Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gravitaciona anomalija u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Gravitaciona anomalija u Srbiji

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62453 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 10:56 - pre 167 meseci
Koliko bi samo raznoraznog djubreta bilo na vrhu tog brda ;)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:09 - pre 167 meseci



Pre nego sto se krenulo u bilo kakvu diskusiju moralo se definisati sta je vislje, a sta je nize. Tek nakon ovoga je moguca diskusija o gravitaciji.


1. Ako je poznato brdo (planina) normalno je da je vrh brda najvisa tacka na tom brdu (ma kakva sika gravitacije vladala tamo)
2. Tacka A je vislja od tacke B (isto tako nevezano za gravitaciju) jer je bliza vrhu brda.
3. Tacka B je niza od tacke A jer je bliza podnoziju brda.

Tacka A je UVEK na visoj koti od tacke B ma kakve bile gravitacione sile.


Ovo je nesto od cega se mora poci u diskusiji i ovo je trebalo postaviti kao 1. post.


[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 08.08.2010. u 01:03 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:12 - pre 167 meseci
čini mi se da vam je promakao ovaj link, pa evo ga opet http://www.youtube.com/watch?v=TvmcuV5MvAY&feature=related
na njemu se baš lepo vidi da je u pitanju uzbrdica :)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:28 - pre 167 meseci
kako se "lepo" vidi?
ja vidim nizbrdicu. kotrljaju ljudi neku flašu.
izašli iz automobila i sigurno povukli ručnu da im auta ne odu nizbrdo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:35 - pre 167 meseci
Ja mislim da se ova tema nece zavrsiti sa konkluzivnim odgovorom i zato mislim da je najbolji nacin da se ovo pitanje resi organizacija neke ES ekspedicije koja bi direktno otisla do epicentra navodne anomalije i odradila neophodne eksperimente.

Drugi deo programa - tj. pivo i krkanluk bi trebalo pomeriti za POSLE eksperimenta, kako ne bi doslo do interferencije piva sa zdravim razumom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:50 - pre 167 meseci
što POSLE?
pivo će te poravnati sa strmom ravni bolje nego bilo kakva libela.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:50 - pre 167 meseci
^^ odličan predlog. Dakle da se dogovori radna grupa i da se odrede nadnice :)
Najbolje da se ode na minimum 3 dana, gde će se prvi dan iskoristiti za upoznavanje terena i naravno za pićence uz odgovarajuću zakusku, drugi dan za za utvrđivanje činjeničnog stanja i uveče raspravu uz kotlić i pivo (može i rakija pa pečenje) a treći za trežnjenje i povratak kući sa nepodeljenim zaključkom o datom problemu.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:53 - pre 167 meseci
Dobra ideja. Moze da se organzuje put i istrazivanje, a troskove puta bi sigurno platili neki sponzori, mozda i ovi sto placaju banere na ES, a da ucesnici nose majice sa njihovim logoima.
Potrebni su organizatori i kvalitetni ucesnici i to iz oge grupe(gravitacione i iluzione). To je jedini nacin da se utvrdi sta je po sredi.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 11:57 - pre 167 meseci
Posredi je 'energetska sila 42. paralele', tako bar ovde objašnjava izvesni profesor Danković (u penziji, doduše)



('objašnjenje' je na 03:35)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 12:26 - pre 167 meseci
Ova budala izgleda ima naviku da stalno iskljucuje auto pa da se vozika u slobodnom padu!?

Nego, taj potok... jeli ikome palo na pamet da prati tok potoka pa da vidi sta biva sa tom vodom koja ode uzbrdo?
Sta biva sa njim kad dodje u tu tacku vece gravitacije - gdje se po Supurovicu nalazi "dolje" tj. dno?

A ovaj navodni profesor, heh, vjerovatno je bio profesor opstenarodne odbrane, ili cak marksizma u nekom od lokalnih seoskih isturenih planininskih odeljenja...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 12:39 - pre 167 meseci
Citat:
Odin D.: Ova budala izgleda ima naviku da stalno iskljucuje auto pa da se vozika u slobodnom padu!?

Nego, taj potok... jeli ikome palo na pamet da prati tok potoka pa da vidi sta biva sa tom vodom koja ode uzbrdo?
Sta biva sa njim kad dodje u tu tacku vece gravitacije - gdje se po Supurovicu nalazi "dolje" tj. dno?

A ovaj navodni profesor, heh, vjerovatno je bio profesor opstenarodne odbrane, ili cak marksizma u nekom od lokalnih seoskih isturenih planininskih odeljenja...



da, to za potok i praćenje je i meni palo na pamet, po toj logici bi potok u tom delu stalno išao gore-dole...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 13:04 - pre 167 meseci
.


Nagradno pitanje je: Za koji ugao i na koju stranu u odnosu na "strmu" ravan sa naše tačke gledišta treba da se pomeri vektor G delovanja sile zemljine teže da bi se kvadrat kretao "uzbrdo" ?

[Ovu poruku je menjao stil dana 07.08.2010. u 14:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 13:52 - pre 167 meseci
Eh, stil, stil... vidi se da nisi pazio na forumu.

