Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSI VR610x pregrevanje procesora

[es] :: Laptopovi :: MSI VR610x pregrevanje procesora

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Wickliff
Student
Wonderland

Član broj: 265948
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon MSI VR610x pregrevanje procesora09.08.2010. u 22:03 - pre 166 meseci
Okej, prica je sledeca:

Kupio sam pre 2 godine MSI VR610x laptop i za to vreme sam 2-3 puta morao da ga nosim na servis u ovlašćeni servis, jer bi se kuler zaprljao i poceo da zvuci kao neispravni motokultivator. Vidim da se puno ljudi zali na isti problem, tako da kontam da to nije nesto strasno. I radio je dobro, samo sto je pravio buku, ali medjutim, u poslednjih par meseci (pored buke), posle cca pola sata rada na Linuxu, sam od sebe bi se ugasio zbog pregrevanja procesora (AMD Athlon 64 X2 Dual-Core TK-55 je u pitanju), dok je na Windowsu sve radilo bez problema i posle par dana bez gasenja...

I posto je ceo sistem poceo malo da trokira, rekoh da reinstaliram sve, pa sam backupovao podatke i formatirao particije i od tada ne uspevam nista da uradim. Pokrenem instalaciju (bilo Windowsa, bilo Linuxa, isti djavo), ili samo udjem u BIOS na 10ak minuta, racunar se gasi.
E, sad, s' obzirom da sam na opravke kod ovlašćenog servisa cekao po citavih mesec dana, a vrlo ga intenzivno koristim i istice mi garancija ovih dana, odlucio sam sam da ga otvorim i da vidim u cemu je stvar. Otvorio sam ga, ocistio kuler, skinuo ostatke paste za hladjenje i namazao novi sloj, sklopio ga, i iako nema vise buke, ponovo se desava isti problem sa pregrevanjem (nekad temperatura ide i do 90 - 100 C)...

Uspeo sam nekako da sa USB-a nabacim Puppy Linux, instalirao cpufreq i sad preko njega pisem, ne gasi se, ali je temperatura oko 70 C... Bio bih jako zahvalan ako neko moze da mi da konstruktivan savet (osim odlaska u servis), posto mi je poprilicno hitno.

Unapred hvala!



P.S. Imam neku retardiranu verziju BIOSa, pa ne mogu nikako ni da ga underclock-ujem, niti da menjam voltazu, cisto da napomenem...

 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: MSI VR610x pregrevanje procesora

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.