Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Svajcarsku

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1111326 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku02.05.2012. u 18:14 - pre 145 meseci
Pa tacno, dobro su ti i rekli. Ti si usao bez vize, a vizu za stalni boravak mozes samo da dobijes u CH ambasadi u Srbiji. Tako je oduvek bilo. To te ne sprecava u principu da u medjuvremenu putujes u CH, ali vizu mozes da dobijes samo u ambasadi.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.05.2012. u 09:51 - pre 145 meseci
Al nije mi jasno sta ce mi viza kad sam ozenjen svajcarkom.Brak je priznat u Lozani
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.05.2012. u 09:58 - pre 145 meseci
To sto si ozenjen Svajcarkinjom ne znaci da si Svajcarac. Posto i dalje nisi Svajcarac, znaci da si stranac. Strancima za stalni boravak u Svajcarskoj treba viza - bez obzira da li su ozenjeni, rade, ne rade, imaju firme ili sta vec. Bez vize mozes da boravis u Svajcarskoj do 90 dana, a ako planiras da ostanes duze (u tvom slucaju da se naselis za stalno) onda ti treba viza.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku03.05.2012. u 10:56 - pre 145 meseci
Hvala na brzim odgovorima.

Ali mene i dalje zbunjuje to sto je covek koji inace radi tu rekao da donesem samo pasos, papir iz Lozane o priznavanju braka i slike za permin.Kada smo ga pitali za vizu rekao je ma kakva viza, ne treba to.On je sad na odmoru do ponedeljka, pa cu opet otici kad se on vrati sa istog.

Pre 15 dana, isti slucaj kao i moj. Momak se ozenio svajcarkom, dosao, doneo to sto je i meni receno i dobio permin, a nije imao vizu nikakvu.To je ono sto me zbunjuje :S


A isto znam za slucaj momka koji je dosao sa srb pasosom i trazena mu je viza.Da nije za Bosnu drugacije???
 
Odgovor na temu

postar ch
min video

Član broj: 301932
Poruke: 15
193.107.4.*



+5 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku04.05.2012. u 20:35 - pre 145 meseci
postovani forumasi pregledao sam prepisku vise puta i unapred zahvaljujem na pomoci bilo kakve vrste jer info koje sam ovde video stvarno vrede .Boravio sam turisticki par puta u ch. inace bavim se ugradnjom sistema video nadzora i cak sam rodjaku koji je cenjen clan ch zajednice ugradio isti.Rodjak mi je u ch doktor nauka i poseduje laboratoriju za analizu jedinjenja i proizvoda pre pustanja na trziste...da skratim.imam prijateljicu koja je voljna da se uda za mene iz postenih namera i bez nadoknade. ona je u posedu c vize i 11 god. radi u istoj firmi.posto je skoro razvedena a i ja isto pitanje glasi..treba li neki poseban rok da prodje do naseg ponovnog vencanja.i jos nesto..kakvo je vase misljenje o buducnosti mog boravka kao majstora za teh.obezbedjenje obzirom da nisam primetio da se svitezeri preterano bave i interesuju za ovaj nacin zastite mnooogo bi mi znacio odgovor mladih i pametnih ljudi kao i onih koji su dugo u ch.
 
Odgovor na temu

gorgo
Lift Service Techniker
Schindler AG - Schindler Zürich
Aargau CH

Član broj: 47845
Poruke: 82
*.dynamic.stcable.net.



+7 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.05.2012. u 10:43 - pre 145 meseci
Aj molim vas lepo neko ko se bolje razume, ako moze malo da mi pojasni ovo za uvodjenje kvota za drzavljane EU25 (nove Shengen drzave)?
Naime posedujem nase i Madjarsko drzavljanstvo, cekam pasos i idem cim dobijem. Devojka je svajcarkinja, i raspitivala se u 3 razna Kantonal Ausslanderamt-a(AG, LU i ZH), i u sva tri je dobila potpuno razlicite odgovore.(sto razumem jer je svaki kanton sam za sebe), ali onda vidimo par primera koje ovo nekako ne obuhvata, pa mi tek onda nista nije jasno. Daklem, zaista NECU da se zenim samo zbog boravka iz vise razloga, i zato pokusavam ovako, da kazem samostalno da odem.
Ono sto me tacno zanima je da li ja sad po tim kvotama imam pravo da dobijem radnu dozvolu na godinu dana, ili samo na 3 meseca. Vrlo mi je bitno da to saznam, posto mi konkurisanje za jedno radno mesto zavisi od toga...
Ako iko ima neku ideju, molim vas za pomoc.
Hvala unapred.
The only source of knowledge is experience :)
 
