Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat uno podize temperaturu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat uno podize temperaturu

[ Pregleda: 3376 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fiki035

Član broj: 88665
Poruke: 75



+9 Profil

icon Fiat uno podize temperaturu13.08.2010. u 09:12 - pre 166 meseci
Zdravo ljudi,imam problem sa Fiat Uno-om motor 45 i e, 1991. godiste, naime par puta mi je podigao temperaturu na preko 110 stepeni, uz to je pumpa za vodu pocela da curi, a i poceo je malo ulje da trosi, otisao sam kod majstora i on mi je zamenio pumpu za vodu, zatim dihtung glave motora,ventile, vodjice i gumice ventila, zamenio je i termodavac medjutim auto i dalje dize temperaturu, kada ga vozim na otvorenom putu sve je u redu, ali cim udjem u grad odmah temperatura ode preko 100 stepena, probali smo termostat otvara malo pre 90 stepeni, a ventilator na hladnjaku se pali kada kazaljka predje neznatno 90, na termodavacu, koji je originalan za njega, pise 87/92, sta bi jos moglo da bude u pitanje?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Fiat uno podize temperaturu13.08.2010. u 09:36 - pre 166 meseci
Zapusen hladnjak.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Fiat uno podize temperaturu13.08.2010. u 10:15 - pre 166 meseci
Dakle, zamenjeno i provereno sve u vezi hlađenja, osim, kako reče Cosmo samog hladnjaka. I creva. Pošto je verovatnoća da su creva zapušena minimalna - ostaje samo hladnjak.
Za početak, pokušaj da ga opereš spolja vodom pod pritiskom. Možda je jako prljav, pa ne struji vazduh dovoljno. I takođe, moguće je da je iznutra previše prljav, pa nema dovoljnog protoka rashladne tečnost. U tom slučaju kupi novi, tj. polovni.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Fiat uno podize temperaturu13.08.2010. u 13:01 - pre 166 meseci
Dovoljno je da ga pipnes kad je na radnoj temperaturi. Ako je na nekim mestima hladnjak manje vreliji nego na drugim - zapusen je a moguce da ima i vazduha u sistemu.

Kod starih hladnjaka je bolje zameniti ga. Pomaze pranje spolja ali ako je unutra zapusen, stari hladnjak moze se raspadne prilikom ciscenja.
 
Odgovor na temu

Fiki035

Član broj: 88665
Poruke: 75



+9 Profil

icon Re: Fiat uno podize temperaturu13.08.2010. u 14:18 - pre 166 meseci
Hvala momci, provericu hladnjak, pokusacu da ga operem spolja pa cu videti, zamenicu ga ako se nepoboljsa nista, nego da li postoji mogucnost da su sami kanali na bloku motora uhvatili kamenac pa i da tecnost tu necirkulise kako treba, a i razmisljao sam jos da li moze i termostat da zeza, mada kada dostigne 87 stepena tecnost pocne da cirkulise, tj crevo koje ide iz motora postane odmah vrelo?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Fiat uno podize temperaturu13.08.2010. u 15:50 - pre 166 meseci
Tecnost cirkulise ali ako je zapusen hladnjak, ne ohladi se dovoljno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat uno podize temperaturu

[ Pregleda: 3376 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.