Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

anomalija kod navoja Inv2009

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: anomalija kod navoja Inv2009

[ Pregleda: 3396 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
..d.212.200.171.185.netpro.rs.



+1 Profil

icon anomalija kod navoja Inv200925.02.2010. u 06:46 - pre 172 meseci
Modelirao sam navoj i kada sam trebao da prebacim na 2D javila se anomalija
kako je izbeci i da li je u pitanju grafichka karta ili greshka u Inv2009?

na uradjenom preseku je nema

hvala


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: anomalija kod navoja Inv200925.02.2010. u 16:21 - pre 172 meseci
Koja graficka je u pitanju?

Nadam se da nije neka intel integrusha na laptopu

Ne verujem da je do Inventora samog, jel si probao neki "redraw/refresh/regen" u viewportu...znas one globalne komande za "osvezavanje" prikaza na ekranu, ima ih svaki 2D/3D CAD, ne mogu da se setim tacnog naziva konkretno za Inv

Probaj neku stariju verziju drajvera, npr. ATi karte ponekad imaju problema sa OpenGL delom drajvera, mada su generalno odavno podigli OGL na mnogo visi nivo nego ranije

Isto vazi i ako je nV u pitanju, cesto nije najnoviji drajver i najbolji za datu aplikaciju

Poz
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
..d.212.200.171.185.netpro.rs.



+1 Profil

icon Re: anomalija kod navoja Inv200926.02.2010. u 06:24 - pre 172 meseci
grafika je Gigabite Ati Radeon HD 4550
512Mb DDR3; 64bit

mozda je ovo 64bit faktor???
jer sam poredio dva slichna compa sa dve razlichite grafike i 128bit-na pri rotaciji ne aproksimira lukove i krugove mnogouglovima a ova 64bit-na aproksimira (ali samo u momentima rotacije kada se komanda zavrshi sve se vraca u normalu)

i budi uzgred recheno, uspeo sam da sa 4Gb ram-a uchitam liniju od ~11.000 elemenata... :) naravno o renderingu ni govora Inv je trso pri samom ulasku u Inventor Studio.
Operativni sistem je XP

pozz


ovo je uradjeno sa seljachkim Print Scr.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: anomalija kod navoja Inv200927.02.2010. u 00:52 - pre 172 meseci
Pa pazi, iako je memorijska magistrala tvoje kartice 64-bitna, sto je samo po sebi prilican hendikep, ipak je barem malo vadi DDR3 memorija, tako da joj ukupan memory bandwidth
i nije tako los, daje: (MemClock(MHz)*Sirina magistrale(u bitima)/8)/1000 = XXX GB/s

http://www.gigabyte.com.tw/Pro...amp;ProductName=GV-R455D3-512I -ako pretpostavimo da je ovo ta kartica, njen klok memorije je 1600MHz, tako da gornja formula daje (1600*64/8)/1000=12.8 GB/s

Moja 9800GT sa klokovanom memorijom (256-bitna) daje oko 60.8 GB/s, ugrubo ima 5-ostruku propusnost na relaciji GPU-Memorija ovog Gigabyte-a

Zasto je vazan bandwidth? Pa da "hrani" GPU sa sto vise podataka u jedinici vremena(s) koje ce ovaj da obradi i "baci" sliku na ekran

Zato je bitno pored tipa memorije na grafickoj kartici (ddr2,3,4,5) imati i odgovarajucu sirinu magistrale,i ove stvari treba gledati kad se uzimaju graficke, i za CAD, a bogami i za pauzu od CAD-a (npr. 3D gejming, ko voli ;))

Enivej, neki minimum pri kupovini grafe za CAD potrebe bi bila barem 128-bitna kartica sa barem DDR3 memorijom...Jos ako je profi grafa, iz nVidijine Quadro serije ili iz ATi/AMD-ove FireGL/FirePro, eto radosti za nas "profi" CAD-ashe....naravno, one su visestruko skuplje od obicnih konzumerskih/gejmerskih kartica koje vecina nas koristi/prinudjena je da koristi i na poslu i po kucama, jer su barem u Srbiji veoma tesko "nabavljive". I medju tim workstation grafikama ima onih sa 64-bitnom magistralom i dalje, i onih namenjenih 2D prikazu po ofisima, i treba znati koju karticu izabrati cak i ako firma/pojedinac ima resurse za nabavku (znaci i lovu i dostupnost)

