Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 3

[es] :: Fiksna telefonija :: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 3

[ Pregleda: 3881 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

REMI

Član broj: 19654
Poruke: 8
*.verat.net



Profil

icon Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 325.01.2004. u 02:59 - pre 246 meseci
Prosle godine u martu odjednom ukinuse ovu uslugu (*72#), o cemu se radi, znali ko? Kako sada sakriti? Neka ideja? Licno, ne vidim nikakav razlog ovome sem bezobrazluka. Sta vi mislite?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7174 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 325.01.2004. u 08:09 - pre 246 meseci
Nije bezobrazluk nego su skontali da se sakrivanje broja u svim ostalim zemljama naplacuje kao value-added usluga osim ako nemaju zakon koji im nalaze da po defaultu brojevi budu sakriveni.

Probaj da ih pitas da li omogucuju ovu uslugu uz nadoknadu, kao i sve ostale usluge (preusmeravanje broja, itd..)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.beotel.net



+1 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 325.01.2004. u 12:53 - pre 246 meseci
Skrivanje broja ne može da se dobije kao posebna usluga na običnoj liniji.
 
Odgovor na temu

REMI

Član broj: 19654
Poruke: 8
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 325.01.2004. u 23:39 - pre 246 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nije bezobrazluk nego su skontali da se sakrivanje broja u svim ostalim zemljama naplacuje kao value-added usluga osim ako nemaju zakon koji im nalaze da po defaultu brojevi budu sakriveni.


Ma kako nije bezobrazluk? Nicim drugim se ovakav potez ne moze objasniti. Kome je to zasmetalo i zasto? Sta cu ja da ostetim drzavu ako sakrijem broj i na koji nacin? Sta, sad cu kao da saznam broj od neke "visoke licnosti" pa cu da ga drndam nocu i krijem broj? Smesno. Broj uvek postoji za policiju i ne moze se sakriti, to je svima jasno. Zasto svaka budala da mi vidi kucni broj, onog koga znam i poznajem, on mi zna i broj i adresu to je logicno. Moj (i svaciji) je licni izbor kome cu da ostavim kucni broj i ne samo na ovaj nacin vec i usmeno. Imate svi sestre, cerke... Pozovu npr. u vezi nekog zaposlenja itd. nekog tamo a on u oglasu ostavlja samo mobilni... I on lepo zapise kucni broj... razmislite malo. Nema mesta paranoji ali ne zivimo bas u zemlji gde cveta cvece i gde je na visokom nivou cista dobrota duse i duh covekoljubivosti a o moralu da ne pricamo. Neko ce reci da je dobro zbog identifikatora pa ako neko preti ili tako nesto da se to vidi ko je, medjutim, to je glupost. Taj sto ti kao preti telefonom je obicno jak samo na recima jer kome je DELO prece od reci, njemu nije problem da te saceka i "poprica" uzivo jer ti sa telefonom zna i adresu.


Probaj da ih pitas da li omogucuju ovu uslugu uz nadoknadu, kao i sve ostale usluge (preusmeravanje broja, itd..)



Pitali su ljudi vec... Odgovor je bio da NIKAD vise nema nista od toga (neka sluzbenica iz Sime Milosevica 37,39 je bas ovim recima i veoma drsko odgovorila na to pitanje kao da ona od toga ima ne znam sta i ne znam kakve pare.
 
Odgovor na temu

REMI

Član broj: 19654
Poruke: 8
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 325.01.2004. u 23:43 - pre 246 meseci
Citat:
Balša:
Skrivanje broja ne može da se dobije kao posebna usluga na običnoj liniji.



A sto ne moze? Sta ima PTT da nas TERA da svakoj budali ostavljamo kucni broj? Koji je tu njihov interes i zarada (posto se obicno svaka akcija u zivotu preduzima iz ova dva razloga)? Odgovori malo duze i preciznije ako nije problem jer sa onom recenicom nista nisi rekao.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 326.01.2004. u 00:37 - pre 246 meseci
Citat:
REMI:
A sto ne moze? Sta ima PTT da nas TERA da svakoj budali ostavljamo kucni broj? Koji je tu njihov interes i zarada (posto se obicno svaka akcija u zivotu preduzima iz ova dva razloga)? Odgovori malo duze i preciznije ako nije problem jer sa onom recenicom nista nisi rekao.


