Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 958555 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...08.02.2012. u 11:52 - pre 148 meseci
U principu moze. Mozda i neki drugi lak, ja koristim lak za camce, za sve sto treba da lakiram .. Za PA kutije nije pogodno, puno tu ima udaranja,habanja i slicno. Tvrd jeste,ali ne dovoljno elasticno,da kad deknes kutijom o vrata,da se ne pozna.(ili bar manje da se pozna)
Za neke druge kutije je OK. (hi fi, kucne i fiksne instalacije u sobi,da ti se slaze sa namestajem i slicno)


I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 08:23 - pre 148 meseci
Brateee na 40-oj sam strani.E bas mi je drago za ovu temu.Drug mi je radio na podijumu 80-seeeeste,da davno
je to bilo pa sam tu imao priliku da nadovezem vec ustaljeni hobi prema muzici.Muvao sam se oko njega pa gledao
i druzio sa njegovim drugarima.Ovo sada sa vama je sjajna stvar.
Nisam razmisljao o pankerima,pa vidi oni jakne sa ekserima a onda vi stavite eksere na kutije pa kao jez.sala.
Imao sam neki FANE 24",a on neke 18".Mnogo mekan zvuk,meksi od RCF koji su korisceni po diskotekama.
Sta je bilo sa tim binovima,niko ih sada ne pravi.Znam da je ta krivina bila od vise slojeva spera pa im je bilo
komplikovano da savijaju,sta vec.Ja volim sirov udarac 50-60hz,ne sabove koji mumlaju u zatvorenim prostorijama.
Recimo KRAFTWERK je imao neke zvucnike u luku gore,a kada su se raspakivali digli zavesu sa podijuma a dole binovi.
sada se izgleda stedi na prostoru .I da .Na tasu je bio koncert atomskog sklonista /88 valja/Bubnjar je testirao pedalu
na bubnju.Martinov bin i razbijanje kamena u bubregu.Mekan i ubitacan bas.Uhh.Toliko za sada.
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
77.243.22.*



+498 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 08:58 - pre 148 meseci

















 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.mbb.telenor.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 09:06 - pre 148 meseci


Ako je ovo projekat sa moje stranice:
http://www.facebook.com/photo.php?
http://www.facebook.com/media/...211564.219135049092&type=3
mogu da apsolutno da preporucim i verujem da ce svako ko uradi bilo koji od projekata koje sam podelio da se iznenadi zvukom iz malih i jednostavnih kutija i tesko da ce moci bilo sta da se poredi sa njima, pogotovu sa full-range kutijama koje su doduse malo komplikovanije, ali za samogradnju je to izazov i zabava ako se na kraju dobije natprosecno snazan i dobar zvuk.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 12:43 - pre 148 meseci
Jednoga dana,kad već budu svirali HV350 i studio-reference200 potrudiću se da kupim ove zvučnike i pokrenuti sistem dva satelita i jedan moćni bas. Naravno uvijek su pare zez,ali ne žurim. Projekti su tu.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 15:20 - pre 148 meseci
Upravo tako APEX....to je taj nacrt.Uradio sam ga u GoogleSketchUp-u sve u milimetar kako bih dobio tacne dimenzije i stranica za koje nisu date mere posto nema ni datih uglova na crtezu,a treba to sve uklopiti.Kutija mi je zapala za oko upravo zbog dimenzija.
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.mbb.telenor.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 15:54 - pre 148 meseci
Citat:
nikolaica: Upravo tako APEX....to je taj nacrt.Uradio sam ga u GoogleSketchUp-u sve u milimetar kako bih dobio tacne dimenzije i stranica za koje nisu date mere posto nema ni datih uglova na crtezu,a treba to sve uklopiti.Kutija mi je zapala za oko upravo zbog dimenzija.


Bilo da uradis sa dve petnaestice ili dva dvanaestice neces da pogresis, ovo su kutije koje se svidjaju i muzicarima i DJ-evima. Verzija sa dve osamnaestice je pogotovo mocna, ali i znacajno skuplja. Generalno dobro radi sa raznim zvucnicima, ali bolje sa jacim od 300W koji imaju veliku spulnu i magnet i nikako ne koristiti zvucnike sa gumenim vesanjem iskljucivo PA.
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 16:14 - pre 148 meseci
Citat:
Generalno dobro radi sa raznim zvucnicima, ali bolje sa jacim od 300W koji imaju veliku spulnu i magnet i nikako ne koristiti zvucnike sa gumenim vesanjem iskljucivo PA.


Ma kappa 15LF ce u njih posto treba da mi stignu 4 komada.Samo jos da se snadjem za materijal.Trebalo bi da bude dosta MDF 19mm.Nisam gledao koliko mi treba ali se nadam da staje ne jednu tablu .
 
Odgovor na temu

APEXaudio
Mile Slavkovic
ZR "APEX"

Član broj: 173791
Poruke: 380
*.mbb.telenor.rs.



+63 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...09.02.2012. u 16:47 - pre 148 meseci
Citat:
nikolaica: Ma kappa 15LF ce u njih posto treba da mi stignu 4 komada.Samo jos da se snadjem za materijal.Trebalo bi da bude dosta MDF 19mm.Nisam gledao koliko mi treba ali se nadam da staje ne jednu tablu :D.

