Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 510

[es] :: SOHO Networking :: Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 510

[ Pregleda: 1481 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 51028.07.2010. u 01:33 - pre 167 meseci
Pokusao sam da nadjem resenje kroz pretragu, ali za ovo moje nisam nigde nasao odgovor... sve nesto delimicno, ali nigde bas ono sto mi treba, te se s'toga usudjujem da krenem:

Imam desktop kompjuter, Ubuntu linux 10.04, laptop kompjuter windows xp i telekomov huawei 510 router. Ono sto zelim je sledece:
file sharing, internt connection sharing (da mogu sa oba kompjutera u isto vreme da pristupam internetu. Znam da postoje upustva za sheringovanje konekcije za 2 windows kompjutera... ali nigde nisam nasao kako da "spojim" linux i windows.
bio bih do smrti zahvalan onom ko mi odgovori na ovo. I pozeljno provede me step-by-step kako da ova dva kompjutera rade id a konacno dobijem neki drugi odgovor na komandu "ping" osim "destination not reacheable".

Unapred hvala!
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 51028.07.2010. u 08:40 - pre 167 meseci
Kako si zamislio da povežeš? Šta ide na ruter, a šta preko drugog računara? Pretpostavljam da desktop-PC ide na ruter, a posle WinXP na njega...
Internet connection sharing preko Ubuntua je verovatno najlakše postaviti preko firestartera - instaliraš ga i imaš posle wizzarda za ICS.



Na XP-u postaviš da dinamički dobija adresu - možda ćeš morati da ručno uneseš DNS-ove.
Imaš i step-by-step uputstva na netu, npr. sa podešavanjem iz komandne linije: http://www.webupd8.org/2009/02...ternet-connection-sharing.html
 
Odgovor na temu

ipacid

Član broj: 198
Poruke: 250
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 51028.07.2010. u 10:16 - pre 167 meseci
Ajde prvo da ti odgovorim, pa da pokusam sa programom koji si mi preporucio.

Imam telekomov ruter, koji ima 4 porta. Na portu 1 mi je da kazem "izlaz na internet", na na port 4 ide linux. laptop bi ubacio na 2 ili 3. Ako sam lepo razumeo pitanje... A pokuscu sad da se snadjem sam sa ovim informacijama koje si mi dao.
U znak sećanja, da ne bi zaboravili, ja sam napravio čekić koji svira.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 51028.07.2010. u 10:22 - pre 167 meseci
Ja sam se kod sestre istripovao sto ne mogu da izbacim oba kompa na net preko hg-a i provalio da moram da ubodem jedan rj45 u prvi a jedan u cetvrti lan port - nijedna druga kombinacija nije radila. Sto se tice filesharing-a izmedju njih nisam siguran da li moze ali nisam ni isprobavao :) Najlakse ces to da odradis preko sambe.
make love - !war
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 51028.07.2010. u 12:38 - pre 167 meseci
Aaaa, pa onda ti ne treba nikakav Internet connection sharing... Nisam proveravao - pretpostavih da imaš samo 1 RJ-45 port na ruteru. ;)
Isprobaj - možda ti stvarno bude do "kombinacije" priključaka na ruteru, kako je pomenuo combuster.
Znači, podesi na Ubuntuu da dinamički dobija adresu i to je to. Javi šta se dešava. Ako ne proradi, daj izlaz od ifconfig.
Naravno, za deljenje fajlova ti treba Samba. Instaliraj komplet iz synaptica sambu-server i samba-client, sa sve dodatkom za nautilus (nautilus-share, za deljenje na klik-klik: vrlo moguće da je već instaliran).


 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ubuntu, XP, Internet, file sharing, Huawei 510

[ Pregleda: 1481 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.