Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veliki problem MSI 770-G45 *BSOD*

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Veliki problem MSI 770-G45 *BSOD*

[ Pregleda: 1744 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Solunac
Cp6a 3ayBek
Osijek

Član broj: 119180
Poruke: 68
77.239.87.*



+2 Profil

icon Veliki problem MSI 770-G45 *BSOD*23.08.2010. u 09:16 - pre 166 meseci
Pozdrav!
Hitno mi je potrebna pomoc povodom gore navedene maticne ploce.
Trazio sam rjesenje putem nadogradnje nove verzije bios-a ali nista.
Surfao sam po internetu isao na oficijalnu stranicu msi-ja i nista svaki put isto bsod.
Ploca je nova zamjenio sam je za drugu identicnu i nista opet tera po starom bsod.
Svaki put drugo upozorenje sto se tice bsod mjenjao sam sve komponente od procesora, ram memorije, napajanja, graf. karte sve tera po starom.
Racunar moze da radi satima ili cak i danima a da ne izbaci "plavu smrt".
Problem sa drajverima moguce ali sam insatalirao upravljacke programe sa diska koji sam dobio zajedno sa plocom.
Zanimljivo da je cak na forumu msi postavljen isti problem a konacno resenje problema nije dobijeno (link ispod).
http://forum-en.msi.com/index.php?topic=140528.0;prev_next=prev
Cak sam slijedio upute i savjete ali nista od toga nije bilo resenje.
Stoga ako ima neko neki savjet ili resenje tog problema neka pomogne.
Pokusao sam i sa XP i sa Win 7 (x86, x64).
Konfiguracija je sledeca:
MB--- MSI 770-G45
CPU--- AMD Athlon II 250 x2 (240, 245, 620 x4).
RAM--- Kingston 1333 2GB DDR3 (Apacer 2GB DD3 1333)
Optika DVD--- LG, Samsung, NEC.
Graf. karta--- VTX Ati 4350 1gb, Ati 5350 512mb ddr3, nVidia 9500 1gb ddr2.
PSU--- MS 550W, Fortron 400w.
HDD--- WD 500gb i Seagate 500gb
Ovo su sve (nove) komponente koje sam testirao, napominjem moguce da radi par sati onda u roku par minuta da izbaci bsod (bez opterecenja same masine) a onda moze da radi i po par dana bez greske.
Upravljacki program su sa diskova koji su dosli sa komponentama koje sam ugradio na samu konfiguraciju.
Internet nije koristen usb portovi takodje cista instalacija znaci bez virusa ili slicno.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3779 Profil

icon Re: Veliki problem MSI 770-G45 *BSOD*23.08.2010. u 21:15 - pre 166 meseci
Jesi li mozda probao sa nekom drugom maticnom plocom koja nije taj model MSI-a? Licno nisam radio sa tim maticnim plocama, ali u praksi sam se susretao sa slicnim problemima koji su bili vezani za specifican model maticne ploce. Znaci problem se manifestovao tako sto bi odredjen model ploce jednostavno odbijao da funkcionise sa odredjenim komponentama i tu nije bilo spasa cak ni sa flashom BIOS-a. Ovaj savet vazi samo ako si testirao sve ostale komponente i utvrdio da su one ispravne...
 
Odgovor na temu

Solunac
Cp6a 3ayBek
Osijek

Član broj: 119180
Poruke: 68
77.239.87.*



+2 Profil

icon Re: Veliki problem MSI 770-G45 *BSOD*24.08.2010. u 08:53 - pre 166 meseci
Pre svega pozdrav, naravno bas sam ocekivao licno od vas da se Vi prvi javite sa odgovorom.
Nisam probao sa drugim plocama od proizvodjaca recimo asus ili gigabyte jer i nemam te koje su sa ddr3 memorijom.
Ovo su prve ploce koje sam dobio za amd platformu (izuzetak Asrock koji je prosao bez problema).
Opet nemogu da vjerujem da je to problem sa istim modelom ploce koje posjedujem, znaci da je puste u prodaju a da stvara probleme te vrste.
A da i nakon uvida u taj problem niko cak ni iz msi-ja nije rjesio taj problem niti dao neki konkretan savjet kako da se "ukloni" ili rjesi sa nekim update-om same ploce.
Ovo ako se ne rjesi u narednih par dana biti cemo prinudjeni da vratimo ploce prodavcu uz reklamaciju da nisu ispravne navodeci razlog da ploca ima problem sa radom kako pre u toku i nakon instalacije OS.
Opet mislim da neko od forumasa ima istu odnosno identicnu plocu i da cujem nekoga od njih dali su imali probleme te vrste>
Posto sam na forumima pronasao da mnogi korisnici imaju iste simptome odnosno pojavljuju im se razlicite poruke na plavom upozorenju.

Opet hvala veliko na svemu, da se ne gnjavim ni ja a ni vi, ja cu ipak da vratim ovo "cudo" natrag prodavcu pa nek se on sa ovim problemom zamajava.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3779 Profil

icon Re: Veliki problem MSI 770-G45 *BSOD*24.08.2010. u 10:17 - pre 166 meseci
Ne sikiraj se. Neces biti ni prvi ni poslednji koji ce zbog ovakvih stvari vracati vise maticnih ploca istog modela dobavljacu... To je iskreno najprakticnije u ovom slucaju, jer ne treba dozvoliti da posao trpi zbog bagovitih komponenti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Veliki problem MSI 770-G45 *BSOD*

[ Pregleda: 1744 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.