Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija DA ili NE

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija DA ili NE

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 64320 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE05.09.2010. u 19:52 - pre 166 meseci
Porez placas zemlji u kojoj si rezident.

Sto se poreza u Nemackoj tice, porez je proporcionalni - dakle, raste sa primanjima, pri cemu segmnti od X-Y EUR imaju % osnovicu poreza.

- 1-8004 EUR, 0%
- 8005-52881 EUR, 14%
- 52882-250730 EUR, 42%
- 250731 EUR+, 45%

^ Ako si stalno zaposleni i radis za platu, ovaj porez ce ti biti odbijen od strane poslodavca.

Znaci, uzmimo recimo da ti je godisnja bruto plata 70 hiljada EUR

Na nju ces platiti porez od:

- Prvih 8k EUR, nista
- od 8 do 52K eur: 6.2K EUR (14%)
- od 52K do 70K eur: 7.5K EUR (42%)

TOTAL: 13.7K EUR

Osim poreza, obavezno se placa i penziono osiguranje (mislim da je max. drzavni doprinos oko 600 EUR mesecno), te zdravstveno osiguranje gde 50% zdravstvenog placa poslodavac a 50% ti. Zdravstveno osiguranje moze biti drzavno ili privatno, i racunaj da ce te ono kostati 200-400 tvojih EUR u zavisnosti od toga da li je drzavno ili privatno (i, ako je u pitanju privatno, koliko si star)

Znaci, za tvoju platu od 70K bruto:

- 5.8K EUR bruto plata mesecno
- 1.14K EUR porez
- 600 EUR penzija
- 200 EUR tvoj deo osiguranja

= 3800 EUR neto plata

Mada, ovo nije kompletna formula - ima tu jos nekih izdavanja tipa 1% za obnovu istocne Nemacke i sl...

Na profit od akcija, fondova, bankarskih kamata placa se capital-gains tax od 26.3% (prvih ~800 EUR ako se ne varam su tax-free)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.iplannetworks.net.



+109 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE05.09.2010. u 19:52 - pre 166 meseci
porez placas gde si rezident, neovisno o pasosu koji imas
 
Odgovor na temu

cazacok
Holandija

Član broj: 267292
Poruke: 3
*.chello.nl.



+1 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE06.09.2010. u 01:01 - pre 166 meseci
Vrlo interesantno, pa evo, sto se tice odnosa bruto-neto zarade i primjera za Holandiju:




Porez 1 0- € 18.218 (bruto) 33,45%
Porez 2 € 18.218 - € 32.738 (bruto) 41,95%
Porez 3 € 32.738 - € 54.367 (bruto) 42%
Porez 4 € 54.367 -.......... (bruto) 52%

Zanaci neko sa primanjima od 70 000 eura godisnje: 70 000:12= 5833 bruto mjesecno = 3384 neto


Porez 1: na 18.218 placa porez od 33.45% je 6094 eura
Porez 2: od 18.218 do 32.738 od 41,95% je 6091 eura
Porez 3: od 32.738 do 54.367 od 42,00% je 9084 eura
Porez 4: od 54.367 do 70.000 od 52,00% je 8129 eura

Ukupan porez: 29398 eura godisnje

Neto godisnja zarada: 70.000-29398= 40602 eura ili 3384 mjesecno

Osobe sa 65 godina i vise placaju znatno manji 1. i 2. porez.

Od neto primanja placa se obavezna naknada izmedju 90 i 150 eura za zdravstveno osiguranje po osobi od 18 godina i navise (djeca do 18 ne placaju zdravstveno osiguranje) + penzioni fond od oko 5 do 8% bruto zarade zavisno od fonda.

Kao sto vidite porez u Holandiji je mnogo progresivniji za razliku od Njemacke i neto zarade su manje.

