Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

telenor - obmana

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: telenor - obmana

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25441 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr One
BG

Član broj: 71129
Poruke: 317
*.dynamic.sbb.rs.



+32 Profil

icon Re: telenor - obmana02.10.2010. u 02:37 - pre 164 meseci
Citat:
bttp: Ako aktiviraš posebne usluge, za koje dobijaš SMS potvrde o aktivaciji - te poruke uvek čuvam dok se ne uverim da mi je usluga zaista i "uslužena" tj. aktivirana i obračunata.

Upravo to sam hteo da napišem. Jednostavno treba sačuvati te poruke jer je to dokaz da ste neku uslugu aktivirali. Ne branim Telenor, ali ako vi kupite u prodavnici XY npr. televizor i ne sačuvate račun i garanciju kako ta prodavnica XY, ukoliko se televizor pokvari u garantnom roku, može da zna da ste taj televizor baš kod njih kupili, a ne u prodavnici ZQ?
Isto tako kako Telenor da zna (ukoliko dođe do nekog tehničkog problema kao što je ovaj) da ste uslugu povoljnijeg rominga aktivirali, ako nemate dokaz za to. Takođe ne znam kako neko može da misli da mu je neka dodatna usluga aktivirana, ako ne dobije potvrdu za to.
Inače, koliko vidim, i patriza55 i zemun88 su aktivirali (pokušali da aktiviraju) uslugu kad su već ušli u roming i okrivljuju Telenor zbog bezuspešne aktivacije, a nisu se zapitali da je možda problem bio u lokalnoj/austrijskoj mreži (možda ovo, isto, deluje kao da branim Telenor, ali samo mi je logično palo na pamet).

patriza55 bilo bi lepo kada bi napisala ishod reklamacije? Da znamo šta je na kraju bilo?

Ja, lično, sam ovog leta koristio i Telenor putni paket (za roming) i uslugu Dodaj međunarodne pozive (za jeftinije pozive ka inostranstvu) i zaista nisam imao problema sa tarifiranjem. Naravno prilikom aktivacije obe usluge primio sam SMS potvrde i sačuvao ih u telefonu.

Citat:
bttp:Kod Telenora mi se jedino ne sviđaju računi, koji su najblaže rečeno nejasni. Ako su nejasni meni koji sam relativno dobar sa matematikom, kako li je tek onima koji imaju problem i sa poznavanjem tablice množenja? MTS-ov račun je mnogo jasniji, dok u Telenorovom računu ti prikazuju pune cene, pa onda neke odbitke po osnovu pretplate - potpuno nepotrebno. Mene apsolutno ne zanima obračun mojih usluga u punoj ceni. Zanima me samo obračun onoga gde sam prekoračio besplatne minute/poruke i usluge koje ne ulaze u pretplatu. Nije mi jasno koji je genije smislio takvu specifikaciju računa.

Stvarno je nepotrebno unositi konfuziju sa punim cenama koje se naknadno umanjuju. Prvi put kad sam video ovo (kad su uveli Prenesi pakete i kad sam počeo da ih koristim) stekao sam utisak da to rade da bi nam stavili do znanja koliko oni nama "čine" time što nam daju te "besplatne" minute u okviru Prenesi paketa, a ustvari koliko bi te minute platili po punoj ceni. Ni jedan drugi, logičan, razlog za onakav konfuzan račun ne vidim.
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: telenor - obmana02.10.2010. u 10:22 - pre 164 meseci
Citat:
Mr One:Upravo to sam hteo da napišem. Jednostavno treba sačuvati te poruke jer je to dokaz da ste neku uslugu aktivirali.


Ako to kod Telenora prolazi, onda je to super. Kod mtsa ne prolazi.
 
