Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD monitor LG L204WT nece da se upali

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD monitor LG L204WT nece da se upali

[ Pregleda: 7372 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon LCD monitor LG L204WT nece da se upali15.08.2010. u 11:53 - pre 165 meseci
Dobar dan, imam problema sa paljenjem LG-jevog monitora LG L204WT. Nosio sam ga na servis i receno mi je da su crkli invertor bord i modul napajanja. Zanima me kolika bi bila cena popravke, gde bih mogao nabaviti te delove i po kojoj ceni?
Unapred zahvalan,
Goran Culibrk

EDIT: Ako znate i neki servis u Novom Sadu gde bih ga mogao odneti

[Ovu poruku je menjao goran-ets dana 15.08.2010. u 13:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali15.08.2010. u 13:17 - pre 165 meseci
Info poslat na pp
 
Odgovor na temu

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali15.08.2010. u 17:14 - pre 165 meseci
Njemu sam prvom nosio ali mi je bilo skupo raditi kod njega pa sam odneo kod drugog servisera koji mi je konstatovao da je izvadjeno vise delova (tranzistora, elektrolita...) i otpisao mi monitor tako da mi je poverenje u taj servis poljuljano.
 
Odgovor na temu

tomazo
TV serviser
Makedonija

Član broj: 143196
Poruke: 657
89.185.197.*



+15 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali15.08.2010. u 17:53 - pre 165 meseci
Citat:
goran-ets:  pa sam odneo kod drugog servisera koji mi je konstatovao da je izvadjeno vise delova (tranzistora, elektrolita...) i otpisao mi monitor tako da mi je poverenje u taj servis poljuljano.

Imam jedno pitanje
Jeste li lično bili prisutni da vam je drugi serviser otvorio aparat da tako kažem ispred nosa i pokazao odakle, šta i koliko delova fale ili je to konstatovao posle izvesnog vremena a vi niste bili prisutni...
MAT
 
Odgovor na temu

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali15.08.2010. u 18:11 - pre 165 meseci
Nisam ali sam mu nisam spominjao da je monitor vec bio kod nekog u servisu vec da sam mu doneo direktno iz stana monitor, neotvaran ranije.
Znaci da je primetio da fali delova
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali15.08.2010. u 18:57 - pre 165 meseci

Moguce je sve mada sumljam u to. To je ozbiljan servis i ne bi se igrao sa svojim ugledom.
 
Odgovor na temu

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali15.08.2010. u 19:02 - pre 165 meseci
Nebitno sve to sada, necu da blatim coveka, samo me zanima da li ima neki drugi servis u NS-u koji se bavi tim, ovaj mi je bio skup pa sam zato menjao, neka ostane na tome.
U telefonoteci sam video da se Spektar bavi lcd televizorima, da li bih mozda mogao kod njih pokusati?
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
*.adsl.verat.net.



+22 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali16.08.2010. u 15:39 - pre 165 meseci
Izvinjavam se svima ali ja ne bih da to prođe ovako. Ovakvi slučajevi blate našu struku. Bilo bi pošteno objaviti gde je bio, kod koga i šta je rađeno. Sa ovim iskustvom više ne priznajem "veliki" i "mali" servis. Svašta sam video. i kod "velikih" kojima sam verovao, ali sam im TO I REKAO (ovo nije ogovaranje). Nažalost, neki od velikih gde gazda retko navraća umeju da "brljave" i to treba reći.
Za taj LG sam ubeđen da nije bio inverter, jer su veoma dobri, već samo napajanje, te da ga je kasnije u ispitivanju neko greškom "dokrajčio". Predlažem (znam da nije lako) da go odneseš u Beograd u LG servis na ispitivanje. Javi nam.
 
