Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SQLite db - gde da je nadjem?

[es] :: Java :: SQLite db - gde da je nadjem?

[ Pregleda: 1304 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
82.117.198.*



+768 Profil

icon SQLite db - gde da je nadjem?10.09.2010. u 16:21 - pre 165 meseci
Zdravo svima!

Napravio sam najjednostavniju android aplikaciju u Eclipse Galileo-u koja kreira bazu sa jednom tabelom, insertuje red u toj tabeli i onda to procita i prikaze u TextView. Primer se moze pogledati ovde: http://sarangasl.blogspot.com/...9/create-android-database.html

Medjutim, ne mogu da provalim gde se nalazi ta baza koju je on izgenerisao? Nov sam sa androidom ali kapiram da bi trebalo da postoji neki fajl. Searchovao sam ceo disk po nazivu koji je u kodu "DatabaseName" i nema je nigde. Na web strani gde je primer ispod je neki lik isto pitao i dobio od autora sledeci odgovor:

"The SQLite database is stored in the /data/data /databases folder of an Android device. There remember that the database you create for an application is only accessible to itself."

Ne kapiram sta znaci ova druga recenica. Prva kaze u kom je folderu ali tog foldera nema na disku pa predpostavljam da je to folder kada se aplikacije run-uje na samom uredjaju.

Predpostavljam da je neko imao iskustva sa ovim posto je ovo ultra basic use case?

Hvala
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: SQLite db - gde da je nadjem?10.09.2010. u 17:04 - pre 165 meseci
baza se nalazi na samom uredjaju ili simulatoru, da bi je video moras da pristupis samom uredjaju odnosno simulatoru.

http://developer.android.com/guide/developing/tools/adb.html

sa ovim toolom to mozes da odradis :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: SQLite db - gde da je nadjem?

[ Pregleda: 1304 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.