Odgovor na temu

angelicfishy

Član broj: 255752
Poruke: 7
95.180.76.*



Profil

icon Re: telenor - obmana12.10.2010. u 13:30 - pre 163 meseci
Moj problem je sledeci:
pre godinu dana sam presla na postpejd, dva meseca bila na njemu, odrali me sa racunima iako sam imala i besplatne minute i poruke, blokirala karticu i dovidjenja. Sad, godinu dana nakon toga, stize mi tuzba, bez opomene, za dva neplacena racuna, novembar i decembar, iznosi 2500 i 1770, koja mozda nisam platila ono u roku od 20 dana, nego nekad kasnije, al su oba placena, i tuzba sa kamatama i troshkovima podizanja tuzbe iznose preko 6000. To mi je sve stiglo kuci na adresu iz licne karte, ja tacno i ne znam sta pise, medjutim, uspela sam da nadjem jedan od tih racuna placen, sad nastojim da nadjem i drugi, jer sam 90% sigurna da sam ga platila...i sad sta mi je chiniti...ako nadjem oba definitivno cu ja njih tuziti za pokushaj iznude, al sta da radim ako ne nadjem i taj drugi i ostanem samo na ovom jednom?
 
Odgovor na temu

ib.kroki
Beograd

Član broj: 188338
Poruke: 804
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+35 Profil

icon Re: telenor - obmana12.10.2010. u 14:10 - pre 163 meseci
Citat:
angelicfishy: sta da radim ako ne nadjem i taj drugi i ostanem samo na ovom jednom?


Seti se u kojoj si banci uplatila i u kom mesecu si uplatila.
Idi do njih i pokušaj da ti izdaju duplikat potvrdu.
Neće svaka banka i ekspozitura to da uradi, možda pokušaju i da te otkače da to nije moguće itd ...



Zvoni, kucanje ne radi ...
 
Odgovor na temu

angelicfishy

Član broj: 255752
Poruke: 7
95.180.76.*



Profil

icon Re: telenor - obmana12.10.2010. u 14:26 - pre 163 meseci
Palo mi je i to na pamet, al ja uplacujem gde se setim...pogledacu u svakom sluchaju po kraju, makar crkla al cu naci...ako nista imam taj drugi da im ga zaguram gde sunce ne sija...
oprostite na recima al mnogo sam se iznervirala...
 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana08.05.2014. u 13:22 - pre 120 meseci
Ja sam doziveo od njih mnogo vecu obmanu, na mnogo jadniji nacin. Dugo godina sam bio na "pripejdu" u telenoru (namerno ih pisem malim slovom). Pre dva meseca sam sklopio ugovor sa njima ugovor (na dve godine) za Prenesi Premium Paket ("postpeid") uz kupvinu Sony Xperia SP telefona (5900din.tel. +2600din.pretplata) Pre toga sam dobio garanciju putem tel. (063 9000) da mogu da zadrzim stari broj telefona.(obzirom da taj broj imam preko 10 god. i ne odgovara mi da ga menjam). Medjutim poslali su mi ugovor, telefon i novi broj tel. Na moju primedbu da mi ne odgovara da menjam broj (civilni letac sam u penziji) i imam mnogo prijatelja po Evropi koji znaju moj stari broj tel.). U telenor prodavnici u IMO centru na N.BGD su mi rekli, da nisam razumeo njihovog sluzbenika na 063 9000??? i da je trebalo da sklopim ugovor sa Telekomom jer kod njih moze da se zadrzi stari broj. Verovatno, obzirom da sam samo 40god. bio letec, nisam u stanju da razumem njihovog sluzbenika ciji IQ faktor verovatno nije veci od broja njegovih cipela. Morao sam da kupim tel. Samsung S4 mini DUOS (za dve kartice i platim 400€). Zahtevali su da posaljem pismenu primedbu, a kada sam to ucinio (po ugovoru rok za nihov odgovor je 15 dana), sedam dana je proslo od mojih prepucavanja ( lefonskih sa njima), i njihovih odgovora da ce biti sve u redu tako da je ukupno proslo 22 dana (a, rok za raskid ugovora je 15 dana). FANTASTICNO PODMUKLO. Zaboravio sam da kazem da su trazili i ime i prezime operatera sa 063 9000 sa kojim sam razgovarao i koji mi je rekao da je to moguce. (naravno ja ga nisam pitao za ime i prezime). Sada cu da raskinem ugovor sa njima, i to ce me kostati (po ugovoru preko 60.000din). Ovo vam pisem samo zbog jedne stvari! U koliko neko zna ime i prezime nekog iz telenora ko je zaduzen za varanje pretplatnika, prilikom sklapanja ugovora, molim vas da mi posalje njegovo ime i prezime, a ja javno izjavljujem da cu mu POKLONITI mobilni telefon SONY XPERIA SP koji sam kupio od njih(trenutna cena prib. 400€), uz zelju da ga sto cesce koristi za zvanje SLUZBE HITNE POMOCI, ILI NEKE DRUGE URGENTNE SLUZBE).

