Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Proracun zupcanika

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Proracun zupcanika

[ Pregleda: 8787 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Burzza
nezaposlen
Niš

Član broj: 129669
Poruke: 10
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Proracun zupcanika02.08.2010. u 22:25 - pre 166 meseci
Pozdravljam sve prisutne na ovom forumu.Prvi put vam se obracam za pomoc i nadam se da sam na pravom mestu.Pravim program(aplikaciju),za proracun cilindricnih evolventnih zupcastih parova(kinemetika,odnosno geometrija zupcanika),pa sam dosao do mere preko valjcica i tu stao.Ne mogu da nadjem obrasce pomocu kojih bih mogao da izracunam precnik mernog valjcica i meru preko istog.Molio bih vas za pomoc,ako imate ove obrasce ili znate gde se na internetu mogu naci.
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Proracun zupcanika03.08.2010. u 06:21 - pre 166 meseci
Nema sta da racunas precnik mernog valjcica,to vec imas ako se dobro secam a jako sam davno polozio.Inace to i slicno bi trebalo da imas u knjizi iz merenja i kontrole.
 
Odgovor na temu

NePitajteMene
MechEng,Project Engineer, CatiaV5 Design
Engineer for military vehicles
BG,Srbija...for now

Član broj: 244329
Poruke: 185



+21 Profil

icon Re: Proracun zupcanika03.08.2010. u 11:32 - pre 166 meseci
Skini sa sajta http://www.qtcgears.com/Q410/Q410Cat.htm zip-ovani pdf ToothThickness (10.stavka, pa klik na Download, pa sejvni zip i otpakuj u pdf), tu imas ono sto te zanima

Doduse, na engleskom je, ali imaju formule i za ISO sisteme...u stvari, poskidaj sve pdf-ove, jako su lepo objasnjene sve stvari vezano za "gearing", taman da isproveravas i istestiras svoj programcic

Naravno, trebace ti solidno razumevanje engleskog

PS:cime radis programming te aplikacije, VB, C++, Excel+VBA ili nesto drugo?
The eye through which I see God is the same eye through which God sees me; my eye and God's eye are one eye, one seeing, one knowing, one love.
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Proracun zupcanika03.08.2010. u 12:38 - pre 166 meseci
@NePitajteMene

Reci mi da li imas neki postupan proracun preko koga si pravio aplikaciju,ako imas jel moze na PP ili ovde da okacis?Ja radim u Wolfram Mathematica i tako da nemam .exe fajl kao u c++ (prekucavao sam sto puta kod iz Ogrizoviceve knjige u dev c++ ali mi je uvek javljalo gresku).


 
Odgovor na temu

Burzza
nezaposlen
Niš

Član broj: 129669
Poruke: 10
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Proracun zupcanika03.08.2010. u 22:32 - pre 166 meseci
@NePitajteMene

Hvala ti na ovoj korisnoj adresi.Ima dosta toga sto mi moze koristiti,a sto se tice engleskkog jezika,nekako cu se,uz pomoc recnika ,snaci.Za izradu aplikacije koristim Turbo Delphi.
Pozdrav i hvala.

@MaliBatica

Hvala ti na interesovanju.A sto se tice precnika mernog valjcica,moze se izracunati to sigurno znam,ne znam kako,ali saznacu.
Pozdrav i hvala.
 
Odgovor na temu

bijeli očnjak
nezaposlen

Član broj: 214560
Poruke: 2
188.124.196.*



Profil

icon Re: Proracun zupcanika15.09.2010. u 20:50 - pre 165 meseci
Pazi kad radis na tome, imaju podjele u mulimetrima, incima anglo saksonska mjera.
Anglosasonska u incima i na tu mjeru dodaju pi polovina, tako da kad se pravi zupcanik ako imas aparat za podjelu u milimetrima
ne odgovara ni jedna podjela ni jedan proracun. To se zve mjera u picima. Ako ne znas za ovo uvijek ili ti fali pola zuba ili imas visak pola zuba.
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
217.16.133.*



+16 Profil

icon Re: Proracun zupcanika16.09.2010. u 22:56 - pre 165 meseci
Prof.Dr.Miltenovic Masinski fakultet Nis
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Proracun zupcanika

[ Pregleda: 8787 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.