Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motorola A925

[es] :: GSM - telefoni :: Motorola A925

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230553 | Odgovora: 762 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki45
banderash,Grand Motors
Bgd

Član broj: 6236
Poruke: 298
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Motorola A92502.04.2006. u 19:27 - pre 220 meseci
A ja moram uvek posle tebe da se javim
Davno je bilo kada sam se interesovao za gps na ovom telefonu ali se jos secam nekih stvari...npr.
Gps na ovom telefonu je baziran na Motorolinom mg 4100 cipu,vrlo pametnom malisi.Neke osnovne stvari o njemu mozes naci npr ovde:ftp://ftp.efo.ru/pub/motorola/...ant%20GPS%20Design%20Guide.pdf
Videces da on ima svoj procesor,svoju memoriju,kontrolere...sve se to naravno programira da radi u vise rezima,izmedju ostalog i u rezimu low power consuption...pa kaze:

The MG4x00 has low power control circuitry to suit handheld applications, which require very low power drain to preserve the life of the battery. There is circuitry within the GAM, which enables and disables certain clocks during different modes of operation to save power. There is also circuitry outside of the GAM, which allows the MG4x00 as a system to save power during non-operational periods, as well as program the ARM frequency to limit power drain. This allows the ARM to select a high frequency clock during normal operation or a low frequency clock for low power operation.

Znaci,jedan od nacina je i da smanji klok njegovog procesora da bi smanjio potrosnju...a ima i mnogo drugih nacina,samo procitaj
Naravno,kad ubodes punjac nemas potrebu da stedis vec udri po maksimumu

Pozdrav Dejan
 
Odgovor na temu

-Miki-
Valjevo

Član broj: 88612
Poruke: 38
*.216-131.static.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92502.04.2006. u 22:10 - pre 220 meseci
:) Evo sad cu ja posle tebe hehehee , e deki lepo si to objasnio ja na primer to nisam znao, mada ima logike da aparat stedi bateriju na konto gps za potrebe telefona , rekao bih da su u motoroli mislili na sve kad su pravili A92x seriju jedino mi nije jasno zasto su tako mocnom telefonu sa ogromnim displejem (potrosacem) stavili tako malu bateriju - kardinalna greska i zasad jedina koju sam primetio.

Miki
 
Odgovor na temu

deki45
banderash,Grand Motors
Bgd

Član broj: 6236
Poruke: 298
*.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Motorola A92502.04.2006. u 22:49 - pre 220 meseci
Nemoj zaboraviti da se ovaj telefon pojavio jos 2003...zato su i davali 2 baterije;)
Inace,kada sam svojevremeno trazio,jedina orginalna oprema za auto je u stvari bilo celo postolje...motorola je to tako zamislila,pa su tu bili prikljucci za GSM antenu,GPS antenu,auto-punjac(pravi)hands-free...sve sto je trebalo i moglo da se prikljuci...
Ocigledno da su i racunali da se tako koristi u autu pa otud i ona prica od malo pre...
 
Odgovor na temu

-Miki-
Valjevo

Član broj: 88612
Poruke: 38
*.216-131.static.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92502.04.2006. u 23:35 - pre 220 meseci
Da istina da je serija a92x odavno izbacena ,ali ne zaboravi da je a1000 relativno taze a baterija je ista :(.

U svakom slucaju ja telefon koristim u autu sa punjacem ali kucnim - bezite od auto punjaca jer vrlo brzo upropasti bateriju ja sam kupio inverter 12v na 220v/150w i super . Koristi mi i za lap i jos ponesto a nije skupa investicija.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Wave
Banja Luka

Član broj: 17821
Poruke: 2
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Motorola A92503.04.2006. u 11:50 - pre 220 meseci
>
AKO SAM ZAJEBAO SA SLANJEM POSTA sa mail-a sorry. dugo
pratim forum i odlican je, nemam zelju da pametujem
niti da pitam svasta (dosta mi je jesano a dosta i
drugi pitaju ) no:
Gdje se moze kupiti inverter i kolika mu je cijena ???
OVO MI JE MNOOOOGO BITNO

Unaprijed hvala


__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com
 
Odgovor na temu

-Miki-
Valjevo

Član broj: 88612
Poruke: 38
*.216-131.static.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92503.04.2006. u 13:19 - pre 220 meseci
Inverter sam uzeo u Bg u pozeskoj ulici na banovom brdu (ne znam ime radnje jbg bio sam u prolazu) ali je blizu mekdonaldsa i cena je bila oko 2500 dinara. Raspitaj se po vecim radnjama koje prodaju opremu za racunare i nacices.

Poz
 
Odgovor na temu

spalemile
beograd

Član broj: 90463
Poruke: 7
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Motorola A92505.04.2006. u 00:56 - pre 219 meseci
Pozdrav svima koji čitaju ,saradjuju i učestvuju na ovom forumu.

