Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959724 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...11.03.2012. u 13:52 - pre 147 meseci
Hvala ti druze na savetu ali dobra ti je ona - kao sto znas - rekoh ovo je potpuno strana problematika za mene elektronika i tako to , da napravim nesto moze sta hoces ali oko elektronike se nikada u zivotu nisam bakcao . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...11.03.2012. u 14:19 - pre 147 meseci
Prika, zato je tu forum i kolege forumasi da uvek priskoce u pomoc :)

Sta god treba samo pitaj.. I slikaj rabotu,pa da gledamo malo :) Pozdrav!
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...11.03.2012. u 22:16 - pre 147 meseci
He he,drug Euronymous nam dođe kao moderator ove teme-čovjek ima iskustva sa svim i svačim ali u razglasu je ipak No:1!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.03.2012. u 07:34 - pre 147 meseci
Hehee 'oćeš da me urekneš, vidim ja
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...12.03.2012. u 09:00 - pre 147 meseci
Citat:
Euronymous: Hehee 'oćeš da me urekneš, vidim ja





"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 01:23 - pre 147 meseci
ajde sad ko ima malo vrmena i strpljenja da mi objasni za povezivanje drajvera ovih binova gde sta lemiti znaci od dtrajvera idu dve parice i gde sta lemiti na zenskim prikljuccima i za cega sluze dva prikljucka na terminalu ( saljem slike i njega pa moze i tu uputstvo ) da li tu treba nesto premostiti ako rade zvucnici u bridge , kako sta prikljuciti da rade sva cetiri preko pojacala ili da mikseta ( posto je sa snagom Martin Wisman PMF 1200 ) gura dva DAS Audio zvucnika a pojacalo samo bas i kako sklopiti sve elemente da to radi valjano . Saljem slike miksete i ostalih elemenata ( kupljeno pojacalo pa sta mi bog da ) i par slika kutija vidite neke detalje alu lajsne , valjkom farbano malo je ovaj Body vise mat ali ok ne smeta . Pozdrav !










[Ovu poruku je menjao deks007 dana 14.03.2012. u 02:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 14.03.2012. u 03:14 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

peki90

Član broj: 166286
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 13:33 - pre 147 meseci
Ovako Ljudi uzeo sam ove zvucnike http://www.magnat.de/index.php...4e94152cab5ec6f88bec9f84a5b054 i imam neko pojacalo da ubacim , hocu da napravim zvucne kutije, pa sad oko toga se nerazumem uopste ako neko moze da mi da neku semu , dimenzije , savete za kutije ? Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 14:32 - pre 147 meseci
Prvom prilikom cu morati da probam taj Body!!!


@peki90

Jel to planiras u auto ili kucu?





Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

peki90

Član broj: 166286
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 14:35 - pre 147 meseci
Za kucu , za lap top :)
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 15:06 - pre 147 meseci
Jedne koje sam pravio bile su visoke oko 70cm sa osnovom 25 x 25 cm,iznutra obložene sunđerom od 3cm i imaju refleks od... ´bem li ga mislim oko desetak cm dužine od cijevi fi 50mm. dužinu refleks cijevi podešavaj po sluhu u prostoriji u kojoj ćeš slušati zvučnike. Dobro to zvuči ako ne tražiš perfekcije,ima basa koliko hoćeš. Zvučnik je postavljen u gornji dio kutije pa ako nisu na stalcima mogu se koristiti i kao podnostojeće. Kod komšije je sve to rađeno.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 15:34 - pre 147 meseci
Citat:
deks007: ajde sad ko ima malo vrmena i strpljenja da mi objasni za povezivanje drajvera ovih binova gde sta lemiti znaci od dtrajvera idu dve parice i gde sta lemiti na zenskim prikljuccima i za cega sluze dva prikljucka na terminalu ( saljem slike i njega pa moze i tu uputstvo ) da li tu treba nesto premostiti ako rade zvucnici u bridge , kako sta prikljuciti da rade sva cetiri preko pojacala ili da mikseta ( posto je sa snagom Martin Wisman PMF 1200 ) gura dva DAS Audio zvucnika a pojacalo samo bas i kako sklopiti sve elemente da to radi valjano . Saljem slike miksete i ostalih elemenata ( kupljeno pojacalo pa sta mi bog da ) i par slika kutija vidite neke detalje alu lajsne , valjkom farbano malo je ovaj Body vise mat ali ok ne smeta . Pozdrav !