Medjutim u Holandiji postoji i pravo na povracaj novca od ukupne sume koju ste uplatili za rentu na osovu hipoteke za kupljenu kucu.
Recimo renta je trenutno oko 5%. Kuca od 300,000 eura kosta vas 15.000 godisnje (renta).
Na osnovu pomenutih primanja od 70.000 godisnje imate pravo na reciprocan pocvrat novca placen za rentu, u ovom slucaju oko 40% od 15000= 6000 godisnje ili 500 eura mjesecno (neto)

 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dynamic.dsl.t-2.net.



+583 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE06.09.2010. u 05:40 - pre 166 meseci
@cazacok
U taj račun nisi uračunao povraćaj poreza od 30% na koji imaju pravo neko stranci ?
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.204.*



+471 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE06.09.2010. u 06:22 - pre 166 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Na profit od akcija, fondova, bankarskih kamata placa se capital-gains tax od 26.3% (prvih ~800 EUR ako se ne varam su tax-free)


Au, baš si me iznenadio. 26,3% - baš mnogo jbt.
Nije valjda da tržiš sa nemačkim dokumentima. Mislim, ono po Kini i te stvari. Što ne kupuješ sa našim dokumentima? Kod nas je NULA %.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE06.09.2010. u 08:44 - pre 166 meseci
Zar nije i u Srbiji uveden capital-gains tax od nekih 20-tak%? Ili vazi samo za bankarske kamate a ne za dividende i profit od prodaje akcija/fondova?

Sto se Nemacke tice, capital-gains tax je uveden od 1.1.2009 - kao kontra-mera smanjenju poreza na profit firmi. Jeste bez veze mera ali opet, nema bas puno zemalja u Evropi sa 0% poreza za kapitalne dobitke. Nemci su dugo vremena drzali 0% kako bi motivisali narod da ulaze u akcije i fondove... ali svemu lepom dodje kraj, kada su porezi u pitanju :(

Medjutim, za sva ulaganja napravljena do tog momenta, i dalje ne vazi capital-gains tax :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE06.09.2010. u 16:57 - pre 166 meseci
Za bankarkse kamate znam da su nešto uvodili, ali za hartije od vrednosti, prvi put čujem. Znam da su skoro ukinuli porez. Prosto mi je nemoguće da su opet uveli. Guglao sam, ali ne mogu da nađem.
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE07.09.2010. u 16:06 - pre 166 meseci
Hvala za odgovore!

Koje su kvalifikacije potrebne da bi ugovorio platu od 70 hiljada godisnje?



[Ovu poruku je menjao srndach dana 07.09.2010. u 20:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE07.09.2010. u 20:59 - pre 166 meseci
Uhhhhhh !!!

Na pocetku zelim da kazem da uopste nemam ni nameru, a ni potrebu da bilo koga ovde prozivam zbog bilo cega sto je rekao tj. napisao, komentarisao i sl., tako da iz tog razloga se iskreno nadam da apsolutno niko nece imati razloga da mi replicira za nesto ukoliko se pronadje u mojim komentarima, jer prvenstveno ja ne zelim sa bilo kime da ulazim u bilo kakve konfliktne situacije, prepirke i sl., te u tom smislu nikoga necu ni prozivati !!! Znaci, ovde iznosim iskljucivo svoje misljenje i stavove, na koje naravno mozete napisati vase komentare, misljenja, itd.

Ono sto zelim da kazem je sledece...

Pitanje, da li ce neko emigrirati ili ne, kao i gde ce emigrirati, je vrlo individualno. U tom smislu, smatram da iskustva ljudi koji zive u inostranstvu, tj. u odredjenim zemljama u kojima neko zeli da emigrira, mogu da pruze najbolju tj. najrealniju sliku zivota koji ocekuje nekoga ukoliko tamo i ode da zivi. Ali... Ukoliko je neko npr. ko zivi u inostranstvu nezadovoljan svojim zivotom kojim tamo zivi iz bilo kog razloga, ukoliko je godinama u inostranstvu a nista nije stekao, postigao i sl., nije se "snasao" onako kako je se mozda "snasao" neko drugi, ili se na najbolji nacin nije integrisao u drustvu, ukoliko jednostavno bilo kakav oblik nezadovoljstva ili neostvarenosti postoji, onda su to dovoljni razlozi da se pravi "iskrivljena slika" zivota i da se takav nacin zivota plasira onima koji bi zeleli da odu u odredjenu zemlju...

