Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pregoreva osigurač na napajanju

[es] :: Ostali hardver :: Pregoreva osigurač na napajanju

[ Pregleda: 2831 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Petar29NS

Član broj: 161464
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



Profil

icon Pregoreva osigurač na napajanju14.08.2010. u 23:46 - pre 165 meseci
Nedavno mi je "crklo" Linkworld napajanje od 520W (grmljavina, struja), i nisam siguran da li je još nešto od komponenata... Onda sam kupio Zito od 550W, sve povezao, i 2' nakon uključivanja napajanja (u stand-by režim) došlo je do varničenja iz istog i pregoreo je osigurač na njemu. (Napajanje je samo bilo uključeno na prekidaču, ali nije radio kompjuter- nije uključivan tasterom sa prednje strane kućišta). Zamenio sam za isto napajanje, i isto se dogodilo! Do čega bi mogao biti problem?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Pregoreva osigurač na napajanju15.08.2010. u 07:18 - pre 165 meseci
Jel to napajanje predvidjeno za 220 Volti?Jeli ti ispravna ta uticnica sa koje uzimas 220,da nema nekog napona izmedju nule i uzemljenja?Da li bi crklo napajanje ako bi samo u njega ubo 220,a svi ostali konektori da ostanu u zraku tj, hajmo eliminisat maticnu plocu?
 
Odgovor na temu

Petar29NS

Član broj: 161464
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pregoreva osigurač na napajanju15.08.2010. u 10:44 - pre 165 meseci
I napajanje je za 220V, i utičnica je ispravna (sve ostalo na njoj radi OK). Ne mogu sad da proverim šta bi se desilo da nisam spojio konektore... A, teoretski, da li neka od komponenata priključenih na napajanje (ploča i DVD RW) mogu svojom neispravnošću (eventualno prouzrokovanom prvobitnim strujnim udarom) da dovedu do pregorevanja osigurača koji se nalazi u napajanju, i to naponskog osigurača postavljenog na provodniku između utičnice i transformatora, dakle na osiguraču 250V...?
 
Odgovor na temu

okram_ca
okram_ca
Cacak

Član broj: 104460
Poruke: 610
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pregoreva osigurač na napajanju15.08.2010. u 10:44 - pre 165 meseci
Prvo je pregorelo zbog grmljavine a drugo moguce da je pregorelo zato sto je jednostavno lose napajanje.
Ako je napajanje novo kupljeno daj ga na reklamaciju i vidi da li ce da ti zamene i uzmi neko jace tipa LC Power ona su ti jeftinija a mnogo bolja od toga sto si uzeo...


M.P.
 
Odgovor na temu

Petar29NS

Član broj: 161464
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pregoreva osigurač na napajanju15.08.2010. u 11:08 - pre 165 meseci
zameniću ga u svakom slučaju za neko kvalitetnije napajanje, samo zato sad želim da utvrdim da li je moguće da ga je "spržila" neka druga komponenta... da mi se opet ne dogodi isto. Znači, nikakvo opterećenje nije imao (bio je u stand-by) režimu, jedino je gorela LED na matičnoj ploči...
 
Odgovor na temu

okram_ca
okram_ca
Cacak

Član broj: 104460
Poruke: 610
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Pregoreva osigurač na napajanju16.08.2010. u 22:26 - pre 165 meseci
Pa bas zbog toga mislim da je zito napajanje bilo lose.
I da bi neko kvalitetnije resilo stvari... ako mozes pozajmi od nekoga neko kvalitetno.
M.P.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Pregoreva osigurač na napajanju

[ Pregleda: 2831 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.