Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podaci o školovanju u Nemačkoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Podaci o školovanju u Nemačkoj

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 20176 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: Podaci o školovanju u Nemačkoj25.06.2012. u 00:23 - pre 143 meseci
Ne bi trebalo da ti treba potvrda o znanju nemačkog jezika za master program koji je na engleskom. Koliko sam ja upoznat, za studiranje na nemačkom jeziku treba B2 nivo, neka me isprave oni koji znaju pouzdane informacije ako grešim.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Podaci o školovanju u Nemačkoj25.06.2012. u 15:31 - pre 143 meseci
Za studije treba TestDaF, sto je negde izmedju C1 i C2.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Podaci o školovanju u Nemačkoj26.06.2012. u 07:56 - pre 143 meseci
Najbolje je da u kontaktu sa zeljenim fakultetima dobijes prave informacije.
Znam da se za Goethe Uni u Frankfurtu trazi DSH2 sto je ekvivalent C2 nivou nanja. Moja prijateljica je upravo zavrsila dva semsetra pripreme za Uni i sad polaze DSH2 u julu pa ako polozi krece sa studijama. Dakle prvo godinu dana jezicke pripreme pa tek onda studije.
Za manje Unije, tila Fulda itd. Traze DSH1 samo. Dakle zavisi i od same instutucije i od prirode studija. Ona ce studirati Sozial-Pedagogie pa joj je visi nivo znanja neophodan da bi pratila studije.
Ovo vazi za studije na nemackom a za studije na engleskom stvarno ne znam. Najbolje je da pitas zeljene fakultete.
Pozz i srecno!
 
Odgovor na temu

Huskic_S
Dusseldorf
Deutschland

Član broj: 305164
Poruke: 15
92.36.245.*



+1 Profil

icon Re: Podaci o školovanju u Nemačkoj25.07.2012. u 11:01 - pre 142 meseci
Pozdrav, društvo!

Obzirom da sam pročitao sve postove na ovoj temi i vidio da su neki forumaši upućeni u vezi s visokim obrazovanjem u Njemačkoj, pa ću postaviti nekoliko konkretnih pitanja u nadi da ću dobiti konkretne odgovore i savjete koji će mi jako mnogo pomoći.

Da krenem ispočetka.

Obzirom da ću doći u Njemačku na osnovu spajanja porodice (sklapanje braka sa njemicom) i time ću dobiti boravišnu i radnu dozvolu.
Ja sam po struci diplomirani pravnik, stari sistem obrazovanja. Vidio sam da je moj nivo obrazovanja na njihovom nivou A5, ako se ne varam. Znam da situacija nije sjajna po pitanju te struke u Njemačkoj, ali.........želim informacije.

Sada mene zanima koja je procedura da bi ta moja struka bila priznata od strane njihovih organa.
Znači, totalno sam neupućen u proceduru.

Slijede pitanja:

1. Kada budem prilagao sve dokumente za boravišnu i radnu dozvolu da li je bolje da odmah tada navedem i priložim fakultetsku diplomu (naravno, prevedenu, nostrificiranu ili šta već treba) ili bi bilo bolje da priložim samo diplomu od srednje škole a da to sa fakultetskom diplomom ostavim za kasnije?

2. Da li je naša diploma po starom sistemu ekvivalentna njihovom masteru?

3. Ukoliko bude potrebno polaganje neke razlike, ja bih radije upisao još jednu godinu studija i tako potpuno ozvaničio svoju diplom, što mislim da je bolje rješenje nego da polažem razliku.

Dakle, interesuju me sve moguće informacije, a i savjeti, šta i kako dalje.

Nadam se da ćete imati neke konkretne informacije i dobre savjete za mene, te vam se unaprijed zahvaljujem.

S poštovanjem!


Huskic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Podaci o školovanju u Nemačkoj

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 20176 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.