Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IT Strucnjaci u inostranstvu

[es] :: Vodič za emigraciju :: IT Strucnjaci u inostranstvu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 108024 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 17:22 - pre 166 meseci
Pa ni ja ne znam koje su sanse da neko udje u bilo koju firmu tek tako sa objasnjenjem da hoce da poseti HR.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.exe042.net.



+768 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 17:32 - pre 166 meseci
Predpostavljam da i na zapadu postoje outsourcing firme kao u Beogradu od po 10-15-20 zaposlenih i te firme se obicno nalaze po vecim stanovima, kucama, prostorijama propalih velikih firmi... Takva je recimo firma u kojoj radim u BG-u, a znam i puno drugih slicnih. Moze da udje ko god hoce i kad god hoce.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 17:37 - pre 166 meseci
Za outsourcing firme to stoji, to im je i posao.
Govorio sam za prijavljivanje direkt u firmu koja potrazuje radnika, jer kontam da outsourcung firme pokrivaju mnogo manji deo nego li sto to same firme rade.
Mozda i gresim, jbm li ga.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.exe042.net.



+768 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 17:54 - pre 166 meseci
@Isak666

Izvini ako cu da napisem nesto sto vec znas ali imam utisak da ne razumes sta znaci firma koja radi outsourcing u kontekstu software developmenta. Outsourcing je moderan naziv za firme koje pruzaju usluge softvare developmenta za druge firme, obicno geografski dislocirane. Znas ono, imas firmu u USA, tamo ti je management, klijenti i tamo ugovaras posao, a ekipica od 10-15 programera sedi u iznajmljenom trosobnom stanu u BG-u i odradjuje poslove praveci pritom ustede cesto vece i od 50%. Te firme su najcesce zasebni/nezavisni privredni subjekti u drzavi u kojoj posluju i same zaposljavaju radnike.

Imam utisak da si pod outsourcingom mislio na firme koje se bave nalazenjem radnika za druge firme. Opet kazem, izvini ako sam omasio ali mi tvoj komentar izgleda zbunjujuce.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 18:07 - pre 166 meseci
Jesam, tako sam kontao - onda moja greska!

Ovde ima dosta firmi koje dovlace ili angazuju Poljake, Cehe i slicne ili firmi koje se bave samo nalazenjem radnika za druge firme - pogotovo kad se ocekuje veci broj prijava, pa sam zamenio.
 
Odgovor na temu

aladaar
Cirih, Švajcarska

Član broj: 174070
Poruke: 43
*.dclient.hispeed.ch.



+9 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 19:30 - pre 166 meseci
Citat:
LET: Ali imas i idiote kao sto su Svajcarci, meni je stigao mail od jedne njihove firme gde kazu: "Mi cemo radije ostaviti upraznjeno mesto nego da zaposlimo nekog iz Srbije". I zbog toga kazem da se mora konkurisati za posao sa nekog drugog mesta a ne odavde.


Primeni onda drugu taktiku (moj skromni slučaj): emigriraj u Kanadu, obezbedi kanadski pasoš, pa tek TADA konkuriši na švajcarske oglase. Jeste malo okolo-naokolo, ali ko je mlad i ima vremena, može da ostvari - treba mu oko 4 godine. Kao Kanađanina vrlo će te rado uzeti u razmatranje.

Šalim se, naravno, ali nije neostvarljivo - govorim iz ličnog iskustva ;-)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 22:45 - pre 166 meseci
@LET

Prijatelju kao sto vidis ja sam otvorio ove teme, emigracija da ili ne, IT strucnjaci u inostranstvu, Emigracija u Svajcarsku. Sve to sa razlogom sto razumem vas iz Srbije, i sto bih voleo da vam mi iz inostranstva na neki nacin pomognemo, ili da odete iz srbije ili da donesete odluku da ostanete.

velike firme, IBM, Google, Novartis, La Roche, Baloise Group, Zurich, Credit Suisse, UBS, BIS, itd. Ako oni udju u ove firme na kucanje, onda su zajjebali i Koperfilda, ja o tim firmama pricam, ali mozda sam ja pogresno shvatio tebe i nisam mislio da ti pricas o nekim manjim privatnim firmama.