Sa druge strane, kada je rec o tome da li treba emigrirati ili ne, onda svakako treba poci od cinjenice da postoji velika razlika u stavovima i misljenjima onih koji su u inostranstvo otisli pre dvadeset ili trideset godina i onih koji su otisli pre dve ili tri godine. Jednostavno, razlicite generacije ce na ovo pitanje gledati iz drugacije perspektive, a svakako da su i motivi za odlazak u inostranstvo pre dvadesetak ili tridesetak godina bili totalno drugaciji od motiva koji danas inspirisu mlade ljude da odu iz Srbije (neko je cini mi se vec pisao na ovu temu).

Sigurno je, da pare nigde ne padaju s neba i da nigde u inostranstvu zivot nije lak. Ali... Hajde da postavimo malo drugacije pitanje. Da li je negde u inostranstvu zivot tezi nego u Srbiji ?! Na ovo pitanje, mogu da navedem jedan odlican primer koji najbolje ilustruje kako se zapravo zivi u tom nekom inostranstvu. Naime, u mom primeru rec je o zivotu nasih ljudi koji godinama zive u Nemackoj ili u Austriji. Imao sam prilike da razgovaram sa mnogima koji tamo zive (a bio sam nekoliko puta i u Nemackoj i u Austriji) i moje prvo pitanje koje uvek postavljam svima njima je: Kako je u Nemackoj (Austriji), tj. kako se zivi ?! U 99,9 % slucajeva dobijao sam skoro identicne odgovore: Da je jako tesko i onda svi pocinju da kukaju. Na takvu konstataciju ja sam uvek postavljao ono drugo pitanje: Pa, ukoliko vam je toliko lose i tako tesko, zasto se ne vratite u Srbiju ?! Tada vec nisu znali sta da mi kazu, a da ne slazu, jer moja prica je isla u smeru da Srbija nije samo Beograd i Novi Sad, vec i Vranje, Leskovac, Negotin, Bor, Loznica, Pozarevac, Kraljevo, Kragujevac, kao i svi drugi gradovi u kojima se daleko losije zivi nego sto se zivi u Beogradu ili Novom Sadu. Pored toga, svi oni koji zive u inostranstvu ovde u Srbiju dodju na odmor na nekih dve do tri nedelje i onda obicno kazu kako se ovde u Srbiji dobro zivi. A zivi se dobro samo zato sto se dobro jede, sto je dobar provod, slave, preslave, rodjendani, ispracaji u vojsku, svadbe, sahrane, sve to iziskuje velike troskove, pa ljudi koji ovde dodju na odmor imaju tu percepciju kako se ovde zaista dobro zivi. E, zato mi ovde u Srbiji nista i nemamo, jer se novac prosto receno „rasipa“ na sve i svasta...

