Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 958013 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.09.2012. u 14:38 - pre 140 meseci
Evo po nekom mom računu, i probi i merenju, ići će 3,3oma i 10 oma, onda je zvuk balansiran.. 17w, pa kad stignem, odmeriću i kalemove jel se ne sećam na koliko sam ih motao i stavljam šemu skretnice.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

lazyman
Sajt za moj biznis
Kula

Član broj: 183021
Poruke: 215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sajtzamojbiznis.com


+5 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.09.2012. u 16:55 - pre 140 meseci
Mada, i sa tim vrednostima, još uvek je malo "svetliji" zvuk, nego što bi trebalo, ali ipak slušam u sobi..

Mislim da se to u većem lokalu balansira, pa bude baš kako treba.
http://www.sajtzamojbiznis.com/
Pomoć prilikom implementacije Fortumo sistema SMS naplate, SMS glasanje, prodaja, naplata kredita.
 
Odgovor na temu

oksanatalijan
Talijan pro light

Član broj: 301620
Poruke: 308
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+23 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.09.2012. u 18:37 - pre 140 meseci
Pozdrav ljudi , Stefane ne sumnjam da je ovo lose radilo ovo je vrh od EAW . Steta sto nije bila neka bolja zvjezda od Seve na ovakvom razglasu .
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.09.2012. u 18:21 - pre 140 meseci
Citat:
oksanatalijan: Pozdrav ljudi , Stefane ne sumnjam da je ovo lose radilo ovo je vrh od EAW . Steta sto nije bila neka bolja zvjezda od Seve na ovakvom razglasu .


Bila je Ana Stajdohar... mislim ako nije bolja bar je simpaticnija-lepsa... hehe....


Evo zavrseno je sve, ostalo jos samo rucke da se kupe i ubace...
Juce probano sve na EAW CAZ 2500, lepo to bije...



Pozdrav drugari...!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.09.2012. u 18:26 - pre 140 meseci
Malo po malo...svaka ti cast!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.09.2012. u 18:32 - pre 140 meseci
Citat:
44250: Malo po malo...svaka ti cast!


Hehe , hvala Aco...!!
Malo po malo, ne valja sve odjednom...
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...03.10.2012. u 15:57 - pre 140 meseci
Da se nadovezem na ackov problem od pre desetak stranica
...vidim ni acku nije niko odgovorio kada je imao problem sa ciscenjem sibera.., e pa i mene interesuje dal neko zna cime je najbolje da se ciste siberi, ili moram da ih otvaram i detaljno cistim...??

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...03.10.2012. u 18:50 - pre 140 meseci
Da nije mozda neko ''snimio'' ovu alatku u nasim prodavnicama alata?

http://www.kregtool.com/Master-System-Prodview.html

...ne gine mi E-bay u svakom slucaju! Opasna stvar za spajanje i sklapanje kutija!
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...03.10.2012. u 20:13 - pre 140 meseci
Citat:
promax: Da nije mozda neko ''snimio'' ovu alatku u nasim prodavnicama alata? :)

http://www.kregtool.com/Master-System-Prodview.html

...ne gine mi E-bay u svakom slucaju! Opasna stvar za spajanje i sklapanje kutija! :)


Samo da nije jos jedna od onih `magicnih` pomagala koje resavaju svaciji problem... Pogleda video, reklama ista ko da je sa teleshop-a ;)

Bacio sam oko na vidi 120-u stranu

Po mom skromnom misljenju jace i bolje i od keksovanja i bilo cega... perfektno zadihtovano... a lakse za rad. kad dodje vreme recicu utiske iz prve ruke.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...03.10.2012. u 22:43 - pre 140 meseci
Veljko, ne samo da nije magicno pomagalo i nema ga na teleshop-u da ima kupio bih ga odmah. To je vrlo ozbiljna alatka za spajanje vijcima i lepkom!
Prednost je u sledecem, kada bih spajao kutiju na ovaj nacin, sam proces izrade bi se skratio za vise od pola potrebnog vremena. Ne bi bilo gitovanja rupa od vijaka sa vanjske strane, a to je procedura koja oduzima vreme ako zelimo vrhunsku finalnu obradu!