Odgovor na temu

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali16.08.2010. u 21:26 - pre 165 meseci
Citat:
Izvinjavam se svima ali ja ne bih da to prođe ovako. Ovakvi slučajevi blate našu struku. Bilo bi pošteno objaviti gde je bio, kod koga i šta je rađeno. Sa ovim iskustvom više ne priznajem "veliki" i "mali" servis. Svašta sam video. i kod "velikih" kojima sam verovao, ali sam im TO I REKAO (ovo nije ogovaranje). Nažalost, neki od velikih gde gazda retko navraća umeju da "brljave" i to treba reći.
Za taj LG sam ubeđen da nije bio inverter, jer su veoma dobri, već samo napajanje, te da ga je kasnije u ispitivanju neko greškom "dokrajčio". Predlažem (znam da nije lako) da go odneseš u Beograd u LG servis na ispitivanje. Javi nam.


Drago mi je sto si to rekao, da mislis da je invertor bio u redu...
Jedno pitanje, ako je monitor imao problema da se upali, ali kada je radio davao je normalnu sliku bez ikakvih problema, meni je samo smrdelo na napajanje.
Sto je meni stalo na zulj, kada mi je rekao cifru za servisiranje (40-ak evra) i kada sam odbio, on je ponudio da mi otkupi monitor za 1000 dinara, za tu cenu sam siguran da matrica vredi sama toliko, ne racunajuci ostale delove koji su radili. Iz principa sam odbio tu ponudu pa se iskreno nadam da se nije tako poneo zbog propale kupovine. Koji je nacin vratiti monitor onako kako ga je primio?
Taj neprofesionalizam me je odbio od tog servisa i vise me nece videti.
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
*.crnagora.net.



+115 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali16.08.2010. u 23:38 - pre 165 meseci
Citat:
...Bilo bi pošteno objaviti gde je bio, kod koga i šta je rađeno...

Uvazeni kolega, necemo da objavljujemo gdje je bio jer ako javno nikoga ne reklamiramo necemo ni da kudimo. Takodje necemo ni istragu da vodimo da li je sve tako kako se prica. Najbolje i jedino moguce je da stranka eventualno ako ima sta sa tim servisom to sama raspravi sa njim bez naseg posredovanja. Niti smo ucestvovali u tome niti znamo sve detalje.
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali17.08.2010. u 00:37 - pre 165 meseci
pa naravno da nećemo sad, alexa, kad si ga ti preporučio čovjeku.

kako bi to sad bilo da ti svoga priku prokažeš kao prevaranta?

hehe...i btw. nije to sad na tebi da sugeriraš ikome dali da se objavi ili ne: to je stvar gorana.
(a naravno uz to tvoja bruka, ako je stvarno tako kako reče drugi majstor)
što se mene tiče više bih se priklonio banetovu mišljenju, jer taki servisi samo rade ljudima dodatne komplikacije, kako pokazuje ovaj slučaj. bolje ih je razotkriti. ovako naprave glupost i prođu lišo.
(zna se da je reklamiranje zabranjeno, ali bi baš bilo zanimljivo pitati vlasnike foruma jel i kuđenje zabranjeno...heh...)

ali to je sad offtopic.
mene bi više sad zanimala fotografija napajanja i invertera, da mi malo bacimo oko jel tu šta fali, šta je lemljeno itd.

Citat:
U telefonoteci sam video da se Spektar bavi lcd televizorima, da li bih mozda mogao kod njih pokusati?

servis koji popravlja lcd tv-e može popravljati i lcd monitore, naravno.
samo je onda pitanje kolko imaju iskustva u tome itd., ali generalno govoreći to je ista tehnologija.
ako ga nisu nikad ni vidjeli, samo im treba el. shema.
naravno, ako to ne mogu naći, a fali djelova unutra, onda postoji problem koji (kako bane reče) more samo lg servis rješavati, pošto oni imaju servisnu dokumentaciju, tj. lako ju mogu nabaviti.

nazovi taj servis (spektar), reci im sve(da nakon 2 majstora manjka djelova itd.) i pitaj kakve su šanse da oni to uzmu.