Na kraju, da ne duzim bas previse, zelim da istaknem jos jednu jako bitnu stvar kada je rec o zivotu mladih ljudi u Srbiji. Ako uzmemo npr. mladog coveka koji zivi u Srbiji i koji ima npr. 25 godina, pri tome je zavrsio drzavni fakultet, ima visok prosek, govori jedan svetski jezik (engleski, francuski, ili nemacki), a nema posao tj. nezaposlen je jer ili nema radno iskustvo na osnovu kojeg bi mogao da se negde zaposli ili nije clan politicke stranke, onda ovo pitanje DA LI TREBA EMIGRIRATI ILI NE, mladom coveku ne treba ni postavljati. Ono sto svakog mladog coveka motivise da ode da zivi negde u inostranstvo, to su: visoka nezaposlenost, nepostovanje zakona, nepostovanje svih onih vrednosti koje „nosi“ svaki mlad covek u sebi, a da ne govorimo o korupciji, kriminalu i nekim mnogo gorim stvarima sa kojima se mladi ljudi svakodnevno suocavaju u Srbiji. I jos nesto. Nadjite mi jednog mladog visoko obrazovanog coveka koji zivi u inostranstvu i koji je motivisan i zeli da radi, ali nema gde da radi i kome niko nece da pruzi sansu ! Zato ja maksimalno podrzavam sve one mlade osobe koje iz svih ovih navedenih razloga zele da napuste Srbiju i da se vise nikada ne vrate u istu. Pa, pogledajte samo rezultate istrazivanja medju studentima zavrsnih godina na pitanje: Da li biste po zavrsetku studija otisli da zivite negde u inostranstvo ili planirate da ostanete da zivite u Srbiji ? Rezultati su blago receno katastrofa, ali jednog dana kada i Srbija udje u EU (optimista sam da ce se to zaista i dogoditi za nekoliko godina), svi oni koji su trebali na vreme da misle o ovom pitanju i da donose strategije koje ce biti od koristi mladim ljudima, moci ce samo kao i do sada, da prekrste ruke, da slezu ramenima i da gledaju te mlade ljude koji odlaze u EU, a Srbija nista nece moci da ucini kako bi te mlade osobe zadrzala u svojoj zemlji...

Jos jedna recenica... Zaista mogu da shvatim i da razumem kada mi neko da je zivot u inostranstvu mnogo tezak i da se bas, bas lose zivi, ali pri tome bi taj neko trebalo da zivi npr. u Keniji, Boliviji, Avganistanu, Iraku, Somaliji itd... Ali ! Nedavno je obavljeno jedno istrazivanje ciji su rezultati bili, a siguran sam da jos uvek postoje na internetu (samo sto ja trenutno nemam vremena da ih trazim) o tome kada bi se covek ponovo rodio gde tj. u kojim zemljama Evrope i Sveta ima najvise sanse da provede kvalitetan zivot, kao i da je zemlja bezbedna, politicka situacija stabilna, i da ce u zemlji postojati drustveni razvoj i privredni rast. Rangiranje je izvrseno za prvih sto zemalja, naravno Srbije nigde nema medju prvih sto zemalja. Na prvom mestu je Finska, na drugom mestu je Svajcarska, na trecem mestu je Svedska, a u prvih deset zemalja nalaze se jos i Australija, Kanada, Holandija, Norveska, Danska... Zaboravio sam jos dve zemlje... Uglavnom, zapamtio sam da je Nemacka na 12 mestu, dok je Austrija isto tu negde (cini mi se 14 po rangu). Tako da price svih onih koji zive u nekoj od ovih navedenih drzava o tome koliko je zivot tamo negde „tezak“ padaju u vodu, jer nemaju apsolutno nikakvo pokrice u realnom zivotu ! Zato, svi vi koji zivite u inostranstvu okrenite se malo oko sebe i pogledajte gde zivite, a to kako zivite, to je vec samo vasa licna stvar, zar ne ?!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 09:44 - pre 166 meseci
Citat:
xy_51: Nadjite mi jednog mladog visoko obrazovanog coveka koji zivi u inostranstvu i koji je motivisan i zeli da radi, ali nema gde da radi i kome niko nece da pruzi sansu !

