Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carina na magnete?

[es] :: E-Kupovina :: Carina na magnete?

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marmefica
Kuci
Srbija

Član broj: 151776
Poruke: 2
*.crnagora.net.



Profil

icon Carina na magnete?20.08.2010. u 11:43 - pre 166 meseci
Htela sam skoro da pazarim nekih 500 jakih magneta preko interneta za dobru cenu ali sam se setila da su me prošli put na carini odrali za neke telefone iz Kine pa sam htela da pitam da li i koliko će mi naplatiti carinu za ove magnete? Magneti su mi potrebni za privatni projekat od izuzetne važnosti. Cena ovih magneta zajedno je oko 90 dolara plus poštarina od 30ak,znači sve zajedno neka bude 120-130 dolara,kolika bi ila carina na to i da li će mi praviti ovi naši sramotni carinski "zakoni" problema pošto je u pitanju velika količina? Da li neko zna šta mogu da očekujem?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Carina na magnete?20.08.2010. u 18:56 - pre 166 meseci
Da pocnem kako treba - iskljucivo govorim s aspekta propisa. Seme "imam drugara" ili "1000 dinara rjesava problem" me ne zanima i nije nesto sto je ozbiljna prica. Korupcija postoji svuda, od zdravstva do skolstva, pa tako i u carini.

Najbolje bi bilo da opis te robe odnesete u najblizu carinsku ispostavu, i tamo zatrazite preciznu informaciju dal uopste mozete da uvezete te magnete kao fizicko lice. Budite sigurni da ce vam postaviti pitanje sta ce vam toliki magneti. Ako je u pitanju obavljanje neke djelatnosti ili dalja prodaja - vi kao fizicko lice nemate pravo na uvoz takvih roba. Fizicko lice moze da uveze samo "predmete domacinstva" a za sve ostalo je potrebno pravno lice (firma) koja je carinski obveznik.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bugmenot2

Član broj: 256075
Poruke: 199
*.adsl.net.t-com.hr.



+21 Profil

icon Re: Carina na magnete?15.01.2012. u 17:13 - pre 149 meseci
U hrvatskoj je moguće kupovati jake magnete iz inozemstva. Već sam dva puta kupovao sa ovih stranica.
www.kjmagnetics.com
www.emovendo.net
Dakle cijena magneta + najjeftinija poštarina US Postal Service, No Tracking (21.50$) bez obzira na količinu magneta koju kupujete. Dođe za mjesec dana i u carini platite 23% carine na ukupnu cijenu paketa jer se i poštarina naplaćuje. Šifra za magnete vam je 8511. Carina vam napiše uplatnicu i vi je platite, također vas mogu tražiti izvod sa računa sa kojeg ste platili (u mom slučaju VISA u US dolarima). I to je to ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Carina na magnete?

[ Pregleda: 2648 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.