Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Canon Pixma MP240 i Punjenje Tonera

[es] :: Ostali hardver :: Canon Pixma MP240 i Punjenje Tonera

[ Pregleda: 5341 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DukA83
IT Professional, MCSA, MKM Banja Luka
Prijedor-BanjaLuka RS BiH

Član broj: 168949
Poruke: 24
213.196.85.*

Sajt: www.kakodocertifikata.com


Profil

icon Canon Pixma MP240 i Punjenje Tonera06.09.2010. u 20:22 - pre 165 meseci
Da li je neko koristio ovaj printer/skener/kopir i da li zna nacin kako da se resetuje memorija nivoa boje tonera, nakon punjena. Prijavljuje gresku da je toner prazan. Gledah po netu ali imaju neka objasnjenja za druge modele.

Hvala
Želite postati IT Pro? Saznajte kako...
www.kakodocertifikata.com
 
Odgovor na temu

savgardns
Novi Sad

Član broj: 34957
Poruke: 339
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.nanoprobe.co.rs


+7 Profil

icon Re: Canon Pixma MP240 i Punjenje Tonera07.09.2010. u 06:52 - pre 165 meseci
Ne znam da li radi... >
1. Start with printer off
2. Press and hold resume Button (triangle in the circle) and click “Power” button. Green led should be on
3. While holding the Power button, release the Resume Button.
4. Without releasing the Power Button, click “Resume” button for two times and release Both Buttons.
5. Click “Resume” for four times then soon click “Power” button, to confirm the selected action (reset counter absorber).
6. Turn off the printer and turn on again
Ako ne, uvek postoji ona fora da drzis resume button 5-6 sekundi dok ne zanemari nivoe mastila u kertridzima, to uglavnom radi na svim canon stampacima.
Ako neka od ovih fora uspe javi...
Poz
 
Odgovor na temu

DukA83
IT Professional, MCSA, MKM Banja Luka
Prijedor-BanjaLuka RS BiH

Član broj: 168949
Poruke: 24
213.196.85.*

Sajt: www.kakodocertifikata.com


Profil

icon Re: Canon Pixma MP240 i Punjenje Tonera07.09.2010. u 19:03 - pre 165 meseci
Ovako, ova prva opcija radi. Izgelda da je resetovala ili sta vec uradila po pitanju nivoa boje. Ovakvo je stanje bilo kod mene:

Stampac sam pre par dana pokupio od drugara da ga isporbam ako bude radio da ga i uzmem za male pare. Ketridz u boji je skoro pun a crni je pri kraju i prijaljivao je na windowsu tu gresku. Dopunio sam ketridz nakon par printanja nije mi vise dao da printam jer je prikazivao gresku da je ketridz prazan i da treba da se zameni i davao je opciju samo cacnel print.

Sada, kada sam uradio ovo ukomadnu koju si mi dao, prvu, windows vise ne prikazuje tu gresku, bar za sada, print radi, i ne prikazuje nivo boje sto je i normalno, ali i daje blinka zuta lampica na printeru sa oznakom B (oznaka za crni ketridz) da je prazan ali uglavnom print i copy rade. Videcemo kroz par dana sta ce se desavati.

Hvala ti na pomoci!
Želite postati IT Pro? Saznajte kako...
www.kakodocertifikata.com
 
Odgovor na temu

savgardns
Novi Sad

Član broj: 34957
Poruke: 339
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.nanoprobe.co.rs


+7 Profil

icon Re: Canon Pixma MP240 i Punjenje Tonera08.09.2010. u 12:54 - pre 165 meseci
Nema frke ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Canon Pixma MP240 i Punjenje Tonera

[ Pregleda: 5341 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.