Evo moja zena je zavrsila fakultet i nezaposlena je zato sto nema pravo na rad na osnovu moje radne dozvole, a u svojoj struci ne moze da nadje posao dok ne progovori savrseno slovenacki, a i onda malo teze... U nasoj zgradi ima puno ljudi iz Srbije, Bosne, Makedonije, bracni parovi, preselili se pre 10 godina, muz radi negde na gradilistu, zena nema nijedan dan radnog staza jer ne moze da se zaposli. Pa onda pitaj te tvoje austrijske prijatelje da li su mozda u slicnoj situaciji. Mislim super je to kad imas 25 godina i nemas devojku pa putujes svugde po svetu, ali mislim da je vecina ljudi vezana na ovaj nacin, i nije samo to "idem pa sta bude".
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 10:45 - pre 166 meseci
Gajo mislim da pogresno gledas na stvari.

Evo moja devojka/zena dosla u Cesku, ne zna Ceski, zna Engleski. Nasla posao u call centru. Ima master koji sigurno nije iz oblasti telefoniranja sa dosadnim musterijama. Jeste nezgodno, ali ako ces 10 godina da cekas da "uleti" posao bas kakav odgovara onda to moze i u Srbiji eno pun biro ljudi sa po 10+ godina sto cekaju.

Na kraju krajeva i ja sam nauticki tehnicar a vodu vidim u flasi i WC-u iskljucivo.

Da ne budem negativan, razumem situaciju i mi smo na ovome radili 6 meseci i vijali gde moze da se uglavi i nadje posao, nije uopste lako.
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 11:39 - pre 166 meseci
gajo2

evo, sam si rekao da tvoja supruga nema pravo da radi na osnovu tvoje radne dozvole kao i da je (ne)znanje slovenackog jezika dodatni razlog zbog kojeg ne radi, tj. ne moze da nadje posao... kraj price...

iskren da budem, o zivotu u sloveniji ne znam puno, pa zato necu o tome ni da govorim... ali, o zivotu u austriji i nemackoj itekako puno znam, tako da cim procitam neki post ovde odmah mogu da znam da li neko govori istinu ili ne....

sa druge strane, o ljudima koji zive u inostranstvu desetak godina, a pri tome ne rade i kazu da ne mogu da pronadju posao za sebe tj. da se zaposle i tako "samo" desetak godina traze ko zna kakve izgovore za to sto ne rade, o tako "uspesnim" ljudima u inostranstvu ne bih ni da komentarisem, jer ja takve ljude ne poznajem i nemam u svom okruzenju....
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 12:47 - pre 166 meseci
Citat:
Branko Santo: Gajo mislim da pogresno gledas na stvari.

Evo moja devojka/zena dosla u Cesku, ne zna Ceski, zna Engleski. Nasla posao u call centru.
Da li je ona dobila pravo da radi na osnovu tvoje radne dozvole? U tome je sustina, moja ne moze ni da radi kao wc cistac jer za to joj treba radna dozvola. Ja sam napravio gresku dosavsi u zemlju koja to pravo ne daje supruzi (u Austriji je isti slucaj inace, u Nemackoj znam da nije). Mislio sam da cemo "nekako" srediti i to, ali eto, u zadnje vreme razmisljam da ce biti lakse i brze ako se samo preselimo u neku drugu zemlju, i pored toga sto je meni ovde veoma dobro.

U svakom slucaju jos jedno iskustvo za wannabe imigrante
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 14:19 - pre 166 meseci
Nije, morala je sama da bunari ali je imala prednost sto je mogla da dodje na oci u oci za intervju i da ih nabedi posto ima ovde sve ostalo sredjeno.

U Ceskoj je ista situacija, vrlo dzukacki potez od strane drzave, ne moze da se dobije radna dozvola za zenu ako muz radi (samo family viza koja joj nista otprilike ne dozvoljava).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 17:54 - pre 166 meseci
Citat:
srndach: Hvala za odgovore!

Koje su kvalifikacije potrebne da bi ugovorio platu od 70 hiljada godisnje?


