad ovdje čovjek nešto napiše ,svi kažu vidi što pametuje ,kad napišeš kratak odgovor svi kažu vidi ga neće da pomogne,koji papak.

Kakvu nauku treba sada sprovoditi oko dve osmice koje treba zavrnuti u zadnju dasku na polo ??? Postoje tri opcije !!! ispiliti postojeću dasku i ugraditi te zvučnike ,ako vam je žao piliti orginalnu dasku u automobilu, ispiliti istih dimenzija neku šperploču debljine bar 12mm koja se može obložiti nekim tepisonom boje unutrašnjosti automobila i poslednja treća opcija ne raditi ništa .
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 07:27 - pre 146 meseci
Sada će se mnogi raspisati i raspaliti ovaj je lud ,koliko košta komad šperploče pa moram kupiti cijelu tablu a potrebno mi je četvrtina pa da se ispili zadnja daska pa ljepilo pa ubodna pila pa tepison pa bušilica .
Ja sam uvjek govorio nema para bez znoja ! A isto tako nema ničega ako nećeš mrdnuti zadnjicu sa stolice .
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 08:50 - pre 146 meseci
Citat:
:Cao svima, valjda ce moci neko da mi pomogne :) Dobio sam zvcnike od tece, nisam znao koja je marka ali sam nasao na internetu. I hteo bih da napravim kutiju imam 2 komada. e sad jel zna neko kakve dimenzije kutije trebaju i ako moze neko da mi kaze jel mogu da se ugrade na dasku VW Polo 97 ? Evo link od proizvodjaca: http://reproduktory.tvm-valmez...ad/woofers/arn-226-03-8-en.pdf
nadam se da neko moze da mi pomogne hvala!

Koliko sam skapirao on ima dva zvucnika,jedan bi da postavi na zadnju tablu pola,a drugi u kutiju. Ako neko ima takav zvucnik imas sanse da ces dobiti odgovor a ako nema onda tu treba uraditi mjerenja TS parametara za koja opet treba imati i neku aparaturu koju ne vjerujem da imas,tako da...mrka kapa Nikola,mrka kapa. Ako nadjes TS parametre za njega bice mnogo lakse.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 09:10 - pre 146 meseci
Imaju parametri na linku koji je nikola naveo u svom prethodnom postu ali oni su tako skromni da sumnjam u efikasnost ugradnje u bilo kakvu carbox (70W, sensitivity 86dB, 8'' ...), njih je najbolje (po mom misljenju) - oba na zadnju plocu + dva car dvosistemca (srednji+visoki u jednom kućistu) i bog te veselio.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 09:13 - pre 146 meseci
Citat:
boro62promaja: Zasto nije na mjestu. Sve mu je rekao. Nije u pitanju nikakav projekat nego ugradnja zvucnika na zadnju policu auta. Cime da ga (ih) ugradi nego busilica+ubodna pila? Zvucnici koje je Nikolamali pomenuo nisu predvidjeni da se spajaju na posebno pojacalo pa stoga nevidim problem ni oko spajanja (na klasicni auto radio). Neki ovde pisu samo da bi nesto napisali i da bi nekog kritikovali (i to uglavnom one ljude koji nesto znaju).


Citat:
oksanatalijanSada će se mnogi raspisati i raspaliti ovaj je lud ,koliko košta komad šperploče pa moram kupiti cijelu tablu a potrebno mi je četvrtina pa da se ispili zadnja daska pa ljepilo pa ubodna pila pa tepison pa bušilica .
Ja sam uvjek govorio nema para bez znoja ! A isto tako nema ničega ako nećeš mrdnuti zadnjicu sa stolice .


Došla tri studenta na ispit kod profesora. Uđe prvi i u indeksu ostavi 500 DEM:
- "Krasno kolega vidim da ste se puno spremali za ispit, pa ću vam postaviti jedno kratko pitanje ! Koje godine je bačena bomba na Hirošimu ?"
- "1945", odgovori student
- "Vrlo dobro, vrlo dobro, to je četvorka iz ovog predmeta."
Nakon toga uđe drugi student, a u indeksu samo 200 DEM.
- "Hm kolega nadam se da ste se dobro spremali za ispit, pa ću vam postaviti dva diskutabilna pitanja !"
- "Koje godine je bačena bomba na Hirošimu ?"
- "1945", odgovori student
- "Koliko je ljudi poginulo?"
- "Oko osamdeset tisuća"
- "Dobro je kolega dobro, za dvojku!"
Napokon uđe i treći prazna indeksa:
- "Uh, uh! Kolega sumnjam da će proći, ali ću vam postaviti par diskutabilnih pitanja! Koje godine je bačena bomba na Hirošimu ?"
- "1945", odgovori student
- "Koliko je ljudi poginulo?"
- "Oko osamdeset tisuća"
- "Imena kolega, imena!!!"

Niti smo djeca,niti smo ženetine a svi imena imamo,ili makar nadimke. To se u ovom slučaju odnosi na Talijana i na borupromaju.