Sa drajvera tj plusa (+) spajas na 1+, na bilo kom od ta dva zenska spikona., i minus (-) sa drajvera na 1- na spikonu (to je ako ides da teras full zvucnike tj bez skretnice)...!!
E sad ako hoces da moze da se spaja iz kutije u kutiju tj paralelno, uzmes sa istog tog spikona gde si spojio drajver tj 1+ i 1-, spojis na drugom spikonu takodje na 1+ i 1-.., da bi imao signal i na tom spikonu..., valjda si shvatio sta sam hteo da kazem a ako ne ispocetka cemo opet...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 16:38 - pre 147 meseci
Braco i ja sam jedva skontao haha

Jednostavnije da si nacrtao..

Elem da ne dodje do neke zabune, vidim ovde nema te poruke,a meni je stigla na mail.(na koji fazon nemam pojma) 2 kutije idu preko miksete,a ova dva bina ce ici samo preko tog Crown-a,ako se ne varam.

E onda ono za to pojacalo vazi kao sto sam rekao, znaci na njemu namestas LF filter, i spajas normalno, levi i desni kanal, i izlazi, nema onoga kao u crossover modu,da jedan kanal svira bas a drugi satelite...
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.03.2012. u 19:15 - pre 147 meseci
Nemam pojma kako je stiglo na mail verovatno sam nesto stisnuo sto ne treba , ali ok nacrtacu to mislim da sam shvatio a ako hocu da teram sva cetiri zvucnika preko pojacala da li nesto menja u nacinu lemljenja na zenskim spikonima . Sta predstavljka ono -2 i +2 . I jos nesto samo pojacalo ima u sebi skretnicu tako da ce se koristiti , znaci oni ce se "terati" ali sa skretnicom - da li to menja nacin lemljenja . I jos nesto da li je bolje lemiti ili na papucice ? Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 15.03.2012. u 00:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 15.03.2012. u 00:39 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.03.2012. u 09:53 - pre 147 meseci
Ako ces sve terati nekad sa snagasem nema potrebe nista da prelemljujes evo, nacrtao sam ti kako da polemis zenske speakone unutra kutije.

To je standardno, da mozes obe kutije po kanalu terati u paraleli. E onda ces na tom crownu spajati u crossover mod, i jedan kanal su ti 2 bina, a drugi kanal 2 satelita

Ako pozelis da teras samo binove u bridz varijatni, spikone na kutijama ne diras nista kao ni kabl od kutije do kutije, samo napravi dodatni kabl do kutije, isto sve,samo na kraju gde ga bodes u pojacalo, pogledaj u manualu crowna, umesto 1+ i 1-, za bridz, mislim da je konekcija 1+ i 2+, pa da imas i takav u rezervi i onda obe kutije mozes spojiti.

I reject your reality and substitute my own.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.03.2012. u 18:09 - pre 147 meseci
Citat:
Euronymous: Braco i ja sam jedva skontao haha

Jednostavnije da si nacrtao..


Pa zar i ti braco...??
A bas sam se trudio da pojasnim lepo...

Citat:


Eto tako sam i ja lepo govorio al neme niko ne slusa....
I sa drajvera spaja na bilo koji od ta dva spikona, i gotova prica...!!