Hm... to je plata koju imaju:

- Dobri programeri i inzenjeri sa vecim iskustvom
- Doktori nauka koji rade kao eksperti obicno pocinju sa ~65-70K
- Srednji menadzment u dobrim firmama (IT, telekomunikacije, u auto industriji su plate jos vece, inace plate srednjeg menadzmenta umeju drasticno da variraju od firme do firme)
- Profesori u ICT oblasti na dobrim Uni-jima*
- Verovatno ima jos zanimanja, ali nisam upucen

* Moze se ciniti da je profesorska plata onda relativno mala, ali profesori imaju izuzetno fleksibilno radno vreme i visestruke izvore prihoda (kao konsultanti, placena predavanja, itd...)

Takodje, plate umeju dosta da variraju od sektora do sektora industrije, te od lokacije... Tako da je plata od 70K EUR u nekim regionima ili sektorima industrije ogromna, dok je u nekim drugim regionima samo "OK".

Medjutim i tu vazi pravilo - po regionima gde su plate vece, mozes biti sasvim siguran da su i troskovi zivota znacajno veci.

Takodje, ovakve plate su karakteristika samo za neke od industrija - u IT industriji nije neobicno da uvezeni klinac koji valja ima vecu platu od ove, dok je u nekim drugim industrijama ovakva plata nesto za sta je potrebno godinama i godinama biti u firmi i napredovati.

Dakle, vrrrlo individualna stvar koja zavisi od gomile faktora - ne treba je gledati kao neku referencu, zato sto je varijacija previse. Za konkretnije cifre je neophodno videti tabele specificne za region i industriju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 19:07 - pre 166 meseci
Citat:
Za konkretnije cifre je neophodno videti tabele specificne za region i industriju.

Ivane, da li postoje neki zvanicni sajtovi sa ovim tabelama?
kako to uopste da potrazim?
Hvala
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 19:26 - pre 166 meseci
Siguran sam da postoje, ali ja ne znam tacno za njih... vidjao sam razne tabele po novinama, tako da garantovano postoje, ali ja licno nisam imao prilike da ih potrazim.

Mozda Isak666 ima neki info...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 20:05 - pre 166 meseci
Ja sam gledao ranije na ovom sajtu, ali nisam siguran koliko je precizan jer mislim da se prosek izvlaci samo na osnovu podataka ljudi koji su uneli te info sami, sto ponekad nije velik broj.

Pa treba paziti kad se gleda, ali nekad ume da bude i od koristi, cisto za neko poredjenje.
Mogu procackati, mozda ima neki zvanicniji izvor.

Edit
Ovde volim sto je sve dokumentovano :)
Doduse, nasao sam stariju analizu Saveznog zavoda za statistiku zarada za 170 poslova za 2006. lepo spakovanu po svim parametrima u PDF. Malo starije, ali posluzice. Attachmentirao sam.

Ovo je link ka tabelama zarada po pokrajinama, pa trazite sta vam treba.

Koga interesuje vise detalja, a ima ih - neka proceprka taj sajt Zavoda.

[Ovu poruku je menjao Isak666 dana 08.09.2010. u 21:20 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 20:41 - pre 166 meseci

Hvala!

Pitao sam informativno, kad dodjem u situaciju da pregovaram da ne precenim/potcenim sebe ...

:)
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Emigracija DA ili NE08.09.2010. u 22:02 - pre 166 meseci
This is far fetched, ali da li moze neko da mi preporuci dobar nemacki torrent site? Tipa da ima dosta filmova sinhronizovanih na nemacki, ili eventualno dvd filmova gde su prilikom ripovanja ostavlili nemacku audio komponentu.
Malo mi je nezgodno naci na mojim standardnim izvorima, posto kad koristim keyword german ili deutsch rezultat je prepun filmova gde je glavna glumica Helga koja vice: Ja, ja schneller, i slicno.

Preporuke mi posaljite na pm, moderatori bi mogli da zazmure na ovu molbu nekih 12 sati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija DA ili NE

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 64320 | Odgovora: 294 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.