Ne bi trebale stege, samo namazes lepak i uvrnes kopletan kabinet sa unutrasnjih strana. Dok oboris ivice i poravnjas neravnine kutija je vec spremna za farbanje! Na ovaj nacin masivne i velike kutije bi mogle da se urade za vrlo kratko vreme.
Ovaj bit (glodalo) iz orange tools kataloga je jako dobra stvar. Ali samo za spajanje vanjskih ivica pod uglom pod 45 stepeni. Za unutrasnje i poprecne delove u kutiji je neupotrebljivo, a tu onda opet trebaju vijci koji ostavljaju otvore za gitovanje ili keksanje za koje opet trebaju stege...
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...07.10.2012. u 14:48 - pre 140 meseci
Citat:
Stefan117: Da se nadovezem na ackov problem od pre desetak stranica
...vidim ni acku nije niko odgovorio kada je imao problem sa ciscenjem sibera.., e pa i mene interesuje dal neko zna cime je najbolje da se ciste siberi, ili moram da ih otvaram i detaljno cistim...??


Izgleda da je najpouzdanije sredstvo za ciscenje, rucno ciscenje , Jeste da oduzima malo viseee vremena, i da sam se bas pomucio (22 komada sam cistio ) al isplatilo se., bolje nego sa WD-om koji kao deluje a posle zapece i bude jos gore nego sto je bilo...!!

Eto ako nekog zamina tj opredeli se za ciscenje., iz prve ruke informacija....

Pozdrav svima...!!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...13.10.2012. u 21:26 - pre 140 meseci
Dobio sam savet od clanova foruma da vec kad zelim da se bavim audio opremom (ozvucenjem) opste takvim stvarima da procitam teme koje su otvorene na forumu . E pa prosto da ne poverujete ceo dan citam ovu temu i konacno sam je procitao dosta dobrih caka sam pokupio kako i sta raditi , neke od clanova foruma su vec upoznati sa mojim zeljama (ako to moze tako da se nazove). Poceo sam na ovom forumu sa povezivanjem najobinijeg radija da bi sada cacka sve i svasta , e sada kao i uvek imam par pitanja iako sam sve ovo procitao voleo bi jos jednom da cujem vase savete.

1.)Zvucnik rcf 554k 15" da li imate neki savet/predlog koja bi bila idealna kutija za ovaj zvucnik i da li mi je potrebna aktivna skretnica?!
2.)Da li zvucnici Eminence Beta-15-USA vrede 120e par naravno polovni i da li njih mogu da uparim sa dh-410 visokima u jednu lepu
satelit kutiju i koliko novca bi me izasla skretnica da narucim da mi neko napravi za taj tip kutije i naravno ako imate neke nacrte koji
vi mislite da su najbolji?!
3.)Skretnica iz 400w kutija iz Nemačke Omnitronic jel vredi sta nasao sam je na limundu pa pitam da li bi nju mogao da iskoristim za neke od ovih kutija?!

Sto se tice pojacala odlucio sam se za onog PHONIC PIII 2000 sto mi je stefan preporucio , a mog apex-a cu da ostavim da tera binove do sada je lepo
radio nadam se da ce i u buduce da radi posao ..

Inace moja prica se malo zakomplikovala , od toga da smo radili samo ozvucavanje malog lokala (70-80kvadrata) , a da smo posle presli na diskoteku koja
je mnogo veca , da bi sada dobili ponudu za posao da radimo i mobilno pa onda posto mi je "plitak dzep" tako krpim krpim da nakupim da sastavim nesto
da pocnem da radim. Za sada sam resio 4 satelita ev 500w kutije i imam ta dva rcf 554k inace dobio sam kutije od jednog clana foruma pa sam hteo da ih
prepravljam . I imam u planu da resim jos 4 kutije satelita i jos 2 bina naravno uz vasu pomoc nema sanse da to odradim sam!
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 09:38 - pre 140 meseci
1. Kutija bi ti zavisila od toga sta zelis da postignes. To je bass i mid bass zvucnik,ako bi hteo da ga spustis sto nize slobodno idi sa nesto vecom kutijom,i mozes ocekivati solidan kick bass. (poput one sto sam ti poslao,pa do cak duplo manje frontalne) Mozda neki hibrid da odradis,ne znam..izbegavao bih folded sisteme.
Sto se tice skretnice, ja sam za aktivnu varijantu,jer moze da te izadje kao i pasivna ako ne i jeftinije,a o drugim prednostima da ne pricam. Od razlicitog podesavanja za razlicite binove,do toga da mozes terati koliko hoces binova (hbg samo nadji snagasa dosta )

2. Po meni ne vrede,izbegavao bih beta seriju kao i taj DH u sirokom luku. + sto je 4 ohma HF.. optimum 8-16Ohm. Kod eminenca sto je "dalje" slovo bolja je serija (alpha,beta,gama,delta...kapa...omega).s tim sto od alpha do kapa spada u standard seriju,dok u pro ulazi od delte do omege ALI sa sufiksom PRO,max ili slicno.

