Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa

[es] :: Access :: Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa

[ Pregleda: 1900 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

normandija
Srbija

Član broj: 70439
Poruke: 364
*.teol.net.



+62 Profil

icon Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa30.07.2010. u 13:23 - pre 167 meseci
Pokusacu ukratko da objasnim sta mi je potrebno. Pa da mi pokusate objasniti na koji nacin to da uradim i koju vrstu objekta na formi da koristim.

potrebno je da se napravi neka vrsta liste sa nekoliko kolona (mozda preko list boxa). A u tabeli imam naziv sektora, naziv,radne jedinice,naziv sekcije, naziv sluzbe. Tako da se po ucitavanju forme ucita prva kolona koja sadrzi imena gradova,zatim kad se klikne u prvoj koloni na grad, da se u drugu kolonu ucitaju svi Sektori,zatim u trecu da se izlistaju sve sluzbe koje su iz tog sektora i tog grada,onda u cetvrtoj da se odabere recimo neka sluzba i da se ta poslednja vrijednost zapamti u neku drugu tabelu...

da li postoji takva mogucnost,jer bezveze mi je da pravim 10 combo boxova,jer nikad ne znas sta ce korisnik da odabere,vec da od njegovog odabira zavisi sta ce se ucitavati u sledecu kolonu,tako da se dobije nesto tipa:


--------------------------------------------------------------------------------------------
Neki tip objekta * lista neka
--------------------------------------------------------------------------------------------
| Gradovi | |Sektori| |Sluzbe|
--------- -------- -------
|Beograd | | SOJ | |GSS
|Novi Sad| |GEF | | JJK |


i sad recimo odaberem Novi SAd,pa mi se pojavi lista SOJ i GEF,pa opet iz te liste nesto izaberem,ako samo dobro objasnio sta hocu
Bolje izgubiti trenutak u zivotu,nego zivot u trenutku !!!
 
Odgovor na temu

Srbin do jaja

Član broj: 219428
Poruke: 80
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa30.07.2010. u 17:24 - pre 167 meseci
mozda cascading combo boxes?
Nemam pojma šta da stavim u potpis!
 
Odgovor na temu

normandija
Srbija

Član broj: 70439
Poruke: 364
*.teol.net.



+62 Profil

icon Re: Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa31.07.2010. u 20:45 - pre 167 meseci
pa moguce je,ne znam kako se zove uopste zato sam vam napisao sta mi treba pa da mi date ideju ako sme me shvatili ?
Bolje izgubiti trenutak u zivotu,nego zivot u trenutku !!!
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa31.07.2010. u 21:04 - pre 167 meseci
Ako dobro razumem, trebaju ti tri liste tj. ListBoxa.

Prva po učitavanju forme ima u listi nazive gradova. OnClick događaj programiraj tako (ListBox2.RowSource = ...) da druga lista filtrira sektore po odabranom mestu. U tom momentu dodeli RowSource drugoj listi, pre OnClick na prvu ona bude prazna. Treću programiraj tako da se ispiše lista službi prema odabranom sektoru iz druge liste (ListBox3.RowSource = ...). Prethodno je i ova lista prazna.

Treća lista se prazni klikom na prvu listu.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa31.07.2010. u 21:48 - pre 167 meseci
Ovde ima primer sa tri povezane combo kontrole: http://www.elitesecurity.org/t355891-0#2207884
Postoji i link odatle za povezivanje dve combo kontrole sa uputstvom kako se to radi.
 
Odgovor na temu

normandija
Srbija

Član broj: 70439
Poruke: 364
*.teol.net.



+62 Profil

icon Re: Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa01.08.2010. u 09:20 - pre 167 meseci
pokusacu tako,pa ako ne uspijem javicu se opet, hvala
Bolje izgubiti trenutak u zivotu,nego zivot u trenutku !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Visetruki paralelni odabir iz neke vrste list boxa

[ Pregleda: 1900 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.