Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa protocima molim za pomoc

[es] :: Wireless :: Problem sa protocima molim za pomoc

[ Pregleda: 1304 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Piskic.NET
Piskic F.
Direktor Wireless Network-a
Gradačac

Član broj: 267930
Poruke: 1
93.157.192.*

Sajt: www.piskic.net


Profil

icon Problem sa protocima molim za pomoc08.09.2010. u 23:15 - pre 165 meseci
Imam neku privatnu wireless mrežu i hajd rećemo neki sam početnik što se tiče sa wirelessom, al nebitno.
Po dani normalno mi radi sve, i protoci mojih korisniak su prosjek 7mb, al naveče ne sada u teškom saobraćaju od 8-11 je normalno da opadne brzina i protok al u 00:00 sati opadne na 500 kbps .. protok.. u čemu je problem ?
 
Odgovor na temu

black_dog
Agencija za spasavanje situacija
Free Style

Član broj: 255457
Poruke: 20
62.101.133.*



+2 Profil

icon Re: Problem sa protocima molim za pomoc09.09.2010. u 04:42 - pre 165 meseci
govorimo o 802.11b ?
Ako je to u pitanju evo o cemu je rijec , sto je vec i broj korisnika to je vec kolicina podataka koji sluze za kontrolu.
Kontrolni podaci su tu da bi bilo rasporeda na mrezi. i to je mana 802.11b.
Druga stavka je sljedeca
ako postoje korisnici koji npr ukljuce torrent , dolazi do zagusenja , doduse to nema puno veze za vremenskim intervalom 00h ali je moguce.
sljedeca stavka je hladnoca. npr kada je toplo neka XY mreza ide 100 kb. ali uslijed hladnoce i npr ako je recimo AP u shumi a klijent negdje 3 km dalje u gradu , imas taj hladni dzep koji moze stvoriti da protok ide slabije. Magla i slicno.

preporuka je pracenje podataka, korisnika i svega ostalog sto ide preko te mreze. tim putem se moze utvrditi mnogo toga.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa protocima molim za pomoc

[ Pregleda: 1304 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.