Citat:
deks007: Nemam pojma kako je stiglo na mail verovatno sam nesto stisnuo sto ne treba , ali ok nacrtacu to mislim da sam shvatio a ako hocu da teram sva cetiri zvucnika preko pojacala da li nesto menja u nacinu lemljenja na zenskim spikonima . Sta predstavljka ono -2 i +2 . I jos nesto samo pojacalo ima u sebi skretnicu tako da ce se koristiti , znaci oni ce se "terati" ali sa skretnicom - da li to menja nacin lemljenja . I jos nesto da li je bolje lemiti ili na papucice ? Pozdrav !


Ne manja se nista... To 2- i 2+ cini mi se da je za neke druge muske spikone sa 4 pina ili tako nesto cini mi se... Bolje lemi druze "stabilnije" je tako...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.03.2012. u 11:18 - pre 147 meseci
Jasno mi je sve ( za bridz cemo posle ) nego nesto bas nisam zadovoljan sa ovim Body farbanjem , nekako mi je jako matiran i gde god ga pipnes ili povuces rukom preko nanosa ( naravno kada se osusi ) ostaje belicast trag . Pozdrav !


Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.03.2012. u 11:24 - pre 147 meseci
Naravno druze.. Preko bodija kad se osusi dobro za koji dan, predjes bar 2x dobrom crnom farbom, i nema brige. (kod tog farbanja licno nisam bio zadovoljan kompresorom,pa sam upregao valjak ) Body kao sam, pozna se svaka sara. a farba ce ga dodatno ucvrstiti i zastiti.

Posle toga cekic, i proveravaj cvrstinu ..mislim,ne ocekuj nesto ekstra, ostrim srafcigerom sigurno ces zagrebati a uostalom,koju farbu i neces?

pozdrav



Ovo je radjeno negde u septembru/oktobru, od onda kutije mi stoje u sobi, i na njima stalno nesto stoji,mikseta,pojacalo, alat, pomera se, pije se pivo, i slicno ni traga ogrebotinama.
I reject your reality and substitute my own.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.03.2012. u 11:32 - pre 147 meseci
Pa to farbanje izadje kao paprika skupo , a s obzirom da zvucnici nece biti za rentiranje mozda ih i presvucem . Polepio sam alu lajsne po ivicama tako da je to ispalo extra a videcu za dalje . Da li si za zavrsnu koristio nitro ili uljanu farbu ? Isto iskustvo iomam sa farbanjem sa kompresorom je zlo a valjak milina , malo nitro razredjivaca da bas nije tako gust i udri . Pozdrav!
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.03.2012. u 11:34 - pre 147 meseci
Pa..kad pogledas koliko kosta Warnex, i da ti za 2 kutije treba brat bratu 100-200e boje samo, ovo mu dodje dzabe a sto kaze Promax, rezultat skoro pa isti

Nitro,i to zvezdin crni mat. Ne znam jel sam koristio razredjivac,ako i jesam malo samo. Valjak standardni onaj dlakavi,ali kratkodlaki Sundjer i dugodlaki valjci nisu za to. Inace spric git, i body sam nanosio kompresorom.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1848



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.03.2012. u 11:45 - pre 147 meseci
@EURONYMOUS

Bas mi se svidja tekstura koju pravi body. Moracu to da probam.


Ja sam onaj SAL-ov bin farbao obicnom uljanom crnom mat bojom. Bila je oplemenjena iverica, presao sam smirglom, izneo napolje na suncu i presao jednom sa dosta razredjenom farbom. Posle presao jos dva puta sa guscom. To je stojalo napolju na suncu i dobro se susilo!

Rezultat je dosta dobar a mislim da bi bio jos bolji da sam koristio osnovnu. Sto kaze Euronymous na njemu stavljam sve i svasta, popravljam pojacalo, sluzi mi bukvalno kao mali stocic Jedini problem se javlja na ivicama jer nisu oborene.






Pozdrav!

Aleksandar.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 959724 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.