Ako bi uzimao eminence, nista ispod kappe. AKo je kes u pitanju,moze i MW kopija kappe da padne.. koriste to ljudi,za sada im radi jos

Skretnice - mozes naci gotove,ili da ti neko napravi i za 10e po komadu. Ali znaj da dobra skretnica mora da kosta i cene za two-way kod PA sistema se obicno krecu od oko 40-70e za par. Za neke komplikovanije stvari,ocas bude i duplo skuplje

3. Ja to ne bih stavljao u kutije koje ce da ti rade posao. OK je za kucu i slicno,ali za posao - mrka kapa. Obicno te tako nesto izneveri bas kad ne treba.


Phonic je OK.

i da..nemoj da stedis na HF. ljudi obicno tu zakinu koji dinar. Za dobru kutiju HF sa hornom mora da kosta vise od LF drivera. (mislim ne mora, mora se "dumret" samo,ali ono )
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 10:50 - pre 140 meseci
"Sto se tice skretnice, ja sam za aktivnu varijantu,jer moze da te izadje kao i pasivna ako ne i jeftinije,a o drugim prednostima da ne pricam."

Sema? Sta tacno traziti? Imam jednog majstora koji razbija posao sa ovakvim stvarima samo je covek picajzla nevidjena pa skoro da moram da uradim posao mesto njega , znaci sve pita?! (a ja bas i ne znam sta da mu kazem)

"Po meni ne vrede,izbegavao bih beta seriju kao i taj DH u sirokom luku. + sto je 4 ohma HF.. optimum 8-16Ohm. Kod eminenca sto je "dalje" slovo bolja je serija (alpha,beta,gama,delta...kapa...omega).s tim sto od alpha do kapa spada u standard seriju,dok u pro ulazi od delte do omege ALI sa sufiksom PRO,max ili slicno."

Znaci ako sam dobro skontao da se manem "eminenca " a daj neki predlog sta bi mogao da kupim (polovno posto stvarno nemam kesha za novo) recimo da me izadje jedna kutija 150e? Ili da kupujem komplet kutije polovne da ne pravim sam? Samo da prepravljam ? Znam da si ti rekao da nabavljas neke zvucnike jel ima sta u ponudi da nije jako puno kesha a da napravim neku dobru kutiju? 6/10bar . Daj neki predlog za horne?

Ono sto si rekao za skretnice i horne meni je to jasno , kada smo sklapali ove ev kutije zvucnik nas je izasao oko 130e polovan , hornu smo kupovali novu iz nemacke (to me je savetovao taj majstor) oko 60e je bio komad , i skretnice nam je on pravio i trazio nam je 25e ali to je bilo sa popustom jel vec duze vreme kupujemo kojekakve stvari kod njega pa nije hteo da naplati svoj rad , medjutim te kutije sabijaju kako rade i stvarno nemam nikakve zamerke na njih .,, Samo je problem sto ja sada nemam 250e da ulozim u jednu kutiju ..

Daj neki predlog za te kutije sto si mi poslao .. ZNaci ja sam samo sredio spolja ali i to je smao izgled nista vise .. Znaci da li bi mi vredelo da kupim sundjer (onaj kao drzaci za jaja) da postavim iznutra da ubacim neku dobru aktivnu skretnicu i to koji za 554k?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 12:02 - pre 140 meseci
Na ovako nesto mislih.. Ne isplati se to praviti.

U tim kutijama je i bila 15ica,koje sam izvadio i prodao,pa ostale kutije. Samo sundjer obican stavi,i radice ti posao.

Nije da se manes eminenca samo ovih alfa beta i tih modela.. Kazen ti,vidi sa tim MW kappa, tesko da ces naci jeftinije nesto osim polovno.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 12:10 - pre 140 meseci
"Na ovako nesto mislih.. Ne isplati se to praviti. " jos nisam provalio :P
Vazi ajde slikacu pa cu okaciti da vidite sta sam uradio i da li valja nesto
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 12:21 - pre 140 meseci
Klikni na "ovako"
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 12:46 - pre 140 meseci
A ne to Skontao sam link nego nisam skontao u zamenu za sta :P
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 17:06 - pre 140 meseci
Sto ne uzmes ovako nesto http://www.kupujemprodajem.com...79-oglas.htm?filter_id=6089448 zavrsice ti posao, a ne moras da se mucis oko gradnje kutije, kupovine drajvera i slicno...!?, a pritom i cena nije neka....

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...14.10.2012. u 17:17 - pre 140 meseci
Hvala na predlogu , evo vec sam kontaktirao prodavca sada pokusavamo da dogovorimo sudar :P
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 958013 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.