Ja i Isak smo shvatili da vi pricate o firmama (outsourcing) koje traze klijente za neke od ovakvih firmi i prave prvu ili drugu selekciju,

@Isak izvini ako sam te stavio u kontekst a ti nisi isto ovo mislio (kod nas u CH temprel firme)

@LET

Druze nemoj da mislis da sam ja neki inspektor i da hocu sad sve tvoje price i izjave da proveravam, ali mi molim te reci koja je to firma iz CH napisala " Mi cemo radije ostaviti upraznjeno mesto nego da zaposlimo nekog iz Srbije" ovo te pitam samo radi moje licne informisanosti.

@ za sve

Ko kod ima dobru ideju i misli da moze da je proda u CH, postoji nacin da mu se pomogne i da se sa njim ostvari neka saradnja. Ja licno znam ljude koji traze upravo takve ljude, koji hoce da rade za neke "manje pare" i iz inostranstva za neke klijente ovde. Ja cu samo da navedem primere da jedan Novartis, drzi servere i software deployment u Indiji.

 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 23:11 - pre 166 meseci
Citat:
LET: ...Ali imas i idiote kao sto su Svajcarci, meni je stigao mail od jedne njihove firme gde kazu: "Mi cemo radije ostaviti upraznjeno mesto nego da zaposlimo nekog iz Srbije". ...


Da li bi mogao da kazes o kojoj je firmi rec?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu21.08.2010. u 23:31 - pre 166 meseci
Nesto mi se cini da je verovatno sa druge strane bio neki komsija sa Balkana, samo ne iz Srbije :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu22.08.2010. u 10:22 - pre 166 meseci
ova prica nema nikakvog smisla jer nije receno kako do radne dozvole.

Moze da te primi i saslusa ceo upravni odbor Siemensa, ali ako nemas radnu vizu ne mozes da radis u stranoj zemlji. Treba znaci ne samo da te prime vec i da su voljni da ti naprave radnu dozvolu. Pitanje je koliko to sve traje ? U Italiji se ceka i po dve godina i ishod je ne izvestan posto privredna komora izdaje dozvole i ona moze da blokira stranca ukoliko smatra da im taj kadar nije potreban. Poslodavac treba da ubedi PK da mu treba taj i taj stranac.

Sto se tice A, D i CH ne znam za prilike, ali bez obzira, ko god zeli tamo da radi mora da krene od pitanja radnih dozvola. Bez toga NEMA RAZGOVORA. Ko ih izdaje, koliko se ceka, koliko kosta, kako se produzava, da li mozes da dovedes porodicu, da li ce ti zena moci raditi itd...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.net.upcbroadband.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu22.08.2010. u 11:47 - pre 166 meseci
U Ceskoj npr. ne moze zena da ti radi ako nema i ona radnu dozvolu bez obzira na tvoju.

Znam jedan takav slucaj nasih.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu22.08.2010. u 12:07 - pre 166 meseci
to ti je generalna praksa u EU. Italija je bila jedina zemlja koja je dozvoljavala da i supruznik sa familijarnom dozvolom radi i to samo dok ovaj nosilac ima dozvolu bez obzira na tip ugovora. U Nemackoj i ostalim zemljama, kao sto si naveo Ceskoj, to nije bio slucaj.

U Francuskoj pak (bilo je reci na ovom forumu) familijarno spajanje za ne-EU nije uopste moguce ! Dakle supruga ili muz nece moci da vam dobiju boravisnu vizu...

Uzgred da se vratim na temu. Traziti posao u IT struci na Zapadu iz Srbije je po meni oksimoron. Zasto bi neko uopste iz jeftine zemlje uvezao strucnjaka kad se danas svi upravo outsource-ju koliko god mogu ? Umesto CV bolje posaljite predlog za saradnju doticnim firmama.

Moguce je otici kao mozda vanseriijski strucnjak ili vanserijski student na neki PhD, a to je opet studijska viza koja se dobija u roku odmah, ali na zalost s njom je domet vrlo ogranicen.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu22.08.2010. u 12:20 - pre 166 meseci
Jel moguce da se radna viza ceka i po dva meseca?