Meni je ovo prvo pojavljivanje na ovim stranama jer dosad nije bilo nikakvih problema u korišćenju tel a925. Vlasnik sam dotičnog vec skoro godinu dana i tel je uz male poteskoce radio savrseno i prilicno stabilno.
Najvise koristim program QuickOffice jer mi treba poslovno a ostale programe tipa SmartMovie,SmartCom ili igricu neku po potrebi.Sve radi savrseno i bez ikakvih problema.Tel sam kupio prvenstveno jer mi je trebalo snimanje tel razgovora zbog posla a kad sam ga uzeo vidim da ne može da snima tel razovore već samo radi kao diktafon.Probao sam da intaliram program Alon Audio Recorder medjutim program je vršio vrlo lošu reprodukciju zvuka a kad se ukljuci snimanje tel se zakoci i mora da se resetuje.Zanima me da li je neko uspeo da instalira taj program ili neki drugi koji bi omogucio snimanje tel razgovora?
Takodje u poslednje vreme tel nece vise da se puni u cradle-u pa moram svako vece da vadim bateriju i da stavljam drugu.Kao posledica toga od pre neki dan vise nemoga da se konektujem na Net i da saljem i primam MMS. Kad hocu da uspostavim vezu dobijem informaciju "Could not locate remote server" ili "Network problem"

Zato molim nekoga koje imao slican problem ako moze da mi posalje resenje?
Pozdrav svima i puno sati koriscenja tel. Ako nekome trebaju razni programi može da se javi mozda imamo nesto u arhivi.
Posebno se zahvaljujem Janku na iscrpnim obavestenjima o postavljanju mapa i programa za iste.
spale
 
Odgovor na temu

morke

Član broj: 1391
Poruke: 143
*.smin.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Motorola A92505.04.2006. u 08:42 - pre 219 meseci
Citat:
spalemile: Takodje u poslednje vreme tel nece vise da se puni u cradle-u pa moram svako vece da vadim bateriju i da stavljam drugu

Očisti (nežno) i produvaj kontakte na postolju i telefonu. Meni se desili jedno 5-6 puta do sada da telefon umesto slike za punjenje postavi neku koja znači da je baterija loša. Posle par produvavanja se uvek sve reši. Mada i ovako možda ne moraš da vadiš bateriju, već punjač utakni direktno u telefon umesto u postolje i radiće (osim ako nije problem u kontaktima na telefonu).
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 1004



+252 Profil

icon Re: Motorola A92505.04.2006. u 10:39 - pre 219 meseci
Meni se takodje telefon vise ne puni preko postolja, pa koristim ovu drugu metodu.

I nesto ste se ulenjili kad su u pitanju provereni i kvalitetni programi za postavljanje na sajt. Ajde, malo se aktivirajte, ima nas dosta koji cak i ne znaju sta sve ovaj telefon moze, ili imaju problem sa programima, kao spalemile.
 
Odgovor na temu

-Miki-
Valjevo

Član broj: 88612
Poruke: 38
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92505.04.2006. u 17:11 - pre 219 meseci
@Sta_sad
Ostavi mi e-mail na PP pa cu ti odgovoriti.

@reflector
Poslao

@JankNis
Vidi postu

@Ostali
Sry for off
 
Odgovor na temu

spalemile
beograd

Član broj: 90463
Poruke: 7
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92505.04.2006. u 23:53 - pre 219 meseci
Pozdrav svima koji učestvuju na ovom forumu

Zahvaljujem Morketu na savetu. Ocistio sam kontakte sa cetkicom (ali ne za zube) i evo tel se puni i konektovan je na comp preko USB.
Sad mi je ostao jos jedan problem a to je konekcija na Net.Kako mogu da proverim da li sam pokupio virus ?
Zanimljivost jedna je da slike koje prebacim preko IR porta tel ubaci u Beamed folder ako su JPEG format i kad hocu da je otvorim prijavi da je file ostecen,dok ako su recimo GIF format stavi ih u Image folder odakle se lepo otvore.Da li se ovo još nekom desava?

Da li je neko koristio System Restore i dali je to otklonilo nedostatke koji se javljaju?

Sto se tice raznih programa ima ih citav spisak i uglavnom svi mogu da se koriste.

Unapred hvala.
spale
 
Odgovor na temu

reflector
BG

Član broj: 70519
Poruke: 55
194.106.175.*



Profil

icon Re: Motorola A92506.04.2006. u 22:39 - pre 219 meseci
[quote]spalemile: Pozdrav svima koji čitaju ,saradjuju i učestvuju na ovom forumu.

Takodje u poslednje vreme tel nece vise da se puni u cradle-u pa moram svako vece da vadim bateriju i da stavljam drugu.Kao posledica toga od pre neki dan vise nemoga da se konektujem na Net i da saljem i primam MMS.


pozdrav

@spalemile
koju verziju firmwarea koristis?

@everybody
da li sljaka nekom MMS sa fabrickim firmwareom?

ja probao da posaljem jednom, drug mi javio da mu je stigla SMS poruka sa izvestajem o pristigloj MMS poruci. on je kod mobtela.

pozdrav
 
Odgovor na temu

reflector
BG

Član broj: 70519
Poruke: 55
194.106.175.*



Profil

icon Re: Motorola A92506.04.2006. u 22:41 - pre 219 meseci
uuu!

nisam bas vest sa ovim kucanjem i citiranjem! a?



pozdrav

 
Odgovor na temu

spalemile
beograd

Član broj: 90463
Poruke: 7
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92506.04.2006. u 23:29 - pre 219 meseci
Pozdrav svima .


