Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje dva racunara preko modema

[es] :: ISP :: povezivanje dva racunara preko modema

[ Pregleda: 7861 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.teleportgroup.net



Profil

icon povezivanje dva racunara preko modema26.02.2004. u 10:04 - pre 244 meseci
Pozdrav svima.
Nisam siguran da li je ova tema za ovaj forum, ali...
Kako povezati dva racunara telefonskom linijom. Ovo mi treba za neki chat program i za neku razmenu sitnih fajlova.
HVALA>
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: povezivanje dva racunara preko modema26.02.2004. u 10:26 - pre 244 meseci
Nisi rekao koji operativni sistem ?!?

Dobro ovako imas dve opcije:

- najobicniji terminal ... hyper terminal (programs>accessories>comunication>...)
i jedan treba da postavi na cekanje poziva a drugi da pozove prvog ....

- "kao" internet konekcija. To sam koristio recimo za igranje unreal-a sa ortakom.
koristi se dial-in server. Potrebno je prvo dase instalira sa win diska (ako vec nije, a pricam za win98). Ona odes na my comp>dial-up networking i tu ima u opcijama connections>dial-up server. Podesis i startujes. A druga strana se kaci
kao sto ide na net. Dakle iz dial-up-a samo sto kuca tvoj broj telefona ocigledno ..

Ali za prebacivanje fajlova koristi ovu prvu metodu ! Mozete kao i da se dopisujete medjusobno ali vides da je to malo tricky. Nadji opciju da kopira poslato i na ekran. Jer tebi na ekranu samo pise sta druga strana kuca na tastaturi (a ne i sta ti kucas) i obrnuto u ovom modu.
 
Odgovor na temu

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
213.184.102.*



Profil

icon Re: povezivanje dva racunara preko modema27.02.2004. u 09:09 - pre 244 meseci
Napravio sam program za chat, ali da bi se klijent konektovano na servera mora da upise IP ili ime servera i port. Kada se povezujem na prvi ili drugi nacin sta klijent da upise za IP servera (ako ja cekam poziv a drug zove, onda ja pravim server, a on za IP upisuje ime moga racunara??)?
 
Odgovor na temu

l1nk
Zrenjanin

Član broj: 11815
Poruke: 181
*.zre.sezampro.yu

ICQ: 126971776


+2 Profil

icon Re: povezivanje dva racunara preko modema27.02.2004. u 09:24 - pre 244 meseci
A da pokusas sa programom flash terminal koji je slican sa Hyper Terminalom, samo sto je vise posveceno chatovanju...



Procedura povezivanja je jednostavna, sve ces videti dok ga skines

Download: http://www.qwertystudios.com/FlashTerminalSetup.zip
"Kada nađeš čoveka s kojim vredi govoriti i ne govoriš, izgubio si čoveka. Kada nađeš čoveka s kojim ne vredi govoriti i govoriš, izgubio si reči. Mudar čovek ne gubi ni čoveka ni reči"
 
Odgovor na temu

Acid
Nikola Milanovic
Cacak

Član broj: 9585
Poruke: 144
*.teleportgroup.net



Profil

icon Re: povezivanje dva racunara preko modema27.02.2004. u 10:11 - pre 244 meseci
Hvala za program, ali ja bih da napravim svoj program. (mozda neko zna kako)

Nego, ovo sa dial-up server, ja to uopste nemam u dial-up networking.

A kod, hyper terminala, koja je razlika u konektovanju preko modema i TCP-a, i uopste, kako da se konektujem sa drugim racunarom, a da mogu da tom drugom racunaru pristupim preko njegove IP adrese ili njegovog imena>
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: povezivanje dva racunara preko modema28.02.2004. u 12:02 - pre 244 meseci
Kad se kacis preko hyper terminala ti pravis terminalsku konekciju a ne ppp tcp/ip ili sta vec .... lepo sam ti rekao da dialup server moras da instaliras dodatno. Ono add remove programs, pa onda windows components.

A ne mogu bas da se setim za ip. Unreal je to automatski pronalazio :(
 
Odgovor na temu

Vladokv
Vladimir Knezevic
Svuda po gradu
Sopstvena Gewerbe
Berlin

Član broj: 31521
Poruke: 478
212.62.39.*

Sajt: goo.gl/ZbvDC


+16 Profil

icon Re: povezivanje dva racunara preko modema18.09.2007. u 09:31 - pre 201 meseci
Citat:
- "kao" internet konekcija. To sam koristio recimo za igranje unreal-a sa ortakom.
koristi se dial-in server. Potrebno je prvo dase instalira sa win diska (ako vec nije, a pricam za win98). Ona odes na my comp>dial-up networking i tu ima u opcijama connections>dial-up server. Podesis i startujes. A druga strana se kaci
kao sto ide na net. Dakle iz dial-up-a samo sto kuca tvoj broj telefona ocigledno ..


Da li neko zna kako to kod XP-a?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: povezivanje dva racunara preko modema

[ Pregleda: 7861 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.