Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Compaq 615. BSOD. Machine_Check_Exception..

[es] :: Laptopovi :: Compaq 615. BSOD. Machine_Check_Exception..

[ Pregleda: 1941 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Compaq 615. BSOD. Machine_Check_Exception..29.04.2010. u 07:13 - pre 170 meseci
Kolegica mi donese laptop sa OEM instalacijom Windows 7 Home Premium, i simptomi su kaze nakon par minuta joj se restartuje. Iskljucio sam automatic restart after failure, i svaki put dobije BSOD sa Machine_Check_Exception. Ne budem lijen i pokrenem instalaciju Windows 7 Ultimate ponovo i naravno docheka me isti BSOD. Uradim difoltna podesavanja u bios-u i nakon toga sa Acronis directorom pobrisem sve particije i ponovo pokrenem instalaciju i ona prodje uredno, kad eto ti nakon nekoliko restart ponovo isti BSOD. Testirao sam ram on je ok, koristio sam goldmemory. Dok sam malo proguglao vidim da dosta gresaka inicira na CPU failure ili problem sa plochom.
Interesuje me da li je iko od vas imao slicnih problema sa ovom serijom laptop-a.

Unapred zahvalan.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

Darije
Stomatolog
Belgrade, SRB

Član broj: 35151
Poruke: 261
212.200.65.*



Profil

icon Re: Compaq 615. BSOD. Machine_Check_Exception..29.04.2010. u 11:03 - pre 170 meseci
Taj compaq 615 je jedan od najvecih lomova koji je HP ikad proizveo...taj laptop se maltene prodaje po principu svaka 3 dobija...odnosno ispravan je svaki treci koji se proda.. ;-)
Uglavnom se radi o neispravnoj maticnoj ploci...

Jedino sto je jeftin...
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Re: Compaq 615. BSOD. Machine_Check_Exception..29.04.2010. u 11:39 - pre 170 meseci
Ma ja sad sam vidio kako je unutra uradje, krsh zivi. Skinuo sam tastaturu i prednji poklopac i malo ga produvao kompresovanim vazduhom. Ali posto je kuler dole moracu ga cijelog rastaviti da bih ga detaljno ocistio premda ne vidim puno prasine jer laptop nije radio vise od 3-4 mjeseca. Fleshao sam novi bios , primetio sam da se laptop dosta grije. I prebacio sam disk u ide mod opet reinstalirao sistem, i nakon 10-ak minuta laptop opet prijavljuje BSOD-ove.
Ima li ko jos kakvu pametnu ideju ?
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Re: Compaq 615. BSOD. Machine_Check_Exception..30.04.2010. u 10:47 - pre 170 meseci
Laptop jeste krsh sam od sebe :) predpostavljam da je cpu problem, vidjecu da nabavim novi pa cu onda malo da testiram lap i vidim rezultate !
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Compaq 615. BSOD. Machine_Check_Exception..

[ Pregleda: 1941 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.