@reflector
Koristim program REL 30.80.20.Ali mislim da nije do programa vec sigurno nesto zaboravi da podigne kad se ukljucuje.Jer doskoro je sve funkcionisalo savrseno. Veza za net,WAP i MMS u oba pravca.Kako za sada stoje stvari moracu da ga resetujem pa sve ispocetka.

Usvakom slucaju hvala na savetima.
spale
 
Odgovor na temu

sasadj
Sasa Djordjevic
OPERATER
Nis

Član broj: 58122
Poruke: 57
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92507.04.2006. u 14:33 - pre 219 meseci
Ja takodje imam instaliran REL 30.80.20, 128 MB SD, sve funkcionise OK osim mms-a, danas ne mogu da posaljem mms. Probao sam da promenim port 8080 u 9201, ali za sada nista.

Inace GPS radi, instalirao sam GPS-navigator, i razgledao mapu BGD-a. Ovih dana cu se posvetiti sadrzaju GPS Serbia.

Sa punjenjem baterija nemam nikakvih problema. Instalirao sam jos i HandyExplorer i Fileman (vrlo korisno), Quickoffice, SmartMovie, UltraMP3.

Instalirao bih jos PDF+ ili neki od programa za citanje PDF fajlova, i jos neke sitnice (ako neko predlaze neki programcic neka posalje na [email protected] , naravno ako imam nesto sto nekoga zanima, saljem).

Interesuje me sledece. Nasao sam programce "Battery settings Good for a925.bst". Navodno poboljsava bateriju!? Zna li neko nesto vise.

Jos jedna stvar. Koji su fajlovi "djubre" u telefonu (tipa tmp, ...). Kada sam instalirao jednu verziju Office-a, doslo je do nekih "gresaka" prilikom deinstalacije, a onda sam po analogiji "otisao" na \system\temp i oslobodio memoriju. Dali postoji program tipa Disk Cleanup?

Za sada toliko, pozdrav svima
 
Odgovor na temu

parlae
Bojan Parlic
Cacak || Beograd

Član broj: 81837
Poruke: 74
*.230.eunet.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92508.04.2006. u 00:05 - pre 219 meseci
@spalemile

sto setice problema sa netom meni nije jasno kako ti je MMS radio na prvom mestu, to je stvar koja 99% ne radi na rel ....80.20? Zasad ne znam sta bi mogao uraditi, ali mozda bi pomogao neki reset nesto?
 
Odgovor na temu

spalemile
beograd

Član broj: 90463
Poruke: 7
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Motorola A92508.04.2006. u 22:53 - pre 219 meseci
Pozdrav svima .

@parlae

Net,WAP i MMS sve je radilo do pre neki dan ali sada nista.Mogu da se konektujem samo preko racunara,a to mi ne treba.Danas sam probao tel da resetujem na dugme pozadi ali ni to nisam uspeo .Koliko dugo treba da se drzi pritisnuto?

@sasadj

Imam verziju Pdf+Ver.1.35 ako ti odgovara mogu da ti je posaljem.
spale
 
Odgovor na temu

igicar
Igor Miletic
skola
Beograd

Član broj: 44283
Poruke: 49
*.scnet.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92509.04.2006. u 11:24 - pre 219 meseci
kako da prebacim kontakte sa kartice na telefon jer menjam karticu pa nije bas u redu da prepisujem kontakte ili prebacujem 1 po 1 zna li neko neki nacin?
 
Odgovor na temu

Aca_sd_A1000
C:Europe/South/Serbia/SD

Član broj: 91066
Poruke: 67
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92510.04.2006. u 09:48 - pre 219 meseci
Pozdrav svima !

Ja koristim Motorolu A1000 I radi savrseno do duse to je skoro ista stvar kao A925 samo Sto je manji malo brzi ima vise interne nego svi mi to znamo !

Da predjem na stvar zanima me da mi neko objasni gde da potrazim najnoviji firmware za ovo sokocalo !
Imam programe za flax i detaljno uputstvo...
kako da odradim sve to?
 
Odgovor na temu

sasadj
Sasa Djordjevic
OPERATER
Nis

Član broj: 58122
Poruke: 57
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Motorola A92510.04.2006. u 15:12 - pre 219 meseci
@spalemile

Da, hvala ([email protected]). Sto se ostalih servisa tice, zaista sve radi, ponekad malo teze (pretpostavljam zbog mreze). I ja sam se plasio zbor verzije softvera pa sam prevukao sve sto treba (REL_35.80.61_full_SHX.rar), ali nisam imao potrebe sa ga flash-ujem.

Aparat je zaista super (bolji nisam imao ...). Ako mogu nekome nesto da pomognem, izvolte.
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Motorola A925

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 230553 | Odgovora: 762 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.