Odgovor na temu

schinkawoo
Student

Član broj: 302686
Poruke: 1
*.dynamic.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku05.05.2012. u 12:42 - pre 145 meseci
Nov sam na ovom forumu i nisam skroz detaljno pregledao celu temu(36 strana). Trenutno sam na master studijama(informatika) u svajcarskoj i naravno planiram da ostanem da radim ovde. Cak sam nasao jednu malu(7-8 ljudi) firmu koja bi me primila. Jedini problem je sto nikada do sada nisu primali ljude van EU i ne znaju proceduru za vadjenje radne dozvole. Zanima me da li je neko upucen u tu proceduru. Oni se nesto vec raspituju kod policije kako to ide, ali mislim da ne bi skodilo da i ja znam malo o tome bar da znam sta da ocekujem.
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku09.05.2012. u 09:52 - pre 145 meseci
Danas sam bio opet u komuni i predao sam za permin.

Kao sto rekoh ne treba viza, ona sto je menjala ovog sto radi nije dobro obavestena.

Za sedam dana cu dobiti papir da sam predao za permin i sa tim papirom mogu ostat u Svici sve dok ne dobijem permin, tako da mi se dani boravka vise ne broje.
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.05.2012. u 13:16 - pre 145 meseci
Hocu i ja nesto da pitam. Dali sa madjarskim pasosem, moze da se radi u svajcarsku, posto ona nije clan EU. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.05.2012. u 13:37 - pre 145 meseci
Može, ali uz određena ograničenja. Lično nisam upućen u temu, ali više detalja možeš saznati ovde:
http://www.esbk.admin.ch/conte...hemen/fza_schweiz-eu-efta.html

Obrati pažnju na uokvireni deo.
 
Odgovor na temu

SunnyBoy
Confoederatio Helvetica

Član broj: 298150
Poruke: 446
*.adsl.eunet.rs.



+168 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.05.2012. u 14:05 - pre 145 meseci
Od 01.05. su uvedena ogranicenja. Od tad pa do 01.05.2013. samo 2000 ljudi iz EU8 moze da dobije radnu vizu, a ogranicenje ce biti produzeno jos mozda jednu godinu. To puno komplikuje, ali ne onemogucava rad.
 
Odgovor na temu

message
petar petrovic

Član broj: 175692
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku15.05.2012. u 19:23 - pre 145 meseci
Hvala momci, pozdrav.
 
Odgovor na temu

gorgo
Lift Service Techniker
Schindler AG - Schindler Zürich
Aargau CH

Član broj: 47845
Poruke: 82
*.dynamic.stcable.net.



+7 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku20.05.2012. u 14:47 - pre 145 meseci
Ako nekog zanima evo po poslednjim info koje sam ja konacno dobio.
Sa madjarskim pasosem se dobija L permit. Za boravak do 364 dana. E, sad produzetak je tricky part, posto firma kod koje si radio mora da izboksuje kod Ausslanderamt-a da ti da novu L permit, posto B ne moze dobiti dok ne prodje ta uvedena kvota za EU8 zemlje.
Do 3 meseca i dalje isto, moze da se radi bez problema.
(znam da nema 100% veze sa temom, ali ima dosta ljudi sa dvojnim drzavljanstvom koji ovo citaju, pa nije na odmet)
The only source of knowledge is experience :)
 
