Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove centrale u BG na 2...

[es] :: Fiksna telefonija :: Nove centrale u BG na 2...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21085 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abe Green
Abe Green
worldwide

Član broj: 12919
Poruke: 17
*.yubc.net

Sajt: secured


Profil

icon Nove centrale u BG na 2...22.08.2003. u 01:28 - pre 250 meseci
U Beogradu, a mozda i sire, se vec neko vreme uvode novi telefonski brojevi. Time se dobija tonsko biranje i dodaje se broj 2 ispred starog broja telefona. Ovih dana to se desava u mom kraju i zanimaju me informacije o ovim centralama. Da li na njoj rade isti kodovi i stringovi kao na tonskoj koja pocinje sa brojem 3? Mislim prvenstveno na #72#, dakle skrivanje identifikacije.

U svakom slucaju ne bi bilo lose da na ovom forumu pise nesto o ovoj novoj centrali.
Abe Green
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...22.08.2003. u 08:35 - pre 250 meseci
Koliko sam ja čuo, centrale su Alcatelove. To znači da ti važe svi kodovi koji važe i na centralama na 3.

*72# više ne radi na trojci.
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

Abe Green
Abe Green
worldwide

Član broj: 12919
Poruke: 17
*.yubc.net

Sajt: secured


Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...24.08.2003. u 02:19 - pre 250 meseci
Prvi deo recenice me je odusevio ali onda si me ubio sa ovim *72#. Kako ne radi?

Moze li neko da potvrdi ovo?
Abe Green
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.vdial.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...24.08.2003. u 02:34 - pre 250 meseci
Najverovatnije je potrebno izričito zahtevanje takve usluge od Telekom-a, bar su tako nešto najavljivali (ali to još pre nekoliko meseci).

Pozovite Telekom, pa lepo pitajte.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Vidan
Vidan Slana
Beogard

Član broj: 11664
Poruke: 26
*.yubc.net



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...24.08.2003. u 08:40 - pre 250 meseci
Opcija skrivanje identifikacije na 011/3xx xxx je dugo vreme radila i usluga je bila aktivirana bez posebnog zateva. Doduse, zvanicno nije ni postojala. Od pre nekih tri meseca opcija je iskljucena a u Telekomu su mi rekli da ce najkasnije septembra o.g. opcija biti ponovo dostupna ali uz posebni zahtev i uz uvecanje osnovne pretplate.
Vidan
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...30.08.2003. u 13:24 - pre 250 meseci
Da li neko zna sta je sa onim kodom i koji je kod uopste, koji omogucava stalno skrivanje identifikacije?
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...05.09.2003. u 05:24 - pre 250 meseci
Mislim da aktiviranje usluge CLIR (stalno skrivanje) mora da se izvrsi na centrali... Osjecam da ce telekom SR, da napravi neku kampanju kao telekom CG, i ponudi te "dodatne usluge", naravno uz dodatne dinare u pretplati...
 
Odgovor na temu

mare bgd
marko petronijevic
bgd

Član broj: 13731
Poruke: 45
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...07.09.2003. u 18:58 - pre 250 meseci
Citat:
Vidan:
Opcija skrivanje identifikacije na 011/3xx xxx je dugo vreme radila i usluga je bila aktivirana bez posebnog zateva. Doduse, zvanicno nije ni postojala. Od pre nekih tri meseca opcija je iskljucena a u Telekomu su mi rekli da ce najkasnije septembra o.g. opcija biti ponovo dostupna ali uz posebni zahtev i uz uvecanje osnovne pretplate.


tacno! i menije pocinjao br. sa 3xx-xx-xx ali pre dve nedelje mi je promenjen na 2xx-xx-xx, nijedna sifra nece da radi , jedinio sto radi je provera zvonjenja aparata
(podignes sl. otkucas ## spustis sl. i tel. zvoni dok opet nepodignes sl. to je jedino dobro ako hoces nekoga da zezas u kuci)
pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...08.09.2003. u 08:16 - pre 250 meseci
Pa cekaj, ne razumem, nisu valjda poceli sada i sedmocifrene brojeve sa trojkom da menjaju, pa to su digitalne centrale?
 
