Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ispitivanje rotora trofaznog motora

[es] :: Elektronika :: ispitivanje rotora trofaznog motora

[ Pregleda: 7141 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujicb.k
vujić željko
banatski karlovac

Član broj: 82936
Poruke: 27
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: elitesecurity


Profil

icon ispitivanje rotora trofaznog motora13.07.2010. u 19:28 - pre 167 meseci
imam problem sa trofaznim motorom 0.37kw 1400 o/min .motor vuče struju u praznom hodu oko 0.8A mnogo se greje (posle pola sata ne možeš da držiš ruku na njemu) ne pregoreva ne gubi snagu i kad ga rasturim rotor je mnogo topliju od namotaja statora i samih limova statora.siguran sam da su podatci namotaja i veza uredu.sumnjam na rotor , da li neko zna kako se rotor ispituje?
 
Odgovor na temu

cvele62
cvetkovic milan
dolovo

Član broj: 261192
Poruke: 3
93.87.33.*



Profil

icon Re: ispitivanje rotora trofaznog motora13.07.2010. u 20:11 - pre 167 meseci
sklopi motor i meri mu struju i ako amperaza varira onda ti je rotor u pitanju tj.nema mu pomoci treba drugi rotor ili motor da bacis
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
62.101.128.94



+334 Profil

icon Re: ispitivanje rotora trofaznog motora14.07.2010. u 20:57 - pre 167 meseci
Hmm,
koliko se ja razumijem to je motor sa kratko spojenim rotorom, i jedini, meni, poznati kvar rotora je da se zakrenu limovi i da pokida aluminijum kojim je kratko spojen.
Tada se motor ne grije znacajno, ali je gubitak snage evidentan.
Po opisu tvog kvara to ocigledno nije slucaj.
Aj ovako malko teorije.
Kod asinhronog motora vazna velicina je klizanje ( m) a to je odnos trenutne i sinhrone brzine. Kad je m=1 ( kod tebe ako bi se rotor vrtio 1500 RPM ) u rotoru se ne bi indukovalo nista-pa je ocito da je tu brzinu nemoguce postici.
Elem, indukovana ems u rotoru ( a samim tim i struja kroz rotor) je veca sto je vece klizanje, tj odnos trenutne i sinhrone brzine. Mozda si pretjerao sa opterecenjem pa motor ne postize dovoljnu brzinu ( pri 0.8 A meni ispada cos fi 0.7 sto je malo) ili je motor predvidjen za rad u trouglu a ti ga vozis u zvijezdi, ili obrnuto.
Prepisi podatke sa plocice i reci sta vozi taj motor, i moze li se to raskaciti.
Provjeri i lezajeve, jer lezaj ocas posla ugusi tako male motore.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: ispitivanje rotora trofaznog motora

[ Pregleda: 7141 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.