Odgovor na temu

-toza vampir-

Član broj: 303262
Poruke: 27
188.246.90.*



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku21.05.2012. u 16:53 - pre 145 meseci
Pozdrav svim forumasima od novog clana :D , krenucu od ove teme,jer mi se cini jako zanimljiva...
Zanima me kako su se u Svajcarskoj snasli diplomirani inzinjeri elektrotehnike i telekomunikacija?Dakle da li se u CH moze uspjeti sa tim zvanjem?
Mlad sam i ambiciozan,govorim trenutno engleski i idem na kurseve njemackog i mislim da cu ga solidno poznavati dok ne zavrsim faks....a siguran sam da cu ga uspjesno zavrsiti s obzirom na to da u sam u srednjoj skoli bio jedan od najboljih u generaciji.
Dakle,rezime citave moje price je samo jedno pitanje:
"Kako su se u Svajcarskoj snasli diplomirani inzinjeri elektrotehnike i telekomunikacija,ako ih ima aktivnih na ovoj temi?"
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

_gamer_
Sarajevo

Član broj: 303331
Poruke: 2
80.80.32.*



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku22.05.2012. u 23:15 - pre 145 meseci
Zanima me kako najbrze dobit Svicarske papire,drzavljanin sam BIH,ako ima neko ko bi mi pomogao oko toga neka se javi na pvt. Pozz
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku23.05.2012. u 09:01 - pre 145 meseci
@gamer

Ja mislim da treba da procitas prvo temu, pa da tek onda postavis pitanje
 
Odgovor na temu

-toza vampir-

Član broj: 303262
Poruke: 27
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku23.05.2012. u 11:08 - pre 145 meseci
@gamer
Imas na forumu sve zivo sto te interesuje,samo citaj....ali evo ja jos nisam dobio odgovor na pitanje u vezi zaposljavanja sa mojom buducom strukom.....
 
Odgovor na temu

arhitmya
Beograd Srbija

Član broj: 303379
Poruke: 2
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku24.05.2012. u 10:25 - pre 145 meseci
pozdrav svima danas sam se registrovao na ovaj forum i trazio sam temu da postavim pitanje ali je nisam nasao ili sam je preskocio... pa bih vas zamolio da mi odgovorite ili kazete na kojoj temi da pitam.
ja sam po struci autoelektricar imam 5god iskustva sa putnickim vozilima i 3god radim na odrzavanju gradjevinskih masina(bageri,utovarivaci,JCB,CASE,NEW HOLAND,FIAT HITACI i CATERPILLAR CAT) sada radim i mehaniku i hidrauliku posto sad sve ide zajedno nema vise samo elektricar,znam da radim na racunaru jer sad je uglavnom sve elektronika na vozilima,govorim i pisem engleski ,nemacki znam takodje ali slabije i po malo francuski zanima me jel se moze naci posao u struci i dobiti radna viza,a da se ne zenim i tako to... ili da pokusam u nekoj drugoj zemlji ? Hvala
 
Odgovor na temu

mrblaf

Član broj: 303389
Poruke: 112
81.93.77.*



+47 Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku24.05.2012. u 12:54 - pre 145 meseci
RE: arhitmya

Tebi bi verovatno idealno bilo da probas emigraciju u Australiju, mada bi morao da odaberes poseban tip vize tzv. teritorijalno sponzorisanu vizu, posto postoji veliku potrazanja za tvoj profil u zabacenim delovima Australije za rad na rudnickoj mehanizaciji a nemas visoku strucnu spremu koja je obicno trazena za standardnu iseljenicku vizu.

Druga opcija je rad na bliskom istoku, Katar i UAE, tamo je relativno lako dobiti radnu vizu, ali moras dobro da se angazujes da bi nasao pristojno placen posao posto jako puno ljudi dovode iz azije da rade poslove sa nizim stepenom kvalifikacije.

Od evrope mislim da jedino mozes da prodjes u Norveskoj, ali moras bas zestoko da se angazujes da nadjes posao da bi te tvoj buduci poslodavac sponzorisao.
 
Odgovor na temu

arhitmya
Beograd Srbija

Član broj: 303379
Poruke: 2
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Svajcarsku24.05.2012. u 15:33 - pre 145 meseci
sto se tice moje struke imam 5. stepen ne postoji nista vise sem specijalizacije za odredjeni tip vozila. znam za australiju i ameriku da je velika potraznja ali sam mislio negde po evropi,neki servis tako nesto jel ima potraznje...u svakom slucaju hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Svajcarsku

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1111326 | Odgovora: 4488 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.