Kappa 15LF je odlicna za ovaj sub, moraces ljudima da zatvaras rukom usta zinuce kad ga budes nagazio sa jedno 1000W :)
Ili kao ova dupla osamnaestica na slici nagazena sa PHONIC-om 5000 u bridzu, komsije imaju mnogo prituzbi, ali to i nije sub za kucni bioskop ;)


[Ovu poruku je menjao APEXaudio dana 09.02.2012. u 19:08 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...10.02.2012. u 18:42 - pre 148 meseci
Apex, kakav je taj Phonic tj. ta XP serija...??? Drugar ima takav samo 3000, cujem samo sve hvala za njega...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.02.2012. u 00:04 - pre 148 meseci
Majstor koji mi je na CNC masini radio zljeb na stranici zvucnika jje napravio gresku jer je prevideo mere . Da li to predstavlja problem posto nije mogao da pravi novi zljeb na istom materijalu jer ostaje malo mesa izmedju dva zljeba pa postoji mogucnost da otkine materijal . Tri resenja su u opticaju a najbazbolniji je ako ovako moze da ostane iako je zljeb nizi jer nije uzeo u obzir 18 mm , druga varijanta je da zljeb popunim trakama spera pa da pravi novi zljeb i treca (najsuplja ) da isecem nove stranice . Nisam hteo da se svadjam i da trazim da mi on snosi troskove zato sto je njegova greska ( covek mozda radi za 200 eura ) pa sad trazim misljenje da li ce ovo predstavljati problem . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.02.2012. u 17:36 - pre 148 meseci
Gde ste ljudi.., sta je zima pa vas ni na forumu nema... hehehe....
Zamrla nam tema....

Citat:
deks007: Majstor koji mi je na CNC masini radio zljeb na stranici zvucnika jje napravio gresku jer je prevideo mere . Da li to predstavlja problem posto nije mogao da pravi novi zljeb na istom materijalu jer ostaje malo mesa izmedju dva zljeba pa postoji mogucnost da otkine materijal . Tri resenja su u opticaju a najbazbolniji je ako ovako moze da ostane iako je zljeb nizi jer nije uzeo u obzir 18 mm , druga varijanta je da zljeb popunim trakama spera pa da pravi novi zljeb i treca (najsuplja ) da isecem nove stranice . Nisam hteo da se svadjam i da trazim da mi on snosi troskove zato sto je njegova greska ( covek mozda radi za 200 eura ) pa sad trazim misljenje da li ce ovo predstavljati problem . Pozdrav !


O kakvom zljebu je rec...??

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.02.2012. u 19:38 - pre 148 meseci
Cistimo sneg
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...15.02.2012. u 21:53 - pre 148 meseci
Pa ove kutije su u pitanju i pravio sam zljeb da bi lakse savio sper 4mm X 3 kom . Pozdrav !
Danas isecene nove stranice sutra ide na CNC ali radi u mom prisustvu a dve stranice cu iskoristiti za zadnju stranu kutije . Dilema je jos farbanje ili presvlacenje ( tapaciranje ) . Pozdrav !


[Ovu poruku je menjao deks007 dana 16.02.2012. u 16:59 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.02.2012. u 17:56 - pre 148 meseci
Citat:
Euronymous: Cistimo sneg


Ako ako....

Citat:
deks007: Dilema je jos farbanje ili presvlacenje ( tapaciranje ) .


Za te kutije, farbanje...


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.02.2012. u 21:29 - pre 148 meseci
Biće to kutija i po! Ali stvarno!

Vjerujem da će zvučati dobro,ali i da će biti skoro NE-prenosiva,velikih je gabarita. Pošalji slike obavezno!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.02.2012. u 21:31 - pre 148 meseci
Satra´ hogar cijelu stranu sa onim projektima SAL-a,non-stop mi vraća stranicu na te crteže i na mobilnom i na računaru.

Joooj samo da se pređe na novu stranicu...

Ne kažem da nekad nekome neće dobro doći,ali mogli su se postaviti svi projekti ali nekoliko slika,ne baš sve.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...16.02.2012. u 22:07 - pre 148 meseci
Ajde posle ovoga jos jedan odgovor i da se ide na novu stranu I kod mene vraca na taj post stalno.

Prika, moj savet farbanje...

Kako mislis 2 strane za zadnju? Kad smo kod zadnje, gledaj da ucvrstis i utegnes i zadnju i bocne da bude ko curica, inace ima da odlepis od vibracija. U pocetku ne, kasnije sigurno. I nemoj zaboraviti rucke kao ja, otpao sam bez njih noseci je.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.02.2012. u 00:27 - pre 148 meseci
Pa mislio sam te 4 strane sto je lose uzljebio dve sam suzio za zadnje stranice a dve su mi ostale za sto za kafu ( u rezervi ) sutra cu otici do farbare jedne u NS da vidim sta imaju od kvalitetnijih boja . Daz zvucnici koji ce doci iznad njih su presvuceni pa sam mislio da ne " narusavam harmoniju " da i njih presvucem ali vi predlazete farbanje pa sad .... POzdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 17.02.2012. u 02:47 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 17.02.2012. u 02:47 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

ackopk
Aleksandar

Član broj: 195259
Poruke: 1847



+67 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...17.02.2012. u 13:45 - pre 148 meseci
New page...>>>
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 958555 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.