Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)

elitemadzone.org :: MadZone :: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11225 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 22:31 - pre 166 meseci
A jel to ta reklama? I jel pitas za ovo sto kaze onaj "ne gâzite" sa akcentom na a? To je isto kao bândera. Čobani neki, budale.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 22:38 - pre 166 meseci
Zeznuta stvar ovo iz spota. Tinejdžeri su labilni svakako, a kada ih sistematski odbacuju, teško smognu snage da opstanu sami.

Citat:
nemojte molim vas skretati sa teme !

Jesi rekao da ti je dosadno?? Ne birkaj sad!

 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 22:45 - pre 166 meseci
ma cela reklama mi je zaparala uši, u tom akcentualnom smislu, o poruci ne želim da diskutujem.

svaka rečenica mi čudno zvuči, čak i ono: "sedi dole!" , a pogotovo ono "ap-ap-ap..." , to nikada u životu
nisam čuo , niti znam šta treba da znači ?! jel to neki oblik onomatopeje manekenskog hodanja "hop-hop-hop" ?

meni lično , kad bih baš morao da se odlučim , zvuči kao da su bosanski muslimani/bošnjaci , ali glume ekavicu.

nisam hteo da namećem svoj utisak, pa zato nisam u prvoj poruci to napisao.

a opet i nisam siguran, pa sam zato i pokrenuo temu.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 22:47 - pre 166 meseci
<jos jedan zakljucak>
Reklama za Dacia Sandero kada ispadaju limenke iz automata, isto mislim da je cudan akcenat, mozda je hrvatski?
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)27.08.2010. u 22:51 - pre 166 meseci
Mozda su glumci outsoursovani? :)

Pazi, meni ne para akcenat uvo.
Mozda losija gluma, ali ovaj lik na kraju - pa bilo je jos takvih reklama sa tim "narodskim" izgovorom.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)28.08.2010. u 02:02 - pre 166 meseci
Ovo ne spada ni u jedan meni poznat akcenat. Nikako mađarski. Vrlo čudno zvuči, u smislu prepoznavanja kog je porekla govornik i zašto tako govori.

"U Hrvata" se često može čuti na TV-u kako neki ljudi otežano govore, a objašnjeno mi je da je to tako zato što se trude da govore književno umesto svojim svakodnevnim govorom koji je daleko od standardnog. Kod njih je govorni jezik baš dosta u koliziji sa književnim, pa se kao što rekoh često čini kad nekog slušaš da osoba otežano govori. Ovo mi liči na tako nešto, mada toga kod nas nema, ili bar ne da sam ja primetio.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Čudan akcenat u reklami ??? (mnogo mi je dosadno)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11225 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.