(Svaka im cast ovakvi kao ja su ocigledno rodjene ovce za sisanje)!!!

pozdrav
 
Odgovor na temu

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: telenor - obmana11.05.2014. u 20:59 - pre 120 meseci
Vladimire,

uz svo postovanje, ALI!

Odkad to ne moze da se predje sa pripejda na postpejd a da zadrzis broj? Samo tako i moze da se predje sa pripejda na postpejd.

Ti si ocigledno trazio novi postpejd broj a ne prelazak tvog pripejd broja na postpejd, ili se niste razumeli. Uostalom zasto si uopste potpisivao ugovor u kojem je naveden novi broj, a ne tvoj dosadasnji pripejd?

Na zalost ovde ne vidim njihovu krivicu.

Ne zelim da ih branim, naprotiv, daleko su oni od fer kompanije, ali u ovom slucaju stvarno ne razumem u cemu je problem.
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: telenor - obmana12.05.2014. u 08:47 - pre 120 meseci
Takođe ne zastupam Telenor, ali sam sasvim siguran da su najprofesionalniji od svih provajdera.

U gornjem slučaju tužbu su sigurno podneli pre nego što je dama uplatila. To je jednostavno moralo biti tako jer bez osnova nema ni tužbe niti bi sud to prihvatio. Sada dami ostaje da dokaže da je uplatila i da plati kamate za zakašnjenje. Ono "jer sam 90% sigurna da sam ga platila" je nedovoljno za sud. U drugom slučaju očigledno ugovor nije pročitan ili onako samo površno. U protivnom sigurno je lako primetiti da glasi na drugi broj, a ne prenet iz pripejda.

U oba slučaja postoji Telenor Facebook stranica gde možete da iznesete svoje probleme i dobijete javno stručan i merodavan odgovor njihovih ljudi verovatno u rokuod 24 sata.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana13.05.2014. u 14:43 - pre 120 meseci
Od kada u Telenoru ne moze da se predje sa pri pejda na post peid,(i da se zadrzi isti broj) ( i ako na njihovom sajtu pise da je to moguce), to treba da pitate njih a ne mene. Na 0639000, ako vam se javi jedan operator to je moguce, a ako se javi drugi kaze da je to nemoguce (i trazi od vas ime i prezime onog prvog koji vam je rekao da je to moguce). Prodavac u njihovoj prodavnici kaze da je trebalo da idem u VIP ili Telekom jel tamo to moze. Gospodine "synn" izuzetno mi je milo sto ste mi objasnili da sam ja ustvari hteo novi post peid broj a da ustvari nisam bio ni svestan toga. Prosvetlili ste me. Normalno je da neko sa takvim rezonima ne vidi njihovu krivicu. Zaista nemam volje da vam skeniram njihove (cirkularne) odgovore jer covek vaseg "logicnog" rasudjivanja bi mi i to objasnio. (napisite im samo pozdrav u rublici primedbe i dobicete potpuno isti cirkularni odgovor kao i ja) Napisao sam ovo da drugi ne bi "pali" na istu obmanu na koju sam pao ja. Sto se tice mog raskida ugovora sa njima i prelaska na (064) moze da se zadrzi kompletan broj, cak i pozivni i ako je (063). Troskove koje imam za raskid ugovora cu podneti, jer navikao sam da placam svoje "gluposti". Nadam se da je neko iz Telenora procitao vas komentar i da cete zbog toga dobiti neki popust, na pretplatu!

pozdrav
 
Odgovor na temu

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: telenor - obmana14.05.2014. u 12:21 - pre 120 meseci
Ja sam jedan pripejd 15.02.2014. prebacio na postpejd i uzeo telefon LG L7II. Znaci da moze. Upravo sam zvao coveka iz Telenor prodavnice koji je potpisao ugovor sa mnom i rekao mi ja da to nije nikakav problem, tj da pripejd broj naravno moze da predje u postpejd, i uz ugovornu obavezu i bez nje.
Kaze da prvi put cuje da tako nesto ne moze, i da ce se ipak jos jednom raspitati!
 