Da si pazio, dosad bi znao da uplitanje formula i skica nije preporucljivo kao nacin dokazivanja kada pojedinim pojedincima hoces nesto da objasnis ili dokazes.
Evo, npr. uzmimo za primjer g. Supurovica. Prije izvjesnog vremena, S. je tvrdio kako se pomocu sprave poeticnog naziva "dvostepeni mehanicki oscilator", a iza koje se krije skalamerija koja se moze sklepati za 10 minuta od bilo kakvog prirucnog materijala, a koja izgleda ovako:

moze dobiti 12 puta veca energija na jednom kraju od one koja se ulaze u gurkanje tega prstom (ili bilo cime drugim) na suprotnom kraju.
Kada su doticnom bili ponudjeni racunski dokazi uzviknuo je nesto kao: "...A sada pokusavas jos i uplastiti narod formulama..."

Posto pravilnik foruma zabranjuje pretnje, uvrede, zastrasivanja i druge slicne rabote neugodne za stranu kojoj su upucene, to te molim da za navedenim metodama zastrasivanja u vidu formula i grafika posezes sto je manje moguce.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 14:28 - pre 167 meseci
@still pa u desno. Ako je nagib dovoljno mali nije potrebno znacajno zakretanje vektora.
@odin Niko ne kaze da je navedeni slucaj istinit niti da on nije posledica neke opticke varke ili slicno ali je teoretski moguc. Ako imas neku zdravorazumsku primedbu ti je slobodno prilozi pa da diskutujemo ali molim te bez kaca kupusa, vanzemaljskih tockova i decjih likovnih radova.

Sto se tice potoka nevezano za slucaj sa snimka tesko je proceniti sta bi se desilo. Verovatno zavisi od konfiguracije terena. Mozda bi se formirala neka vrsta jezera gde bi vodena povrsina bila normalna na blago zakrivljen vektor gravitacije.. ili bi mozda potok nastavio da tece "normalnim" putem nizbrdo ako voda naidje na dovoljno strm nagib gde anomalija ne bi imala uticaj.

[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 07.08.2010. u 15:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 14:34 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja mislim da se ova tema nece zavrsiti sa konkluzivnim odgovorom i zato mislim da je najbolji nacin da se ovo pitanje resi organizacija neke ES ekspedicije koja bi direktno otisla do epicentra navodne anomalije i odradila neophodne eksperimente.



Mozda bi se na ovakav nacin razotkrila jos jedna misterija.

Naime, mozda bi se doslo i do saznanja odakle potice visak od onih 300.000 glasackih listica u zapecacenoj birackoj kutiji.

A sve se to odigravalo oko 42. paralele.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 14:38 - pre 167 meseci
Citat:
HeYoo: ali je teoretski moguc.

E ako je teoretski moguc onda se slazem.

Citat:
HeYoo:bez ... decjih likovnih radova.

Ja znam da to nekima koji nisu narocito upuceni u te stvari moze biti cudno, ali tehnicke skice, skice za rjesavanje zadataka iz fizike i tome slicne ilustracije se ne rade u ulju na platnu, vec upravo ovako kako sam nacrtao - sematski prikazano pomocu par linija, cica glisa i tako toga. Naglasak je na principu, a ne na slikarskom umijecu i pravcu.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 14:44 - pre 167 meseci
Ne Odin.. ti se podsmevas i nista vise, a tvoja likovna dela su satiricne a ne konstruktivne prirode. U isto vreme nisi voljan ni malo da razmislis o problemu vec je lakse ovako.
 
Odgovor na temu

nerevarine
John Doe

Član broj: 47563
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 14:49 - pre 167 meseci
Citat:
HeYoo: @still pa u desno. Ako je nagib dovoljno mali nije potrebno znacajno zakretanje vektora.


u tom slucaju bi desno bilo niz brdo, a levo uz brdo,
ili kako god okrenes, d.pe je pozadi


''You couldn't fool your own mother on the foolingest day of
your life with an electrified fooling machine!''
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 14:55 - pre 167 meseci
Pa u tome je i fora :) Subjektivni osecaj za nivo vs geometrija zemlje vs uredjaji koji mere nivo uz pomoc gravitacije.

U otvorenom svemiru ne postoji grore i dole (nizbrdo i uzbrdo) Sve je to pitanje dogovora manje vise. Mozemo tu stvar posmatrati geometrijski i gravitaciono :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Gravitaciona anomalija u Srbiji07.08.2010. u 14:56 - pre 167 meseci
@zarsilic,

Pomenuo si da masa ne igra ulogu - i te kako igra, zato sto sila trenja koju treba ponistiti (izmedju ostalog) jeste zavisna od koeficijenta trenja kao i mase.

Doduse, ovde je u pitanju kretanje tockova, tako da se ne radi o prostom modelu kao na dijagramima koje smo vec N puta prikazali, ali automobil se ne sastoji od osovina i tockova bez firkcije posto je to fizicki nemoguce, pa masa i te kako deluje - samo je racunanje toga u slucaju automobila kompikovano.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Gravitaciona anomalija u Srbiji

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 62453 | Odgovora: 353 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.