Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika

[ Pregleda: 3581 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dukiii
sasa ilic
nis

Član broj: 161135
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika19.08.2010. u 05:58 - pre 166 meseci
Ovako stoje stvari razmotao sam zvucnik od 15 inca jer je crko.E sad zanimame koja strana kalema je plus koja minus ,i kojim smerom treba motati kalem ?Koji lepak se koristi i kako nastelovati zvucnik prilikom sklapanja?Molim za pomoc

dukiii
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika19.08.2010. u 09:53 - pre 166 meseci
Citat:
dukiii: E sad zanimame koja strana kalema je plus koja minus ,i kojim smerom treba motati kalem ?


Istim smerom kao što je bio stari kalem i na istim stranama će i biti polovi :)

Na youtube ima dosta snimaka koji će ti pomoći, homemade speaker u pretragu i sigurno će biti nešo od pomoći...
Aca 93
 
Odgovor na temu

ljuboR
Ljubomir Dizdarevic
pomorac
Risan, Crna Gora

Član broj: 272740
Poruke: 1
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika14.11.2010. u 20:41 - pre 163 meseci
mozda nije pomoc ali moj ti je savjet da zvucnik poneses kod nekoga ko se bavi premotavanjem zvucnika jer bez kvalitetnog alata tesko da ces dobiti kvalitetne rezultate a premotavanje kalema ne bi trebalo da te dodje preko 20tak evra i sigurno ces jeftinije proci nego sam da pravis alatke za namotavanje i trazis materijal a ako stvarno zelis da sam radis namotaj pa polaritet najjednostavnije odredis sa baterijom od 1.5 V tako kada je spojis na kontakte zvucnika kada mambranu pogura naprijed tada ti + kontakt baterije oznacava da ti je to i + zvocnika
a sto se tice stelovanja moras paziti da ti se spula prilikom motanja ne stegne da je mozes lobodno montirati u magnet i trebas paziti da je monziras na istu visinu u odnosu na gornji dio magneta znaci namotaji ne smiju da ti budu van magneta ni previse unutar jer ako visinu promasis moz da ti se desi da poslije svog truda zvucnik ili expresno spalis ili da ti jako lose prosvira
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika14.11.2010. u 22:14 - pre 163 meseci
Citat:
ljuboR:Mozda nije pomoc ali moj ti je savjet da zvucnik poneses kod nekoga ko se bavi premotavanjem zvucnika.


+ 1 !
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

sumamoto

Član broj: 75751
Poruke: 89
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika15.11.2010. u 12:12 - pre 163 meseci
pozdrav evo ti par malih saveta nisam bas neki majstor al nadam se da ce da ti posluzi kad rasklapas zvucnik pri skidanju gornje kape dok je jos ceo uzmi flomaster i ocrtaj sa unutrasnje strane kalema do sredisnjeg jezgra jedan krug to ti je mera koliko teba da potone kalem u magnet ! na to moras da obratis paznju da ne bi doslo do smanjenja osetljivosti zvucnika { db } kad razmontiras totalno zvucnik uzmi i izmeri kolika je duzina kalema znaci od donjeg dela odakle se mota do onog flomastera sto si ocrtao napravi ist takav kalem mozes da ostavis gornji deo da strci 1 do 2 cm . mozes da biras sam na kakvom materijalu hoces da radis { prespan papir, alu folija, dukapton} 2 kad razmotavas kalem obavezno obrati paznju na kojoj sirini tela je motan i kojim presekom zice !!! kad montiras kalem predpostavljam da si skroz rasklopio mali spider od kalema uzmes komad papira za stampac napravi improvizovano telo za kalem {to ti je distanca izmedju kalema i jezgra }" namontiraj ga na jezgro magneta preko njega navuci novi kalem i spider obavezno lepi kalem za spider sa obe strane " e sad dok ti je jos svez lepak moras da zalepis i mali spider i kalem u istom dahu preporucujem ti da prvo namazes spider deo koji se lepi na sasiju isto tako unutrasnju stranu spidera koja ide do kalema saceka 3 do 5 min da se lepak blago susi obrati paznju koliko lepka nanosis pri vecoj kolicini mali spider hoce da se izvitoperi !!! e sad lepak se blago stegao znaci jos se mrda " namesti kalem da crta od flomastera dodje tacno ravna sa jezgrom ostavi da se susi min 6 H obavezno s vremena na vreme pogledaj kako se lepak susi posto hoce da ispari do te mere da dobije rupice tako da bi mogao odozgo da dodas jos 1 sloj lepka od alata ti preporucujem da za lepak koristis velike spriceve od lakova za motanje mozes da koristis klasicne trafo lakove pri izboru obrati panju da lak bude sto tamniji posto u vecini slucajeva sto tamniji to je bolji !!!! trpi vecu temperaturu !!! imas lakove koji se peku a imas one koji se suse sa iskustvo ces sam odluciti sta je bolje { ja sam za pecenje !!!!!!!!!!!!! nemoj kupovati skupe materijale " dukapton " dok se malo ne izvezbas " najeftiniji ti je prespan i alu folija moj savet ti je da prvo pokusas sa prespanom posto bolje lepi zicu za sebe ! znaci nema svlacenja kalema !!!! vidi sa strugarom da ti napravi okrugla tela sa konusnim presekom aluminijumska su najbolja ! mozes od kuvane plastike a mozes i od drveta . nadam se da sam ti nesto pomogao !!! ako ti je potrebno jos neko objasnjenje slobodno pitaj ipak ovo je forum " za pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika15.11.2010. u 12:23 - pre 163 meseci
Citat:
sumamoto: . nadam se da sam ti nesto pomogao !!! :)


Pomogao si sigurno, samo ubuduće koristi i znake kao što su tačka i zarez radi boljeg razumevanja teksta!


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

sumamoto

Član broj: 75751
Poruke: 89
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika15.11.2010. u 19:57 - pre 163 meseci
kucanje na poslu
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika15.11.2010. u 20:08 - pre 163 meseci
Ma znam, tamo nema znakova, nestašica!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

sumamoto

Član broj: 75751
Poruke: 89
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika16.11.2010. u 00:58 - pre 163 meseci
Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika .


+ 1 ! ?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika16.11.2010. u 05:20 - pre 163 meseci
Ma znam, tamo nema znakova, nestašica![/quote]

Ha-ha-ha kod mene na poslu bas jeste nestasica i to sledecih znakova: obavezan smer,parking,pesak na putu...ostalih ima! :-) :-) :-)
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Hitno potrebna pomoc oko premotavanja zvucnika

[ Pregleda: 3581 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.