Odgovor na temu

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: telenor - obmana14.05.2014. u 13:44 - pre 120 meseci
@vladimircorlija

Evo zvanicnog odgovra od coveka iz Telenora na takvo pitanje:

- Kakva je procedura prelaska sa pripejda na postpejd? Da li je to izvodljivo i koliki su troškovi prelaska?

- Prelazak na postpejd je moguće odraditi ovde u našoj prodavnici. Samo je potrebno da poneseš ličnu kartu i karticu. Troškovi izdavanja nove kartice se obračunavaju uz prvi račun i to je 290 din. Pozdrav.


Pored svega, i dalje mislim da je ipak greska samo Vasa.

 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana14.05.2014. u 16:00 - pre 120 meseci
Today at 4:26 PM
Evo zvanicnog odgovora koji je meni poslat pre sklapanja ugovora sa njima:
Povratak/prelazak na postpejd sistem naplate je besplatna usluga, uz zadržavanje korisničkog broja. Aktivacijom broja u postpejd sistemu naplate zatečeni kredit ukoliko je manji od 1000 dinara prebacuje se u vidu akontacije na postpejd.
Vas verovatno manje vole pa su vam trazili 290 din
Kada sam im poslao reklamaciju da su mi u IMO centru rekli da to nije moguce (i jos su pozvali neki tel. u upravi) ( da se dodatno informisu)(otprilike kao taj vas prijatelj koji ce da proveri), da su mi u DELTI rekli da to rade samo u izuzetnim slucajevima (koji su to slucajevi nisu znali da mi objasne) da su su mi na 0639000 rekli da je to moguce, i da ce me pozvati u toku dana (samo da provere zasto mi to u prodavnici nisu zavrsili) nisu me vise pozvali, kada sam ih ponovo pozvao za nekoliko dana, rekli su mi da je to nemoguce i trazili mi ime i prezime operatora koji mi je rekao da je to moguce. Posle toga su mi rekli da im posaljem pismenu primedbu. Njihov odgovor je ovaj"
To Me
May 9 at 11:55 AM
Dobro došli u Korisnički servis.
Sve relevantne službe biće uključene i konsultovane u procesu pružanja najpotpunijeg odgovora na Vašdopis.
Odgovor ćete dobiti u najskorijem roku, a najkasnije u narednih 15 dana.
Ukoliko je za obradu Vašeg upita neophodan duži vremenski period ili dopunske informacije sa Vaše strane, blagovremeno ćemo Vas o tome obavestiti.
Srdačan pozdrav,
Telenor d.o.o.
Funkcija Korisničkog servisa
Omladinskih brigada 90
11070 Novi Beograd, Srbija
e-mail: [email protected]
(imam ovakva tri njihova odgovora, ovo je zadnji svi su isti)
Najlepse vas molim da mi vise ne objasnjavate kako je to moguce. Do sada mi se javilo preko 20 ljudi koje su isto tako izmanipulisani. Nemojte molim vas da sa Telenorovog sajta prepisujete usluge za koje se reklamilaju (a koje ih ni nasta ne obavezuju). I plasirate ih kao neke "aksiome". Zivo me interesuje, ako neko na osnovu vaseg pisanja sklopi ugovor sa njima, pa bude prevaren, da li cete da mu mozda refundirate izgubljeni novac, ili cete i njemu da objasnjavate kako vas prijatelj itd.itd. Ja verujem da vam je kod kuce dosadno, ali nemojte da mi stajete na muku. Ja ne trazim od vas savet, ja samo pokusavam da objasnim njihovim buducim "klijentima" da budu oprezni. Ima dosta slicnih prmedbi na net-u, molim vas nadjite malo nekog drugog za vase bisere.

