Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudan problem sa rezacem ili ..

[es] :: Ostali hardver :: Cudan problem sa rezacem ili ..

[ Pregleda: 1562 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Cudan problem sa rezacem ili ..08.09.2010. u 19:34 - pre 166 meseci
U Vegasu i DVD Arhitektu zavrsim DVD i prvo mi je prilikom rezanja izbacivana greska , a posle pucanja jedno 10 diskova zamene mi rezac ( bio u garanciji) medjutim opet ista prica , nerezem DVD i kada ga pustim zaglupi se komp . Znaci ni KM plejer i Winows plejer jednostavno samo muljavi rezac ali ne otvara u plejeru . Dali je neko imao slican problem . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..08.09.2010. u 19:38 - pre 166 meseci
Koji rezač?
Koji OS?
Ostatak računara?
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..08.09.2010. u 20:57 - pre 165 meseci
LG GH22NS50-RBB rezac OS Win7 (u potpisu) a ostatak http://www.elitesecurity.org/p2416438 . Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 08.09.2010. u 22:09 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..08.09.2010. u 21:20 - pre 165 meseci
Da li taj disk koji narežeš radi u nekom drugom kompu? Da li si probao da sadržaj iskopiraš na hard pa onda pustiš? Da li neki drugi DVD radi u tom drajvu?
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..08.09.2010. u 22:08 - pre 165 meseci
Nece uopste da ga otvori ( zaglupi se i dok ga ne izbaci nista nemogu da radim ) , a pusta na DVD plejeru? Pustio sam neki ranije rezan DVD i radi , da nisu neki drajveri ili ... Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 09.09.2010. u 01:11 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..09.09.2010. u 09:33 - pre 165 meseci
Na drugom kompu otvara u KM plejeru mada u Windows Media plejeru nece kao nepoznat format . Da nije do nekih kodeka ? Pozdrav !
Uf ja pustio samo da otvori Meni a kada pustim video krece frejm po frejm ne ide normalno znaci da je do snimka a sta e to je sada problem ?
E sad u kucnom bioskopu pusti kada izaberem VIDEO ali kada se vratim u meni i izaberem SCENE nece ni tamo . Ukljucicu nekog i sa foruma Video produkcija (ala sam dosadan ali mozda i nekom pomogne za ubuduce )

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 09.09.2010. u 10:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 09.09.2010. u 10:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 09.09.2010. u 11:20 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..09.09.2010. u 16:21 - pre 165 meseci
Prvo sam uocio jednu stvar iz tvoje konfiguracije:
Citat:
Evo moje masine u konacnoj verziji .
Corei7950
Asus P6T DeluxeV2
Gainvard GTX275
CorsairCooling H50
WD 2 Raptora 300 GB + WD 1TB
Corsair Dominator DDR3 12GB
Corsair AIRFLOW CMXF2
CorsairHX850W
Cooler Master Dominator 690

Procesor je Core i7 - cetverojezgreni ako se ne varam. Ja imam cetverojezgreni Core2 Quad. Nemam problema sa rezanjem medjutim u Alcohol 52% kada instaliram neku igru sa image fajla otprilike svaki drugi put zamrzne kompjuter. Probao sam sve novije verzije alcohola koje su izlazile i uvek isto. Trazio sam na internetu i video da se ovaj problem javlja iskljucivo kod ljudi sa cetverojezgrenim procesorom i niko ne zna resenje ni objasnjenje.
Pretpostavljam da su drajveri za narezivanje napravljeni da rade malo drugacije pod cetverojezgrenim procesorima i da su tu napravili neki bug.
Pokusao sam u task manageru da podesim da koristi samo jedno jezgro za alcohol ali nije delovalo.

Znaci postoji neka mala mogucnost da je kod tebe to u pitanju. U tim sluajevima mozes probati instalaciju novih drajvera, novog biosa, novih verzija softvera itd. Mozda bi cak vracanje na staru verziju DVD Architecta pomoglo.

---
Druga stvar:
probaj neki drugi program za narezivanje. ja na primer koristim stari Nero 6.6 a takodje probaj Ashampoo Burning Studio ima i besplatnu verziju.
Znaci u DVD Architectu podesi da ti samo izradjuje image (ISO ili neki drugi) fajl a onda u Nerou ides na narezivanje diska iz image fajla.

