Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Application.ScreenUpdating = False (Da ili Ne)

[es] :: Office :: Excel :: Application.ScreenUpdating = False (Da ili Ne)

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
212.200.65.*



+9 Profil

icon Application.ScreenUpdating = False (Da ili Ne)12.08.2010. u 15:34 - pre 166 meseci
U vecini procedura koristim opciju "iskljucenje azuriranja ekrana", tj. Application.ScreenUpdating = false. Na nekoliko mesta sam naisao na upozorenje da na kraju macroa treba vrednost vratiti na - True. Kada je vrednost "False" vecina akcija se mnogo brze izvrsi, i to je opste poznato. Ja, medjutim ni u jednoj proceduri nisam vrednost vracao na "True", i zbog toga nemam nikakve "posledice" u programima, ili bar ne znam da imam. Zanima me, konkretno, da li, (i kada), ipak treba, posle "iskljucenja", vratiti ScreenUpdating na "True"? Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dexxxl
Dejan Stojanovic
Blagi uzas
Knjazevac

Član broj: 252836
Poruke: 212
109-93-79-252.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Application.ScreenUpdating = False (Da ili Ne)12.08.2010. u 21:58 - pre 166 meseci
Iz mog iskustva nema potrebe uopste vracati.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
*.wimax.verat.net.

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Application.ScreenUpdating = False (Da ili Ne)13.08.2010. u 18:06 - pre 166 meseci
Ako si već proverio pretpostavljam da nema problema jer Excel prilikom povratka iz makroa uključi osvežavanje ekrana. Medjutim to nije dobra programerska praksa. Dobra programerska praksa je da se sve varijable okruženja vrate na početno stanje posle izvršenja makroa, ukoliko nema posebnih razloga.

Buduće verzije Excela mogu da drugačije uključuju osveženje ekrana, pa to može da se kasnjie pojavi kao problem, jer niko ne obećava da će se osvežavanje ekrana vratiti posle makroa. Tako sam sebi praviš potencijalne probleme.

Pogledao sam malo i našao odličnu potvrdu ovakvog načina rada - Excel 2002 izgleda nije vraćao osveženje ekrana (bar u nekoj verziji). Pogledaj ovde http://www.mrexcel.com/td0133.html




Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Application.ScreenUpdating = False (Da ili Ne)13.08.2010. u 21:12 - pre 166 meseci
Odgovor je poptpuno jasan. Meni Excel-2003 zaista nije pravio probleme do sada, ali izraz "dobra programerska praksa" deluje poprilicno imperativno. Sto se mene tice - prihvaceno ! Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Application.ScreenUpdating = False (Da ili Ne)

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.