Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 954339 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.08.2012. u 13:05 - pre 141 meseci
o tome su promax i euronymous pisali negdje pocetkom teme,probaj da nadjes ima sigurno.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.08.2012. u 15:39 - pre 141 meseci
Valjkom neces nista dobiti.Mozes samo posle crnom bojom i valjkom da predjes preko bodyja posto on malo vuce na sivo kad se osusi.Za to sto ti hoces treba ti kompresor,malo veca dizna na pistolju,mali pritisak i malo veca udaljenost.Body ti je svakako gusci od obicne farbe pa ce pod malim pritiskom iz pistolja izletati malo krupnije kapljice sto ti i napravi tu strukturu narandzine kore.Ti bukvalno prekrivas povrsinu vecim kapljicama koje ce da ostanu tog oblika jer je body gust.Na kraju krajeva,imas parce iverice koje ti ne treba pa probaj.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.08.2012. u 16:54 - pre 141 meseci
Kako necu dobiti valjkom nista kad je Euronymous tako radio one njegove binove koliko se secam...!!??

Imam kompresor i pistolj sa 1.5 diznom., to mi nije problem da uradim al ne znam kako ce ispasti zato sam pitao i za valjak...
Koliki pritisak treba da bude...??

Interesuje me da li mora da se smirgla posle nanosa spric gita, jer neko moje misljenje da cu tako dobiti nekako bolju strukturu tj krupniju ako ne smirglam., ili se varam...???
I kakav pistolj treba za spric git...??

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.08.2012. u 19:42 - pre 141 meseci
Lose se secas .Valjkom je nanosio crnu farbu preko bodyja.

Dizna 1,5mm je mala.Treba ti 3-4mm.

Kazem ti probaj na nekom komadu i vidi sta ti odgovara.Tako ces najbolje odrediti.Neces potrositi 10kg bodyja na probu pa da ti je problem.

Ti kutije mozes premazati i osnovnom bojim za drvo pre bodyja,ne mora da ide spric.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.08.2012. u 20:04 - pre 141 meseci
Zasto mislis da se lose secam...???, kad smo se ja i on to preko privatne culi i rekao mi je da je valjkom radio samo ne mogu da se setim sta sve., ne mogu da nadjem imam puno poruka...:(

Pa imam i neki pistolj koji je samo za te neke guste stvari sa dosta velikom diznom (ne znam tacno kolika je)...

Body nisam mislio da koristim, samo spric git i boju.., mislim da je to ok...!!
 
Odgovor na temu

nikolaica

Član broj: 282061
Poruke: 207
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...23.08.2012. u 20:50 - pre 141 meseci
Bez bodyja nema narandzine kore :P.

De stavi body na valjak molim te pa mi reci sta si dobio.Mozda dobijes spanski zid umesto narandzine kore .

A za body imas poseban spric na koji se navrcu boce bodyja od 1kg.

Ako ces bez bodyja onda ides git pa osmirglas i onda farbas.Dobices povrsinu onakvu kako si osmirglao.To svakako nece liciti na ono sto zelis pa i da ostavis neosmirglano.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.08.2012. u 00:17 - pre 141 meseci
Se kladimo da ima... cak i od samo farbe moze da se dobije narandzina kora...!! kolega sa posla je farbar i pokazao mi je kako se dobija, cak me je i ucio kako da dobijam odredjene strukture samo ja pola pozaboravio....

Sve sto si mi ti do sad rekao sve si to pokupio od promaxa, ama bas sve do reci a toliko sam i ja znao tj citao od njega...

Ja bas tako i hocu slicno spanskom zidu- kao bubuljice neke (ne znam kako bas da objasnim) to sam negde video al ne secam se bas najbolje.., a narandzina kora mi je slicno kao crvici fasada.., tako ih ja nekako razlikujem...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...24.08.2012. u 20:18 - pre 141 meseci
Promax prijatelju, sta ti mislis o svemu...?? Da smirglam posle spric gita ili ne., kako ce biti ako ne osmirglam, jel cu imati nekih problema ili...???

Kakav pistolj mi treba za spric.., i koji pritisak treba da bude...??


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...28.08.2012. u 16:27 - pre 140 meseci
Zar niko nista...?? Promax...?!, znam da smaramo mi po malo, al jbg sta ces kad nas sve zanima....
Znam da je i lako sve da se prvo proba pa onda sta se svidi da se tako radi., al mene isto zanima kako ce to da "pije vodu" da ne bude posle belaja....