Odgovor na temu

mare bgd
marko petronijevic
bgd

Član broj: 13731
Poruke: 45
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...08.09.2003. u 12:55 - pre 250 meseci
pa da menjaju staru centralu na ceraku (starom), brojeve koji pocinju sa 50x-xxx i
51x-xxx, sad ce biti na 25x-xx-xx. a u istoj centrali bili su brojevi sa 3xx-xx-xx, pa su zbog toga sve zamenili!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...08.09.2003. u 14:35 - pre 250 meseci
Cekaj, jer to samo na Ceraku ili ce svuda da ubacuju tu glupu dvojku? Pazi ovo, ja sam bio na centrali 660-xxx onda sam preko neke veze pre par godina prebacio na 3672-xxx, znaci dogitalnu. Nece valjda sada meni da menjaju broj i ubacuju smrdljivu dvojku?
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...08.09.2003. u 14:41 - pre 250 meseci
Zasto da ne... ako ce vec citav kraj da ide preko te centrale 2xxx xxx, ne mozes sada samo ti da ides preko neke druge... Eto, da nijesi jurio veze, tek sada bi (mozda) dobio digitalnu liniju... Uzas... Kada covjek "legalno" trazi da mu liniju prebace na digitalnu centralu, odgovor je "nema tehnickih uslova", a kada covjek "podmaze", onda se odmah stvore tehnicki uslovi i sve moze da se zavrsi...

• Zamislite scenario #1, u jednom kraju u kojem su svi na analognoj centrali, covjek pojuri veze i dobije digitalnu liniju.

• Zamislite scenario #2, u jednom kraju u kojem su svi na analognoj centrali, masa dvojnika, generalno: uzas... U tom haosu, covjek "podmaze" (mast je poznata i zove se €) i pored postojece direktne analogne linije dobija ISDN BRI! Znaci, dovukli su jos mu jednu paricu... i uveli ISDN

I prva i druga tacka su ziva istina, tj. nasa realnost
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...09.09.2003. u 07:57 - pre 250 meseci
Ma nisam ja nikoga podmazivao, ako si to mislio. Moj prvi komsija radi u posti, pa sam ga zamolio da mi ako je moguce prebaci na digitalnu centralu i on je to i uradio i to jos pre nekoliko godina.

Nego, ne znam zasto ja nebih mogao da ostanem na sadasnjem broju kada i do sada ja nisam isao preko te stare pulsne centrale, nego preko neke druge? Inace, nemam ja jedini digitalnu centralu ovde koja pocinje sa 3. Ima dosta ljudi koji imaju isto i koji su doduse svi dobili trojku preko veze.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...09.09.2003. u 08:43 - pre 250 meseci
Ako ti je broj vec na 3, nece ti ubacivati nikakvu dvojku, jer to nema smisla - ono sto zele da demontiraju je stara centrala, a ne ta na 3 - pa nema svrhe ni premestati tvoj prikljucak, osim ako ti to naravno ne zelis iz ko zna kojih razloga (mozda je ta 3 centrala previse daleko za DSL jednog dana, mada ne verujem - ili zelis jos novih brojeva a ima ih samo na novom 2xx xxxx sistemu, itd...)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...10.09.2003. u 06:28 - pre 250 meseci
Evo i meni stiglo obavestenje da ce mi prebaciti broj sa 51x-xxx na 251x-xxx u roku od 15 dana... No nesto drugo mene tu buni... Ja vec godinama imam tonsko biranje (i nisam morao ni da pisem zahtev, za razliku od pre par godina u mom home-town-u), a ne verujem da je telekom instalirao dodatne uredjaje na analogne centrale samo da bi omogucio tonsko biranje...

Tako da mislim da je moj broj vec na digitalnoj (ali ocajnoj) centrali... Ali mislim da je ta centrala zakacena na ostatak mreze analogno... Ja vise od 41333bps ne mogu da izvucem, a i to je bas onako uz 'muke isusove'... Naravno, broj mi se ne vidi kad zovem sa fixnog, i ne daju mi listing iz poste zbog 'tehnickih nemogucnosti'... ne daju ni caller ID, ni call waiting... Sve sto bi ukazivalo na analognu centralu (da ne pominjem kvalitet veze)...

Zato me interesuje da li je telekom toliko jadan da je stavljao uredjaje na postojece analogne centrale, da bi se dobilo tonsko biranje, i docaralo ljudima da su na digitalnoj, 'savremenoj' centrali?

btw. bash mi ovo Telekom-ovo ponasanje cudno... Menjaju centrale na veliko, obaraju cene iznajmljenih linija, grade SMIN... Evo najavljuju i aDSL od jeseni... Istice monopol pa prpa, a?

Poz.
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...10.09.2003. u 09:15 - pre 250 meseci
Ne volim da ljude nazivam svakakvim imenima ali ovo sto telekom radi je strasno...
U mom naselju ljudi koji imaju obicne (ne dvojnici) linije su dobili obavestenje da im se menja broj tj. dodaje se ta dvojka. Medjutim za dvojnike nista, nit se razdvajaju, nit im se dodaje dvojka (nista od digitalne linije).


Sta uraditi.
Kaze covek spaja se na 41333 bps
Ja ne mogu nikako (vec ima pitanje u drugoj temi), jer je napon u liniji preveliki...