Sad, konkretno za tvoj problem, svratio sam na Inventorov sajt i pogledao njihov tech support:

1) Inventor nije bas "vrh" stabilnosti sam po sebi, kao ni bilo koji program za win, kao ni Windows, kao ni pojedini drajveri od nV ili AMD/ATi-ja

-skini i instaliraj barem service pack-ove za Inventor 2009, ima ih 2:

* http://usa.autodesk.com/adsk/s...id=11829599&linkID=9242019 -SP1
* http://usa.autodesk.com/adsk/s...id=13132949&linkID=9242019 -SP2 koji instaliras tek nakon primene SP1

-tvoja grafa naravno nije zvanicno podrzana i sertifikovana od strane Autodeska za Inventor 2k9 (kao ni vecine nas sa "obicnim" karticama, to su samo Quadro/FireGL/FirePro, jer to naravno proizvod prodaje jedan drugi-CAD sistemi i sluze za prodaju skupih grafickih, i obrnuto, bez profi grafika ne bi bilo ni zahtevnih CAD programa-industrija, kao i svaka druga);

-recimo da je za ATi obicne karte drajver koji su oni testirali za AutoCAD 2009 koji ih je zadovoljio prilikom testiranja nosi oznaku 9.11 za npr ATI -je serije 4XXX (npr HD4850,HD4670,etc), tako da bih ja njega skinuo sa http://support.amd.com/us/gpud...evious/Pages/radeonaiw_xp.aspx (9-znaci izdat u 2009-oj godini, 11-za mesec novembar), bez obzira imao ti na sistemu noviji drajver, a pogotovo ako imas stariji i ako ti je Inventor bitan

-sledeca opcija je da podesis mod rada u display-tabu Inventora na Tools->Options->Display (verovatno)...da odaberes da li da radi u D3D9 modu ili OpenGL modu ili cak i u ubogom softverskom modu bez 3D akceleracije globalno-(ovo ima cak i u AutoCAD-u 2009 sa komandom "3dconfig", pa opcija Manual Tune...tu se podesavaju fine napredne opcije prikaza graficke ;);pa cackas oko jos nekih podesavanja, radis malo "fine tuning" i eksperimentises uz pomoc helpa

-ako se problem nastavi, mozda ici na jos neku matoriju verziju drajvera, npr. 8.11,mislim da su sredinom 2008.-e izasle karte serije 4xxx od ATi-ja

-proveris da li je Windows u "fit" stanju generalno

-poslednja opcija bi bila reinstall Inventora

Vecinu ovih stvari u ozbiljnim i velikim firmama rade CAD Administratori, i neke jos mnogo ozbiljnije, ali ovo zanimanje, kao ni velike i ozbiljne firme, ne postoje kod nas, nazalost

PS : Odlican ti je rad sam po sebi, koje postrojenjce je u pitanju? Za memorijski zahtevne sklopove bilo bi dobro ici na 64-bitne OS-eve i nakrcati fizicke RAM memorije sto vise, za rendering sto jaci, multijezgarni procesor

Poz, nadam se da sam bar malo pomogao



The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

A.G.KG

Član broj: 150855
Poruke: 191
..d.212.200.171.185.netpro.rs.



+1 Profil

icon Re: anomalija kod navoja Inv200901.03.2010. u 09:29 - pre 172 meseci
radi se o http://www.gigabyte.com.tw/Pro...s_Overview.aspx?ProductID=2925

odgovor i pomoc je vishe od onoga shto sam i mogao zamisliti
hvala puno

inache postrojenje je namenjeno za izradu lamela za trafoe (postrojenje za sechenje trafo-lima) naravno jedna od varijanti
a radi korachno

hvala josh jednom i svako dobro
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: anomalija kod navoja Inv2009

[ Pregleda: 3396 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.