ovaj kvar koji opisuješ (nekad neće da upali, kad upali radi ok) uglavnom upućuje na (kako bane i reče) na napajanje, točnije uglavnom su krivci loši elektroliti u napajanju.
(kad je inverter onda se drukčije ponaša...malo starta pa se odmah ugasi i sl.)
servis koji to ne može popraviti je slab.
a servis koji uz to još i razvali uređaj(vađenjem dijelova) je i čist lopovluk.


e da, a btw. gorane ti bi to mogo dokazati(šta je ko radio s tvojim monitorom) samo da si slikao monitor (iznutra) prije nego je odnešen na servis. ovako će se odgovornost samo prebacivati, ko loptica.
a u vezi ovoga što tomazo pita (u vezi drugog servisera), to je pitanje nepotrebno ako je nakon prvog servisera monitor bio u gorem stanju nego kad je došo do njega (do prvog servisera).

u vezi cijene servisiranja ovog prvog: 40eur nije obaška puno, bar po meni, ali opet možda je tu to puno više nego se meni čini.
naravno, ako je ovo što je bane reko (napajanje), ne mora pošten servis naplatiti 40eur mjenjanje nekoliko elektrolita.
može naplatit i 20, jer ko da gledam da neće stavljati baš vrhunske japanske elektrolite tu, itd.
a kolko bi ti naplatio lg servis, e to se ne usudim pogađati, ali ne bih očekivo ikaku jeftinoću.
 
Odgovor na temu

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali17.08.2010. u 01:59 - pre 165 meseci
Hvala svima na savetima ali po svemu sudeci sve mi ostaje u domenu sta bi bilo kad bi bilo... U zelji da sto pre resim problem stvorio sam sebi dodatne komplikacije i ne sumnjam da ce na kraju doci do cifre od 40 evra. U svakom slucaju, proci cu par servisa i videti da li postoji resenje za moje probleme.
A opet, dati 4000 za popravku ili kupiti novi monitor za 10000 nekako mi druga solucija zvuci bolje...
Hvala jos jednom pa cu vas obavestiti sta sam na kraju ucinio :)
 
Odgovor na temu

alexa_pg
Podgorica

Član broj: 52266
Poruke: 2026
62.4.63.*



+115 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali17.08.2010. u 08:07 - pre 165 meseci
i4004
Ja zaista ne znam sta ti lupetas. O cemu ti pricas. O kakvim prevarantima. O kakvim brukama.

Covjek je poneo aparat na popravku, nije postigao dogovor sa serviserom oko popravke i preuzeo je aparat nazad. Sada se javlja neki drugi serviser koji prosipa pricu kako ce on da pozlati taj monitor, kako su drugi povadili sve djelove, kako su drugi svi prevaranti i pokvarenjaci a on je ziva postenjacina, dusa od covjeka, kako bi popravka kostala 5 eura a sad mora da naplati 50. "Sto ne dodje prije kod mene"...
Naslusao sam se ovakvih prica dosta u zivotu i muka mi je vise od njih.
I ti sad se nadjes da popujes ovdje sta treba da se radi i da izvodis zakljucke na nevidjeno sta je bilo i kako je bilo. Bolje ti znas iz pizde materine sta je bilo monitoru nego onaj ko ga je pregledao. Okreni se svom servisu ako ga imas i ne gledaj kod komsije u dvoriste sta on radi i da mu dijelis savjete kako da radi. Zivi i pusti druge da zive.
 