pozdrav
 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana14.05.2014. u 20:17 - pre 120 meseci
Izvinite ali ili Vi ili "vas prijatelj" iz Telenora ne poznaje ovu materiju. Zanican sluzbeni podatak sa Telenorovog officijelnog sajta za sklapanje ugovora glasi:
Povratak/prelazak na postpejd sistem naplate je besplatna usluga, uz zadržavanje korisničkog broja. Aktivacijom broja u postpejd sistemu naplate zatečeni kredit ukoliko je manji od 1000 dinara prebacuje se u vidu akontacije na postpejd.

FIZIČKO LICE - prodavnica: lični dolazak sa važećom ličnom kartom i dodatnim dokumentom (kreditna ili čekovna kartica na kojoj se nalazi potpis, pasoš ili vozačka dozvola na kojima se nalazi fotografija).

Kao sto vidite mene ipak vise "vole" za mene je besplatno a za vas 290 din.

Kada sam im prezentirao gore navedeni clan sa njihovog officijelnog sajta stigao mi je sledeci odgovor (po treci put), jer sta god da ih pitate dobijate potpuno isti (cirkularni odgovor):"
Reklamacije
To Me
May 9 at 11:55 AM
Dobro došli u Korisnički servis.

Sve relevantne službe biće uključene i konsultovane u procesu pružanja najpotpunijeg odgovora na Vaš dopis.
Odgovor ćete dobiti u najskorijem roku, a najkasnije u narednih 15 dana.

Ukoliko je za obradu Vašeg upita neophodan duži vremenski period ili dopunske informacije sa Vaše strane, blagovremeno ćemo Vas o tome obavestiti.

Srdačan pozdrav,

Telenor d.o.o.
Funkcija Korisničkog servisa
Omladinskih brigada 90
11070 Novi Beograd, Srbija
e-mail: [email protected]


Jos jedamput bih zeleo da prezentiram svim buducim Telenorovim klijentima.
1. Posle sklapanja ugovora dva dana sam cekao da mi se ponovo javi operator koji mi je rekao da to nije problem i da sacekam par dana(vise se nije javio)!
2. Poslao sam pismenu primedbu i dobio gore navedeni (cirkularni) odgovor (prvi put,)
3. Posle navedenih 15 dana dobijam ponovo odgovor da je sve prosledjeno nadleznoj sluzbi i da cu odgovor dobiti zajedno sa racunom za taj mesec.(racun sam dobio,
ali odgovor ne)
4. Urgiram (pismeno) i ponovo dobijam isti onakav (cirkularni odgovor kao prvi put).
5. Posto ne dobijam nikakav odgovor ponovo urgiram i konacno 9-og Maja (po treci put) dobijam isti (cirkularni) odgovor da cekam 15 dana.
Kao sto gospodin koji smatra da sam ja kriv(znam ja da sam kriv zato sto imam bilo kakva posla sa Telenorom) ima prijatelja prodavca u Telenoru, ja imam rodjenog
brata prilicno poznatog advokata u Beogradu. Po njegovom tumacenju ugovora ja nemam nikakve sanse na sudu, jer je rok za raskid ugovora 14 dana od momenta
sklapanja ugovora. U ugovoru je takodje precizirano da je rok za odgovor na bilo koju vasu primedbu 15 dana.

