Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako aktivirati EDGE na Huawei E1552

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Kako aktivirati EDGE na Huawei E1552

[ Pregleda: 3506 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

klarkkent
Nenad Milenkovic
Nis

Član broj: 266351
Poruke: 11
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Kako aktivirati EDGE na Huawei E155219.08.2010. u 15:51 - pre 166 meseci
Koristim telenorov paket Ista cena 5+1Gb a cena je simbolicnih 1480,ali trenutno nemam drugu mogucnost tj dok mi ne isteknu jos cetiri meseca gubljenja zivaca.
E sad ovako problem je u tome sto na mom podrucju ne postoji 3G signal, ali u pretrazi mreza mi pise:

1.Telenor(2G) i
2.MTS(2G)

Konekcija na Telenor je 53.6 Kbps, dok se na Mts mrezi moj komsija konektuje na oko 200 Kbps-pomocu CDMA uredjaja valjda neki ETS1001 - crna kutija sa diodicama internet mu radi solidno a telefon ocajno.

Koristio bih i ja MTS ali imam fixnu liniju 30 godina, dok je komsija pre par meseci dobio najzad telefon - naravno CDMA jer tehnicki uslovi za fixnu liniju kod njega ne postoje meni telefon radi solidno a internet ocajno.

Moja centrala jos uvek nema mogucnosti za ADSL u pitanju je neka OMNI-G ali fali neki dodatak - ne znam koji.

Nego nek komsiji c.... k.... ,

Da li ja pomocu mog uredjaja E1552 mogu da se konektujem na EDGE jer u padajucem meniju postoje opcije

prioritet GSM
prioritet WCDMA
samo GSM
samo WCDMA

EDGE u opcijama ne postoji ni kada sam u blizini 3G mreze.Kada je uredjaj u 3G mrezi radi super download 1.3 Mbps upload 0.5 mbps, ping nesto losiji ali ne predje 200 ms

Valjda sam bio precizan u docaravanju problema da vas cujem.I da unapred hvala.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Moderator
Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Kako aktivirati EDGE na Huawei E155219.08.2010. u 16:17 - pre 166 meseci
Čim se E1552 spoji na GSM mrežu koristiće EDGE automatski ako ga bazna stanica podržava. Ako ti ne piše EDGE a koristi GSM, znači da nije podržan. Što nisi isprobao da li ima 3g signala pre kupovine?
 
Odgovor na temu

klarkkent
Nenad Milenkovic
Nis

Član broj: 266351
Poruke: 11
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Kako aktivirati EDGE na Huawei E155219.08.2010. u 16:40 - pre 166 meseci
Znao sam da nemam 3G signal ali mi iz Telenora kazu da ima EDGE signala, ja cekao cekao cekao, prosla tri dana za reklamaciju,cekao jos 2 meseca dobio odgovor od vas, sad cu da cekam jos 4 meseca da istekne ugovor a mozda i dodje 3G u medjuvremenuuuu.
Ali najveci mi je problem u svemu VELIKI ping koji varira od 500 ms do preko nemerljivih 4000ms sto mi je bitno zbog sharinga na sat risiveru, dali on moze da se smanji na neki nacin - imam pun signal
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Kako aktivirati EDGE na Huawei E155219.08.2010. u 17:42 - pre 166 meseci
Nazalost, ako se nalazis van nekog relativno veceg grada, tj imas najbolji signal sa neke od BS-ova koja se nalazi van nekog veceg grada, mozes ocekivati samo GPRS brzine na Telenor mrezi :( Nazalost tako je, zasto je tako, pitanje je veliko... Video sam svojim ocima, na svom telefonu da stojim recimo konkretno u Dimitrovgradu na 150m od bazne stanice Telenora koja ima i GSM i 3G, kad sam na 3G leti kolko dobro radi, ali na GSM mrezi sa te bazne stanice imam samo GPRS!

Dakle cak i ako je bazna stanica van nekog srednjeg ili veceg grada na GSM-u obicno ima samo GPRS signala, EDGE skoro je pravilo da nije dostupan na takvim lokacijama... E sad, zasto su ti iz Telenora rekli da ima EDGE-a, ako je skoro po pravili van gradova samo GPRS dostupan ne znam...

Ova stvar me nervira prilicno jer koristim paket kod Telenora koji ima i internet protok ukljucen, i cim mrdnem negde, putujem, odem van grada, cvrc, samo GPRS! Nije bas uredu, al verovatno da samo oni znaju razlog zasto je to tako...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

klarkkent
Nenad Milenkovic
Nis

Član broj: 266351
Poruke: 11
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Kako aktivirati EDGE na Huawei E155219.08.2010. u 19:02 - pre 166 meseci
Drago mi je da sam dobio iscrpne odgovore za ovako kratko vreme, ali mi je zao sto mi ne oni ne mogu pomoci.

Bar ce nekom biti od koristi da vidi sa cim ima posla da se ne opece.

Da zatvorim temu i cekam.. jos 4 meseca.
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Mobilni internet :: Kako aktivirati EDGE na Huawei E1552

[ Pregleda: 3506 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.