Evo sta sam uzeo za ovo sto cu da radim tj moje salovce , da se ne bakcem vise sa piezo hornama...






Sta mislite...??
Probao sam ih sa Eminence kappa 12A (posto se kutije od sal zvucnika rade tako da nisam mogao jos sa njima da ih probam) i mogu vam reci da extra rade, oseti se veeeelikaaaa razlika od onih piezo...!!

Pozdrav drustvo...!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.08.2012. u 09:47 - pre 140 meseci
Cini mi se da su to sica visokotonci, talijanski. Naravno da ces vidjeti razliku izmedju piezo i ovog daleko veliku razliku.
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.08.2012. u 10:41 - pre 140 meseci
Pomoc nista...??

Citat:
ElektronicarPG: Cini mi se da su to sica visokotonci, talijanski. Naravno da ces vidjeti razliku izmedju piezo i ovog daleko veliku razliku.


Da, Sica 1" drajveri su...!! Komplet sve oko 140e je....


Nego poceo sam sa radnjom, oborio ivice, isekao nove rupe za rucke terminale i nove visoke, brusio malo, i tako....





A rupe od srafova sam popunjavao, zamesim malo lepka malo tok otpatka sto ostane od secenja i ispadne super...

Pozdrav...!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.08.2012. u 12:35 - pre 140 meseci
Ne znam ti ja druze za to farbanje, gbih da probam al nidje da nadjem kompresor da to odradim
 
Odgovor na temu

ElektronicarPG
Luka Chav
Student
Podgorica

Član broj: 289860
Poruke: 317
*.crnagora.net.



+6 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.08.2012. u 12:37 - pre 140 meseci
Jesi ti to nove kupio za 140eura?
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.08.2012. u 12:47 - pre 140 meseci
Ne, kazem toliko sve ukupno kosta kad se kupi u radnji., a ja sam dosta jeftinije prosao...
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...30.08.2012. u 18:48 - pre 140 meseci
Ej ljudi, nisam tu neko vreme, nisam posecivao forum....rintam inace, obaveze prema poslu, pa ne stizem.
Stefane, naravno da treba da smirglas posle spric gita, i to sto sitnijom granulacijom. Jer to ti je osnova, i zavrsna boje treba lepo da veze za osnovu. Za farbanje sa body950 treba ti dizna 3-4 mm i pritisak oko 5-6 bara. Odmicanjem i primicanjem pistolja odredjujes strukturu boje. Sa nekih 35-40 cm ces imati lepu strukturu..

Pozz majstori!
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...31.08.2012. u 12:03 - pre 140 meseci
A kakav pistolj-dizna mi treba za spric git., i da li tu moze da ide vise slojeva ili kako...??, i koliko tu treba pritisak...???

Ja sam mislio bez body-ja da radim (ako se u skorije vreme ne opredelim za njega ), nego samo spric git i farba obicna... E sad interesuje me koju da koristim nitro, uljanu ili koju vec...???


Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2242
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...31.08.2012. u 13:44 - pre 140 meseci
Stefane kakva ti je ovo plava boja na kutijama (jel' to nekad bio kredenac ?)
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...31.08.2012. u 14:26 - pre 140 meseci
Ne, nego iverica nekad farbana u plavu boju pa sam smirglao al nisam uspeo skroz da skinem boju... sto pitas boro...??

Vidi se unutar kutija tj gde nije farbano bilo sta je i kakva je iverica bila...
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2242
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...03.09.2012. u 22:04 - pre 140 meseci
Pitam jer moras voditi racuna kaja vrsta boje (ili podloge) je prijemciva za boju koju nanosis. Ja sam (kad radim sa ivericom) premazivao kutije (posle zavrsne obrade) sa masom za fugiranje parketa (nitro baza) i pokazalo se da ta podloga odlicno "prima" boje na vodenoj bazi.
 
Odgovor na temu

promax
RS

Član broj: 153016
Poruke: 320

Sajt: www.google.com


+49 Profil

icon Re: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...07.09.2012. u 17:47 - pre 140 meseci
NEXO LS400 u najavi.
Dosadno, a ostalo nekog materijala. Pa rekoh da sklopim dve kutije, drugaru za lokal. Izuetan bandpas sabvufer!

Unutra ce ici RCF ili B&C.









POzz - Stojke!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Nacrti zvucnih kutija, bas binovi, razlasne kutije...
(TOP topic, by 1OXB)
Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 954339 | Odgovora: 3152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.