CITIRAM DEO UGOVORA:
B) USLOVI RASKIDA
Pravo na raskid korisnik moze da ostvari u roku od 14 dan od dana preuzimanja proizvoda odnosno potpisivanja ugovora i/ili aneksa. To znaci da ako im posaljete
primedbu isti minut kad ste sklopili ugovor, po tom istom ugovoru oni imaju pravo (a to i rade ) da odgovore za 15 dana, a tada ste vi vec izgubili pravo na
jednostrani raskid. (izuzetno perfidno i lukavo)
Obzirom da je proslo oko 2 meseca od sklapanja mog ugovora sa Telenorom mene "kaci"clan 11-prevremeni raskid, koji glasi:
Ukoliko pretplatnik raskine ili uzrokuje raskid pretplatnickog ugovora pre isteka perioda obavezuje se da Telenoru isplati sve preostale mesecne pretplate do isteka trajanja ugovora kao i razliku u ceni izmedju beneficirane i pune cene telefona u trenutku prodaje.
To u mom slucaju iznosi 22x2600din = 57200 (dva mes. sam vec platio) + (40000-10000uplata) = 30000vrednost telefona

ZNACI UKUPNO IM DUGUJEM 87200. Dragi moj gospodine SYNN, ja cu to da uplatim u toku ove nedelje. Vas bi najlepse zamolio da pitate vaseg prijatelja iz Telenora da mi da neko ime i prezime coveka (pravnika) koli je napravio ovakvu formu ugovora (ili ucestvovao u pravljenju iste), ja i dalje stojim iza reci koju sam dao u prethodnom dopisu da cu da mu poklonim telefon SONY Xperia SP koji sam kupio od Telenora. Umalo da zaboravim, mnogo mi je lakse kad znam da vi i dalje mene krivite. Voleo bih da znam ko ste i sta ste kad sebi dajete za pravo da krivite bilo koga (koliko znam po zakonu se ne dokazuje da neko nije kriv, nego treba dokazati neciju krivicu.) Za mene se zna ko sam i sta sam (penzioner, a sta sam do skoro radio vidi se na facebook-u vladimircorlija (avijacija). Da nisam otisao u penziju ne verujem da bi pojedincima iz Telenora palo napamet da mi naprave ovako nesto. Nazalost nista nije vecito.

Pozdrav Vama i vasem prijatelju prodavcu iz Telenora

 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: telenor - obmana15.05.2014. u 08:00 - pre 120 meseci
Telenor je najprofesionaljniji operater od svih! To je moje lično iskustvo i ja sam (za sada i do sada) prezadovoljan njihovim odnosom prema meni, njihovom uslugom i cenama.

Vama naravno niko ne brani da budete nezadovoljni Telenorom. Izbor operatera je lična stvar i možete da ga promenite kada god hoćete pod dogovorenim uslovima. Nevolja je što ljudi uopšte ne čitaju ugovore pre potpisivanja već tek kada nastane neki problem. Slažem se sa delom da ne odgovore na elektronski upućeno pitanje ili primedbu već ponavljaju ta cirkularna pisma. Meni su na kraju ipak odgovorili pismeno.

Ponavljam nešto na šta se niste ni osvrnuli - Facebook. Pisao sam već da tamo odgovore u jako kratkom roku, gotovo promptno za ono što mogu, za ostalo konsultuju službe pa odgovore. Do sada je to funkcioniisalo dobro. Prenesite kompletan vaš problem tamo pa nam povratno prenesite njihov odgovor da svi pročitamo.


Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana15.05.2014. u 09:42 - pre 120 meseci
Ja zaista nisam imao nameru ni sa kim da se dopisujem u vezi Telenora. Samo sam zeleo da obavestim putem ovog sajta sve buduce pretplatnike na sta da obrate paznju prilikom sklapanja ugovora. Priblizno 85% Telenorovih pretplatnika (postpeid) ce vam reci da je Telenor izuzetno korektan. Razlog je sledeci. Dobili su tel. za 1 din. Prosecna pretplata im je oko 1500 din. Redovno mesecno placaju pretplatu. Telenor postaje (zbog njih) mocna firma. Medjutim jako veliki procenat njih (ne bih da iznosim tacan procenat) ne placa struju ni info stan (ili traze velike benificije) podnoseci na uvid iznos svojih mesecnih primanja, koji su daleko ispod prosecnih. Telefon placaju redovno i miluju svog miljenika od 300 i vise evra koji su platili 1 din.(ili ga prodaju preko oglasa). Kada im iseku struju, preko tog istog telefona (koji redovno placaju) zovu neke od javnih glasila da se zale. Toliko o ljudima koji najcesce hvale Telenor. Sto se tice informacija preko facebooka to da se obratim Telenoru preko njih smatracu vasom neukusnom salom. Ja nisam sklopio ugovor preko facebooka sa Telenorom, nego preko njihovog officijelnog sajta (doneli su mi ugovor na kucnu adresu).Posto kazete da je problem u ne citanju ugovora, evidentno je da da ste ga vi procitali na "preskok", jer u njemu pise da su sve informacije validne samo sa njihovog sluzbenog sajta, kao i sve primedbe pismenim putem se dostavljaju preko istog sajta(rublika primedbe), ili se donesu licno na njihovu adresu na N.Bgd. Nazovite njihov off.br (063) 9000 dace vam ovu istu informaciju. Sto se tice vaseg objasnjenja da je (da se posluzim vasim PLEONAZMOM) da je Telenor najprofesionalniji od svih, voleo bih da mi kazete kako izgleda firma koja je najprofesionalnija, ali ne od svih. To je problem ovog naroda (80%) a ne trazenje sta pise (izmedju redova) u ugovoru. Hvala vam sto ste mi objasnili da je izbor operatera licna stvar.
ps. Ja se ne zalim na ugovor, nego na nepostovanje ugovora sa njihove strane. Zaista se vise ne bih dopisivao (izuzev sa ljudima iz Telenora koji bi mozda zeleli da saznaju u cemu je moj problem u saradnji sa njima).

pozdrav
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: telenor - obmana15.05.2014. u 12:08 - pre 120 meseci
@vladimircorlija
Trudio sam se da razumem tvoje poruke,ali ne uspeva mi da razumem ko je kome sta rekao,ko je ciji prijatelj.
Kad dajes odgovor telenora stavi pod quote da bi mogli da te razumemo
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: telenor - obmana16.05.2014. u 08:16 - pre 120 meseci
Stvarno me mrzi više da se objašnjavam sa vama samo ću zarad drugih ljudi kojima može biti od koristi reći da
Citat:
vladimircorlija:
Ja nisam sklopio ugovor preko facebooka sa Telenorom, nego preko njihovog officijelnog sajta (doneli su mi ugovor na kucnu adresu).

napisano jednostavno nije tačno! Ugovor se ne zaključuje preko interneta već se samo pravi tkzv. letter of intent forma, a ugovor ste potpisali kada su vam ga doneli na noge. To je klasična pismena forma ugovora. To što mnogi prvo potpšišu ugovor pa ga tek kasnije čitaju je sasvim druga stvar.




Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

synn
Novi Sad

Član broj: 152047
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+42 Profil

icon Re: telenor - obmana17.05.2014. u 00:20 - pre 120 meseci
Citat:
vladimircorlija:
...Sto se tice vaseg objasnjenja da je (da se posluzim vasim PLEONAZMOM) da je Telenor najprofesionalniji od svih, voleo bih da mi kazete kako izgleda firma koja je najprofesionalnija, ali ne od svih..


Covek je pravo rekao, samo sto ti izgleda ne razumes poentu. Svi su oni najprofesionalniji, ali je Telenor ipak najprofesionalniji od svih njih najprofesionalnijih. Poseti im sajtove pa ces se uveriti da su svi oni najprofesionalniji. Na svetu nema boljih.

Probaj da potpises ugovor sa VIP-om, pa ces ljubiti Telenor i hvaliti ga na sva usta.
Mts je onako niti smrdi niti mirise.

Drugo. Potpisao si ugovor, dobio broj, nista ti nisu naplatili preko dogovorene sume, a ti zapeo da su te prevarili... Jos iz kaprica hoces da im platis 60.000 din... Svasta! Prebaci taj drugi broj na postpejd samo pazi da se opet ne izradis na istu foru, a ovaj broj sa sve telefonom das detetu, unucetu, zeni.... i svima lepo... A 60.000 din ostalo u kuci...
 