Ja sam cuo, nemam pouzdan izvor, da je dovoljno da se ode u neki od Amtova i popuni neki obrazac po kojem se potvrdjuje da vam treba bas taj radnik koji nije iz EU, te da se svapska radna dozvola brze dobije.

Ali lik koji mi je to pricao nije bas pouzdan, pa...
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.net.upcbroadband.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu22.08.2010. u 13:08 - pre 166 meseci
Ceska je u mom slucaju bila
4 nedelje radna dozvola + 6 nedelja viza

Upravo mi zena izradila radnu koju je dobila za 10 dana i predaje u ponedeljak za vizu pa cemo videti.

Kazu da su ove godine sredili ne znam kakve sporazume i da nasi dobijaju mnogo lakse i brze papire (sto bi se iz prilozenog mozda i moglo nagovestiti).
 
Odgovor na temu

LET
Software Developer
Beograd

Član broj: 264624
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu23.08.2010. u 07:39 - pre 166 meseci
Nisam uspeo da nadjem dotocni mail (izgleda da sam ga iz revolta odmah izbrisao), ali mislim da ste upravu, jer gospodja koja je meni poslala taj mail se zvala Milena, tako da je sasvim moguce da je u pitanju neka ex-YU mrznja.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu23.08.2010. u 12:41 - pre 166 meseci
@LET

A sta je bilo sa firmama gde su tvoji ortaci upali na boom.
 
Odgovor na temu

lelorinel
gibanica.com

Član broj: 255698
Poruke: 70



+59 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu23.08.2010. u 13:23 - pre 166 meseci
Citat:
Izvoljski
U Francuskoj pak (bilo je reci na ovom forumu) familijarno spajanje za ne-EU nije uopste moguce ! Dakle supruga ili muz nece moci da vam dobiju boravisnu vizu...


ne znam odakle ti ovaj podatak, ali uopste nije tacan. brat ozenjen francuskinjom sredio boravisne papire bez ikakvih problema, relativno brzo. bilo je to prosle godine.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu23.08.2010. u 16:08 - pre 166 meseci
^

nisi me pazljivo pratio; iz konteksta videlo da govorimo o nasem coveku dakle ne-EU koji treba da zove supruznika takodje ne-EU to nije moguce.

A naravno da je moguce da jedan drzavljanin Francuske zove svog ne-EU supruznika, to je vec druga prica. I ne samo to, tvoj brat ka supruznik Francuskog drzavljana ima pravo i na ubrzano drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

LET
Software Developer
Beograd

Član broj: 264624
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu23.08.2010. u 16:34 - pre 166 meseci
@elmagico

Seavus Group
http://www.seavus.com/

EScape
http://www.escapesoftware.com/
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: IT Strucnjaci u inostranstvu23.08.2010. u 20:33 - pre 166 meseci
Citat:


Ako sam dobro shvatio, momci su krenuli od google-a, dosli do ovih sajtova, uzeli adrese i kad su skupili dovoljan broj krenuli su na lice mesta da predaju CV. Ako je stvarno tako bilo onda im skidam kapu. Ja bih od ovih odustao vrlo brzo.

Ovi prvi, Seavus, na sajtu uopste ne pise odakle su, gde su im head-quoter-i. Na Contact Us strani nema nikakve adrese, a nema je nigde drugde na sajtu. Imaju gomilu otvorenih konkursa i nijedan nije u zemlji koja je bolja od Srbije :) (pogodi koje su to zemlje).

Kod ovih drugih slicna situacija. Kada se klikne na Contact Us dobije se strana na kojoj beli medved jede slag na severnom polu, u narodu poznatija kao "blank page". Uz malo dovijanja dolazi se do Contact Us strane na kojoj se vide adrese i brojevi telefona u Engleskoj, Irskoj i Poljskoj. Na sajtu nema naznake da firma zaposljava nove snage.





 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: IT Strucnjaci u inostranstvu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 108024 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.