Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem, T610 i GPRS via BT

[es] :: GSM - upotreba :: Problem, T610 i GPRS via BT

[ Pregleda: 3165 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

snipa
SCG/Kosovo

Član broj: 17942
Poruke: 132
*.vdial.verat.net

Sajt: www.kosovo.co.yu


Profil

icon Problem, T610 i GPRS via BT23.01.2004. u 21:19 - pre 246 meseci
pozdrav ..
Imam problem sa t610 i gprs-om, naime.. uparivanje prodje odlicno, sve se lepo prepoznaje i instalira ...

e sada , kada napravim konekciju po uputstvu iz mobtela, i tu sve lepo podesim .. izaberem bluetooth modem, koji je poznat kao SonnyEricsson Bluetooth modem (TM), i kada udjem na propertis konekcije ne mogu da izaberem GPRS protokol kao sto je navedeno u uputstvu, polje je zatamljeno i prazno. Pomoc!!

Probao sam i sa SEt610 softwerom koji dolazi uz telefon, pomocu dial-up networking wizarda da kreiram konekciju, tu sve lepo prodje ali kada pokrenem konekciju pocne sa dialing i posle 4-5 sekundi javlja kao neku gresku u hardware-u (modema) ..

BT dongle je MSI-ov, drajveri za njega su standardni koji dolaze na CD-u, Firmware na t610 je ver. R2E , sve to na WinXP ...

hvala unapred ...

/// king of snake
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.mobtel.co.yu



+90 Profil

icon Re: Problem, T610 i GPRS via BT24.01.2004. u 11:21 - pre 246 meseci
Istu stvar sam instalirao 10-ak puta na raznim racunarima i OS (ali t610 + IRDA) I ni na jednom mi nije ponudio da izaberem GPRS protokol, tako da o tome nemoj da brines. Problem je ocito u necem drugom, ali procesljaj malo pretragu na forumu pa ces da vidis da je bilo reci o tome. Za pocetak, uradi sve ponovo. Napravi novi profil u telefonu (neka se zove mobtel gprs1 ) obrisi modem koji je racunar napravio, pa pusti da se ponovo instalira, konekciju obrisi i ponovo lepo i pazljivo napravi ali bez softa sa CD od t610.
Ja bih pre ove akcije probao da resetujem tel. (pali-gasi varijanta) pa da onda probam da se nakacim, jer to mi je jednom pomoglo kada sam sve zivo probao!!!
Mislim da sam negde procitao da su potrebni novi driveri sa neta za taj BT, ali o tome ces vise da saznas ako budes morao na pretragu foruma.
Dakle ispocetka, pazi da ti nije nesto promaklo i sreccno.
 
Odgovor na temu

snipa
SCG/Kosovo

Član broj: 17942
Poruke: 132
*.mobtel.com

Sajt: www.kosovo.co.yu


Profil

icon Re: Problem, T610 i GPRS via BT10.02.2004. u 01:03 - pre 245 meseci
evo da postavim možda se neko nadje u problemu ..
nakon bezbroj pokušaja , sa svim i svačim .. rešio sam problem ..
naime, za dial-up broj stavim *99***3# , a extra string u modem propertis uopšte i ne unostim , polje je prazno ..

eto ..
poz
/// king of snake
 
Odgovor na temu

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.ptt.yu

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Re: Problem, T610 i GPRS via BT10.02.2004. u 09:49 - pre 245 meseci
Ja sam radio i sa 3 i sa 7-com okacim se a protok 0% imate li slican problem ?
..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

El Toro Loco

Član broj: 15693
Poruke: 47
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Problem, T610 i GPRS via BT12.02.2004. u 09:38 - pre 245 meseci
T 610 (i Z600, koji ima isti softver) su svojeglavi, kod njih mora ovako:

Connectivity/Data Comm/Data Accounts/

Odabereš Data Account koji inače koristiš za povezivanje na internet preko GPRS-a (verovatno se zove Mobtel GPRS) i dobijaš opcije:

Edit
Rename
CID=X

taj broj X je broj koji ubacuješ u *99***X# u DUN-u, a obriši Init String u Modem Properties (ono AT+CGDCONT...).

Imam Z600 ... SVE RADI!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Problem, T610 i GPRS via BT

[ Pregleda: 3165 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.