Citat:
oksanatalijanSada će se mnogi raspisati i raspaliti ...... ,koliko košta komad šperploče pa moram kupiti cijelu tablu a potrebno mi je četvrtina pa da se ispili zadnja daska pa ljepilo pa ubodna pila pa tepison pa bušilica .
Ja sam uvjek govorio nema para bez znoja ! A isto tako nema ničega ako nećeš mrdnuti zadnjicu sa stolice .


Ko ne zna da mu je potrebna tabla špera,iverice ili mdf-a za kutije koje bi da pravi i nešto alata,ni ne loguje se ovde jer ga to ne interesuje. Pri tom bušilica ne mora da bude MAKITA,ubodna ne mora da bude ROBERT BOSCH.

Citat:
oksanatalijan
Ja sam uvjek govorio nema para bez znoja ! A isto tako nema ničega ako nećeš mrdnuti zadnjicu sa stolice .


Dobro misliš,ali stvari nekad i sve češće ne idu kako se nada i kako treba.

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 10:34 - pre 146 meseci
Citat:
boro62promaja: Zasto nije na mjestu. Sve mu je rekao. Nije u pitanju nikakav projekat nego ugradnja zvucnika na zadnju policu auta. Cime da ga (ih) ugradi nego busilica+ubodna pila? Zvucnici koje je Nikolamali pomenuo nisu predvidjeni da se spajaju na posebno pojacalo pa stoga nevidim problem ni oko spajanja (na klasicni auto radio). Neki ovde pisu samo da bi nesto napisali i da bi nekog kritikovali (i to uglavnom one ljude koji nesto znaju).

Ovo prihvatam kao kulturan odgovor i niko nije sporio necije znanje , a iz pitanja se moze pretpostaviti da je rec o mladjem clanu pa stariji ne treba da se foliraju jer verovatno kada su bili njegovih godina nisu znali gde su suplji a sada nedaj boze da im povredis sujetu . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 12:48 - pre 146 meseci
Citat:
boro62promajaImaju parametri na linku koji je nikola naveo u svom prethodnom postu ali oni su tako skromni da sumnjam u efikasnost ugradnje u bilo kakvu carbox (70W, sensitivity 86dB, 8'' ...), njih je najbolje (po mom misljenju) - oba na zadnju plocu + dva car dvosistemca (srednji+visoki u jednom kućistu) i bog te veselio.


U pravu si,nisam otvarao link. Nikola,imaš na netu WIN ISD program koji je besplatan za skidanje,u njega ubacuješ date parametre i određuješ potrebne karakteristike. Ja to nikad nisam radio,a još mi je i računar svježe podignutog sistema pa tek treba da pronađem i pokrenem taj isti program. Jesam se malo zezao oko toga ali još nisam proveo sve u praktično djelo,za sad mi je Si-pijesak da ne kažem bliži. Prvo pokreni taj program i malo pregledaj šta i kako se u njemu radi,a zatim smisli šta bi zapravo želio od tih zvučnika. Koliko god budem mogao sa svojim skromnim poznavanjem ove teorije ja ću ti pomoći. Za početak skini win isd program.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 13:18 - pre 146 meseci
http://www.linearteam.dk/default.aspx?download=winisd
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 13:59 - pre 146 meseci
Malo se jesam pozabavio,ali sve što sam ustanovio jeste da se različitim dimenzionisanjem kutije izdižu različite frekvencije,i to je sve. Sa nekih 45 litara zatvorene kutije izdigne se 50Hz za oko 2,8 dB. tj skoro za duplo glasnije od ostatka zvučnog spektra.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 16:14 - pre 146 meseci
Prva stvar meni nije nadimak Talijan već prezime prije sam napisao ime prezime adresu i telefon ako neko nešto treba .Jel potreban JMB ? JIB ? PIB ?
Niko nije napisao da čovjeku treba Makita ili Bosch . već da bi imao ove dvije osnovne alatke npr .od einhela potrebno mu je bar 50 eura tu negdje ,
Da malo pojasnim neke stvari ja koristim frezer od einhela , sada će napad uslediti zašto ne Plavi Bosch ili slično .
Meni frezer crkne bacim kupim drugi nije važno dali ću danas završiti neki komad ili sutra ako mi stane einhel . ako mi stane monitoring nemogu pomjeriti koncedrt za dan !!!


[Ovu poruku je menjao oksanatalijan dana 21.04.2012. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 16:32 - pre 146 meseci
Ne mora da smo svi na kraj srca... Ovde smo se okupili jer nas zanimaju iste stvari,,, ne da bi se raspravljali!

Nece niko nikoga da napada vise! Molio bih za to.







Veliki pozdrav svima!

Aleksandar.

 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...21.04.2012. u 16:33 - pre 146 meseci
@nikolamalli


Stize proracun za kutiju. Ako ti odgovara uradicu ti kompletan nacrt sa merama.

Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959781 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.