---
Citat:
Nece uopste da ga otvori ( zaglupi se i dok ga ne izbaci nista nemogu da radim )

ovo sto zastane dok je disk unutra moze biti i do windows explorer ekstenzija koji ucestvuju u onim AutoPlay funkcijama. Na windows XP-u probleme sa tim ekstenzijama mozes resavati pomocu programa ShellExView
(ukljucujes ili iskljucujes pojedine) ali ne znam da li on jednako funkcionise na Windows 7
Probaj.

Citat:
Na drugom kompu otvara u KM plejeru mada u Windows Media plejeru nece kao nepoznat format . Da nije do nekih kodeka ?

Moze biti svasta u pitanu. Mozda je nesto pogresno odabranu u vezi DVD-a na primer NTSC umesto PAL ili nije proverena kompatibilnost video zapisa iz VOB fajlova sa MPEG-2 DVD Video specifikacijom. Moze biti zbog ostecenjea jer od codeca do codeca je velika razlika kako ce se ponasati kada naleti na ostecen fajl. U originalu codeci nebi skoro nista mogli sa ostecenim videom ali su savremeni codeci u zadnjih nekoliko godina tako usavrseni da se snadju cak i kod ostecenja i gresaka. Znaci ako je u pitanju ostecen fajl ili sa greskom u parametrima, normalno je da se razlicito ponasa sa razlicitim codecima ili plejerima.

---
Predlazem da napravis probu da principom eliminacije probas saznati gde je problem. Uradi sledece korake:
- ono sto sam vec rekao da probas narezati iz nekog drugog programa.
- probaj izraditi DVD iz nekog proverenog programa. Na primer ConvertXtoDVD, DVD Flick ili recimo TMPGENc Authoring Works i sl. pa proveri da l ije sa njima ista stvar.
- Donesi od nekog original DVD film pa gledaj kakva je razlika u ponasanju plejera kada ga gledas an tvom kompu.
...sa svakim od ovakvih proba dolazis blize otkricu uzroka problema.

---
Ponekad kod profesionalnih programa se licenca za enkoderske komponente posebno placa. Proveri da li ti je MPEG-2 komponenta u Vegas-u i DVD Architectu propisno aktivirana i sl.
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..09.09.2010. u 16:42 - pre 165 meseci
Bios najnoviji , drajveri Winows 7 nadje sta treba , za rezanje koristim Ashampo . A sto se tice celog procesa oko videa napravio sam ih toliko da u startu eliminisem da je nesto do pripreme ( mada nikad ne reci nikad ) . Sutra mi stize hard od 2 TB pa cu snimke sto su mi na Raptoru prebaciti i mozda uraditi reinstalaciju . To mi se pojavilood pre mozda 4-5 dana tako da cu mozda vratiti sistem u rikverc pa da vidim . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..15.09.2010. u 00:24 - pre 165 meseci
Nesto se desilo a sta nemam pojma , jednostavno na primer nemogu da pokrenem Windiws Media plejer . Evo sta mi sad izadje kada sam ubacio jedan DVD .
PS Meni je ovo pomoglo
Naravno ponovo sam editovao snimak zapisao ga kao avi pa tek onda renderovao u mpeg-2 za DVD ali to je mozda za neku drugu pricu . Pozdrav !

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 15.09.2010. u 01:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deks007 dana 15.09.2010. u 12:35 GMT+1]
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..16.09.2010. u 23:20 - pre 165 meseci
Cudni sve to izgleda...
Da li si ti umrezio taj racunar? Da li koristis fajlove preko mreze dok su se javljali tii problemi?

Ovo na ovoj drugoj slici sto si okacio se obicno podesava samo u vezi mreze i deljenja fajlova. Kod normalnog rada na jednom kompjuteru to prakticno nikad ne mora da se dira...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Cudan problem sa rezacem ili ..16.09.2010. u 23:24 - pre 165 meseci
smem li da predlozim da ga prvo ``narezesh`` u ISO image pa vidish da li je ispravan taj image
to jest mountujesh ga ...
mali save, fajlovi na DVD ako ga pustash na nechemu sem racunara bi trebali da budu do 1GB velichine
ili tako nesto :) proveri ..
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Cudan problem sa rezacem ili ..

[ Pregleda: 1562 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.