Odgovor na temu

vladimircorlija
penzioner
penzioner
Beograd

Član broj: 323017
Poruke: 8
109.122.122.*



Profil

icon Re: telenor - obmana17.05.2014. u 12:21 - pre 120 meseci
Naravno da ste u pravu. Slobodno "ljubite" i hvalite Telenor na sva usta (blago vama). Ja ga posmatram kao "nuzno zlo napacene Srbije. Kada je Mobi 063 prodat Norveskom Telenoru 1.5 milijardi € (2006 god),(to je nazalost moralo da se uradi) do tada je 70% bilo u vlasnistvu Srbije a 30 % u vlasnistvu Austriskog konzorcijuma. Posto je konacna cena bila veca od 1.1 milijardi € Austrijanci su svoj deo morali da ustupe Norvezanima. U "prevodu". Svaki dinar koji Telenor zaradi u Srbiji ide "napolje", vlasnici Telenora nemaju nikakvu obavezu investiranja u Srbiji. Nasuprot tome veliki deo extra prihoda Telekoma ide za penzije, plate profesorima, lekarima itd. (drustvena nadgradnja). I sada kada se desila ova "katastrofa" od Telenora ne moze da se uzme ni dinar ( za razliku od Telekoma i sl.). Njihova pomoc (ako je bude), je na dobrovoljnoj bazi. Madjarska vec par godina pokusava od Telenora da vrati "Panon" (nama nije bila dovoljna njihova graska) Vi sebi dajete za pravo da mi objasnjavate da nisam razumeo poentu (gramatike za IV razred osmogodisnje skole), tj. sta zanaci (na Srpskom jeziku), najprofesionalniji od svih njih najprofesionalnijih. (strasno ovo ne moze ni da se izgovori). Nemojte da vam deca citaju vase odgovore crvenece umesto vas.

Za vasu informaciju "taj drugi broj" ne moze da se prebaci na postpeid (ja sam se zbog toga i zalio), jedan "mudri" Telenorov prodavac mi je savetovao da da "divertujem" broj sa pripejda na postpejd. Kada sam mu objasnio da u tom slucaju svako ko me pozove na pripejd broj normalno placa poziv, ali i ja ga placam na pripejdu (zato sto se divertuje) na post pejd (znaci dvojica placamo jedan razgovor), prodavac je napravio tako zacudjen izraz kao da sam mu (s'oprostenjem) nesto opsovao.

Mislim da da ste u pravu samo u jednoj stvari. Krajnje je vreme da zavrsimo ovu nasu konverzaciju.

ps. Gospodina Savu mrzi "vise" (opet genijalna gramatika) da se objasnjava samnom. Ja nisam trazio ni od njega ni od vas da se dopisujemo. Ja sam samo napisao jednoj zeni (ili devojci) koja se zalila na lopovluk Telenora da sam ja prosao gore od nje. Pola zivota sam na poslu proveo savetujuci druge, i doziveo sam da vi savetujete mene. Internet je "genijalna" stvar, mozete cak da mi se obracate sa "ti" sto u privatnom zivotu, (a pogotovo na poslu) tesko da bi vam palo napamet.

Sto se tice vaseg predloga da telefon dam sinu ili zeni, nisam u mogucnosti da to ucinim.

1. Sin mi je na doktorskim studijama u Antverpenu. ( vise voli iphone)!
2. Supruga mi je jos uvek profesor na fakultetu (muzickoj akademiji). i ima bolji tel. od mene. Xperia ZL (sin joj kupio za rodjendan)!

sve najbolje



 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: telenor - obmana17.05.2014. u 16:25 - pre 120 meseci
Što se tiče obraćanja na "ti" to je uobičajna praksa na forumima iako se to ni meni previše ne dopada jer sam malo drukčije vaspitan, a po godinama možda sam i stariji od vas. Vama sam se obratio na "vi" samo zato što ste se vi meni tako obratili.

Najzad, ako već držite predavanja o gramatici (čitaj: srpskom jeziku) i srpskom interesu onda ste mogli makar minimalno da ispoštujete srpski jezik uključivanjem kvačica na slova. A kažete da ste nekome držali predavanja... nadam se ne o srpskom jeziku...

Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Telenor - korisnički servis :: telenor - obmana

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 25441 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.