Samo sam preneo ono što sam čuo na Telekomovom šalteru, a to si čuo i ti.

Pretpostavljam da odgovor i sam znaš - Telekom plaća čitavu armiju zatucanih birokrata čiji mozak još uvek funkcioniše po mehanizmima iz zlatnog doba komunizma, a tu zdravorazumskim objašnjenjima nema mesta.

Trenutno je ISDN jedini način da na fiksnoj liniji imaš ovu mogućnost.
 
Odgovor na temu

REMI

Član broj: 19654
Poruke: 8
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 326.01.2004. u 02:57 - pre 246 meseci
Citat:
Balša:
Citat:
REMI:
A sto ne moze? Sta ima PTT da nas TERA da svakoj budali ostavljamo kucni broj? Koji je tu njihov interes i zarada (posto se obicno svaka akcija u zivotu preduzima iz ova dva razloga)? Odgovori malo duze i preciznije ako nije problem jer sa onom recenicom nista nisi rekao.


Samo sam preneo ono što sam čuo na Telekomovom šalteru, a to si čuo i ti.

Pretpostavljam da odgovor i sam znaš - Telekom plaća čitavu armiju zatucanih birokrata čiji mozak još uvek funkcioniše po mehanizmima iz zlatnog doba komunizma, a tu zdravorazumskim objašnjenjima nema mesta.

Svaka cast Balsa, i sam sam pomislio na to... Jeste, apsolutno si u pravu! Samo pileci mozak je mogao ovakvu odluku da donese... Hvala na odgovoru.


Trenutno je ISDN jedini način da na fiksnoj liniji imaš ovu mogućnost.


Nisam informisan, ako mozes malo opsirnije o ISDN-u i cenama, povoljnostima, brzini... Hvala!




 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 326.01.2004. u 21:24 - pre 246 meseci
Citat:
Balša:
Trenutno je ISDN jedini način da na fiksnoj liniji imaš ovu mogućnost.


Šššš, oćeš da čuje neki birokrata pa i nama da ukinu

Ako se ne varam, od pre nekog kratkog vremena, sve Alcatel centrale su prebačene na daljinsko upravljanje iz Beograda (valjda po definiciji decentralizacije kojoj stremimo ) i tada su valjda sve te usluge ujednačene (čitaj isključene). Sreća pa su birokrate stale tu gde su, inače bi nas valjda vratili sve na pulsno biranje zbog onih koji još nemaju tehničkih uslova za tonsko.

Inače, CLIR (Calling Line Identification Restriction) se ne naplaćuje nigde gde postoje bar dva operatera fiksne telefonije. Jednostavno, konkurencija čini svoje i ne dozvoljava da se jedna takva usluga (koja se aktivira sa tri slova na konzoli centrale i ne košta ništa u eksploataciji) naplaćuje.

Biće uskoro nezgodno što nema ove mogućnosti za sakrivanje identifikacije, kad počne telemarketing u onom obliku u kome postoji na zapadu. Tada neće vredeti ni sklanjanje iz 988 imenika, pre ili kasnije ćete pozvati neku firmu da se interesujete za nešto i broj će biti ubačen u share-ovanu bazu. Ali verujte, te iste firme će imati uključen CLIR (zamisli da možeš da vidiš broj prodavca koji te je digao iz tople kade da ti nudi plastične posudice sa garancijom od 100 godina ) da ne bi bilo uzvraćenog pozdravljanja familije.
A to da CLIR može da se dobije znam iz prakse pošto mi prijatelj radi u jednoj stranoj pravnoj firmi u Beogradu koja je na 3ci i oni to imaju (doduše sad prelaze na primarni ISDN pa će imati i ovako). Znači nije da ne može nego se sve svodi na to ko si, koga poznaješ i čime možeš da zapretiš/podmažeš telekomu/vlasti. Sila boga ne moli, to je ovde uvek palilo. A i šlihtaju se strancima da im neko ne bi nešto prigovarao kad budu produžavali monopol telekoma naredne godine.
A ja, ti, pera, žika i ostali smrtnici možemo samo da se treskamo i da gledamo da ućarimo što više mrvica sa telekomovog stola.






Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
195.252.85.*



+1 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 326.01.2004. u 21:47 - pre 246 meseci
Citat:
REMI:
Nisam informisan, ako mozes malo opsirnije o ISDN-u i cenama, povoljnostima, brzini... Hvala!


Možda je najbolje da pogledaš na sajtu Telekoma (www.telekom.yu).

Košta oko 7000 din sa vraćanjem stare linije. Posle je cena impulsa ista, samo je pretplata veća. Imaš dva kanala (2 x 64 kbit/s) za razgovor, faks, internet, itd., kao i Caller ID, Call Waiting, CLIR (zabranu prikaza tvog broja kada zoveš - o tome smo pričali), itd. Možeš dodatno platiti i za konferencijsku vezu, preusmeravanje poziva, itd.

Što se brzine tiče, ako se povezuješ jednim kanalom, očekuj oko 7,5 KB/s, ili 15-16 KB/s na dva kanala. Od dodatne opreme ništa ne moraš da kupuješ. "Modem" dobijaš od Telekom, a možeš da priključuješ i obične uređaje, nije neophodan ISDN telefon.

Jedino što ga nije uvek lako dobiti. Svodi se na to da podneseš zahtev, pa šta ti bog da.

 
Odgovor na temu

sale_2003
Beograd

Član broj: 16103
Poruke: 18
*.nasamreza.com



Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 327.01.2004. u 00:05 - pre 246 meseci
Citat:
Balša:CLIR (zabranu prikaza tvog broja kada zoveš - o tome smo pričali)


Nije 100% pouzdana. Drugar je sredio da mu na mobilnom uvek izlazi ko ga zove i naravno da izlazi i moj broj kada je CLIR uključen :(
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 327.01.2004. u 11:08 - pre 246 meseci
Citat:
sale_2003:
Nije 100% pouzdana. Drugar je sredio da mu na mobilnom uvek izlazi ko ga zove i naravno da izlazi i moj broj kada je CLIR uključen


Tvoj drugar je isposlovao da mu uključe override za CLIR (ne znam koja mu je oznaka, MCID je za "identify on demand", koja li beše za override). CLIR se ne sastoji u tome da centrala na kojoj je pozivar sakrije identitet pozivara od udaljene centrale već da udaljena centrala sakrije taj identitet od pozvanog. Međutim informacija uvek stiže u odredišnu centralu i ako se uključi override na odredišnoj centrali pozvani uvek dobije callerID. Samo to kod nas (ustvari koliko znam nigde) nije standardna ponuda, i rezervisana je za MUP i slične organizacije (i ljude sa vezom, naravno ).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 305.02.2004. u 17:21 - pre 246 meseci
CLIRIGN == Caling Line Identification Presentation Ignored
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

REMI

Član broj: 19654
Poruke: 8
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 306.02.2004. u 02:35 - pre 246 meseci
Citat:
DjordjeRd:
CLIRIGN == Caling Line Identification Presentation Ignored



Sta hoces ovime da kazes, moze malo opsirnije? Hvala.
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 310.02.2004. u 11:32 - pre 245 meseci
A i B su pretplatnici na digitalnim centralama, A poziva, B prima poziv.

CLIP - Calling Line Identification Presentation
FSK - Frequency Shift Keying
CLIR - Calling Line Identification Restriction
CLIRIGN - Calling Line Identification Restriction Ignored

Default:
A -> B, B nema prenos A broja.

1.
A -> B (CLIP&FSK), B ima prenos A broja (ima identifikaciju).

2.
A (CLIR) -> B (CLIP&FSK), B nema prenos A broja.

3.
A (CLIR) -> B (CLIP&FSK, CLIRIGN), B ima prenos A broja (ima identifikaciju).
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Sakrivanje ID na centralama ciji broj pocinje sa 3

[ Pregleda: 3881 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.