Milan
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...10.09.2003. u 09:27 - pre 250 meseci
Da se razumemo, retko kad uspem da se zakacim na 41333 (bar ne na Verat-u)... Da ne pricam sto ima dana kad mi treba par sati da se zakacim (sto zbog zauzetih linija, sto zbog protoka koji jednostavno ne ide kad se zakacim... sad, necu da se upustam u to ko je kriv... cak nekad ne moze ni da prodje autorizaciju...)...

A i kad se popne 'stabilno' na 41333, vise od 3.0-3.5 KB/s ne ide... Sto vec mislim da je do Verata...

A sto se tice dvojnika, imao sam ja davno u istoriji (jos za vreme BBS-ova) slican problem... Imao sam punu liniju, i onda Telekom odjednom resio da mi zalepi dvojnika... i nisu hteli da ga skinu, pa ja nisam hteo da placam racun... sva sreca, imao sam kucu u blizini, pa sam se preselio, i odatle mesecima koristio normalnu liniju... Ali dosla zima, a u kuci hladnije nego u stanu, pa se ja vratim, platim racun, ukljuce mi telefon... kad tamo, nema vise dvojnika... stavise, nikad bolje nije radio... A znam i ko mi je bio dvojnik... on i dalje ostao dvojnik (dodelili mu drugu zrtvu)

Eto, ako imas strpljenja, moze to da upali...

Poz.
 
Odgovor na temu

mca
Bgd

Član broj: 3986
Poruke: 131
*.ceetel.co.yu



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...10.09.2003. u 12:01 - pre 250 meseci
Hvala na saosecanju.
Mada za njih nista ne vredi.
Ajde dvojnik ni po jada. Ja se i tako kacim nocu, jer danju sam na poslu, a uvece se igram sa detetom.
Ali je fora izgleda u naponu jer mi se potpuno blokira racunar kad se zakacim...a i vec mi je otisao jedan modem (provereno sve kod drugara - crko skroz).
A oni samo provere da se cuje (i ako se cuje lose) i cao....
Ko te ....

Uzas...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...10.09.2003. u 12:52 - pre 250 meseci
Citat:

Tako da mislim da je moj broj vec na digitalnoj (ali ocajnoj) centrali... Ali mislim da je ta centrala zakacena na ostatak mreze analogno...


Ne, to sto ti koristis je tzv. "elektromehanicka" centrala, ili sistem koji je polu-elektronski kontrolisan, i ima stepen koji je u stanju da prepoznaje DTMF (tonsko) biranje. Bilo je i dobudzivanja sistema koji ne prepoznaju tonsko biranje sa nekim projektima raznoraznih profana sa faxova.

Elem, digitalna centrala je potpuno softverska, i jedini "elektro" deo je razdelnik, tj. deo gde se kace kablovi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mare bgd
marko petronijevic
bgd

Član broj: 13731
Poruke: 45
*.verat.net



Profil

icon Re: Nove centrale u BG na 2...10.09.2003. u 13:31 - pre 250 meseci
brojevi sa 50x-xxx, 51x-xx, su na staroj centrali koja se nalazi na starom ceraku,
i postavljena je neke '70 god (kao privremeno). toje centrala iz nekih '60 ,naravno analogna
i sto je najgore mobilna koja u opste nije namenjena za veliki br. korisnika
zasta su je oni 20 god. koristili,na pocetku je sve bilo o.k. ali posto se naselje
vremenom sirilo i oni su je stalno prosirivali, tako da su neki pretplatnici u zadnjih 10 god.
mogli dobiti i to tonsko biranje ali samo njih od 30 do 40%. i uz razuman zahtev pretplatnika
mogao mu je biti ugradjen modul za preusmeravanje broja. ja sam nekada ziveo u tom kraju i dobro
znam kakve su veze prvo moras da drzis po par minuta podignutu slusalicu da bi dobijo signal,
zatim dok biras br. u slusalici se cuju razni zvukovi otprilike kao kada rasteglis neku oprugu
pa je naglo pustis, pa kada dobijes vezu desava se da po njih nekoliko upadne u istu i svi
zajedno pricate (to mu dodje ka konfernciska veza). ali u toj zgradi postoji i nova centrala za
za pretplatnike kojima br. pocinje sa 391-xx-xx, i sada su poceli da menjaju sve to ubacili su,
novu centralu za sve tako da se sada 250xxxx,251xxxx, i 231xxxx umesto 391xxxx. ali opet to nije
to i mom drugu na kanarevom brdu su stavili dvojku ispred tako da sada on kada izadje na net.
ne moze vise od13300, kolko je dovoljno za prenos glasa. njemu su nakacili jos njih troje
jer linija ima 4 kanala, i to se neprovaljuje u razgovoru ali kada se konektujes na net.
eto problema! pa je morao da podnosi zalbe da bi sada bio sam na liniji.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Nove centrale u BG na 2...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 21085 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.