Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preterano zujanje racunara

[es] :: Ostali hardver :: Preterano zujanje racunara

[ Pregleda: 1930 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-6.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Preterano zujanje racunara01.08.2010. u 10:57 - pre 167 meseci
Imam mali problemcic. Naime racunar mi radi 24h na dan a stoji mi bas u sobi u kojoj provodim najvise vremena pa to posebno nocu zna da bude problem. Cini mi se da mi se zvuk najvise cuje iz napajanja. Napajanje nije neko posebno, pa ne postoji sistem menjanja kulera bez secenja, lemljenja i sl. sto mi se bas i ne radi jer racunar je veci deo dana "sam" pa ne bih da izazovem pozar zbog njegovog iznenadnog prekida u radu. Koliko kostaju "tiha" napajanja i koja biste mi preporucili? Ploca je Asus P5LD2-X/1333
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Preterano zujanje racunara02.08.2010. u 15:02 - pre 167 meseci
Sva tiha napajanja koja imaju aktivno hladjenje tj. koja hlade ventilatori u kombinaciji sa metalnim hladnjacima posle odredjenog vremena prestaju da budu tiha tako da bi trebalo da preformulises pitanje. I Frontier od 500W je tih dok je nov i dok nije preopterecen, ali je zato krsh od kung fu napajanja, sto ce reci sto je napajanje kvalitetnije izrade i sto su bolji delovi njega ugradjeni to je napajanje i tise. "Tisina" napajanja sa aktivnim hladjenjem najvise zavisi od ambijentalnih uslova u prostoriji gde se racunar drzi. Ako je u prostoriji gde drzis racunar ume da bude vruce, ima puno prasine, duvanskog dima i slicno ni najkvalitetnije napajanje sa najkvalitetnijim tihim ventilatorom nece dugo biti tiho...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Preterano zujanje racunara

[ Pregleda: 1930 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.