Odgovor na temu

goran-ets
Goran Culibrk

Član broj: 75804
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali17.08.2010. u 09:46 - pre 165 meseci
Citat:

Covjek je poneo aparat na popravku, nije postigao dogovor sa serviserom oko popravke i preuzeo je aparat nazad. Sada se javlja neki drugi serviser koji prosipa pricu kako ce on da pozlati taj monitor, kako su drugi povadili sve djelove, kako su drugi svi prevaranti i pokvarenjaci a on je ziva postenjacina, dusa od covjeka, kako bi popravka kostala 5 eura a sad mora da naplati 50. "Sto ne dodje prije kod mene"...
Naslusao sam se ovakvih prica dosta u zivotu i muka mi je vise od njih.
I ti sad se nadjes da popujes ovdje sta treba da se radi i da izvodis zakljucke na nevidjeno sta je bilo i kako je bilo. Bolje ti znas iz pizde materine sta je bilo monitoru nego onaj ko ga je pregledao. Okreni se svom servisu ako ga imas i ne gledaj kod komsije u dvoriste sta on radi i da mu dijelis savjete kako da radi. Zivi i pusti druge da zive.

Prepucavanje koji je majstor bolji gubi smisao... Rekao sam da mi je prvi majstor trazio 50evra za popravku pa sam odneo na drugo misljenje i da drugi majstor nije zeleo da vrsi popravku zbog nedostatka delova. End of story
Svadje i prepucavanja ne vode resenju i zao mi je ako zvuci sebicno ali bolje cutati nego da svaki tera vodu na svoj tocak, od toga nema neke vajde
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
*.adsl.verat.net.



+22 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali17.08.2010. u 18:58 - pre 165 meseci
Nisam imao nameru da izazivam bilo kakve sukobe već samo malo burno reagujem na nemarno ponašanje prema mušteriji. Ja se uvek trudim da sve objasnim mušteriji koliko to ona može da razume a nekad je teško. Izvinjavam se i da nastavimo sa razmenom iskustava.
 
Odgovor na temu

sseennaadd
senad corh
rtv servis
bih

Član broj: 161949
Poruke: 361
92.240.45.*



+8 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali18.08.2010. u 00:54 - pre 165 meseci
Teska pitanja i jos teze optuzbe.Malo vise razgovora sa musterijom prilikom preuzimanja aparata ne skodi,Obicno postavim par pitanja,npr jeli nosen drugom majstoru,ako jeste zasto nije popravljen,ako se ispostavi cijena kao razlog nepopravljanja aparata,tu je kraj price,ni ja ga ne zelim opravljati,a ako je u pitanju "ne"strucnost prethodnog servisa,onda zamolim musteriju da saceka par minuta dovoljnih za vizuelan pregled aparata i eventualnu konstataciju kvara,da smo nacisto...
 
Odgovor na temu

cufyaudio
Ostojic Dejan
Audio & Video produkcijski
operater,Narodno Pozoriste u Beogradu
Beograd,Srbija

Član broj: 34168
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali03.09.2010. u 17:17 - pre 165 meseci
Ako ti nije tesko sam otvori zadnji poklopac monitora i slikaj digitalnim aparatom stampane ploce u monitoru pa postavi slike na forum, time ces nam pomoci da ti resimo problem da li je neko zaista skidao delove. Najbitnije je da nisu skinuti transformatori u coperskom napajanju a ostalo se da nabaviti Celokupan servis i zamena komponenti trebao bi iznositi maximum 2000-2500 dinara u slucaju da nisu odstranjeni pomenuti transformatori.
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
*.adsl.verat.net.



+22 Profil

icon Re: LCD monitor LG L204WT nece da se upali04.09.2010. u 10:26 - pre 165 meseci
Citat:
cufyaudio: Ako ti nije tesko sam otvori zadnji poklopac monitora i slikaj digitalnim aparatom stampane ploce u monitoru pa postavi slike na forum, time ces nam pomoci da ti resimo problem da li je neko zaista skidao delove. Najbitnije je da nisu skinuti transformatori u coperskom napajanju a ostalo se da nabaviti :) Celokupan servis i zamena komponenti trebao bi iznositi maximum 2000-2500 dinara u slucaju da nisu odstranjeni pomenuti transformatori.


Uradi tako - potrudićemo se.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD monitor LG L204WT nece da se upali

[ Pregleda: 7372 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.