Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nekad upali, a nekad ne

[es] :: PC Konfiguracije :: nekad upali, a nekad ne

[ Pregleda: 6016 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 11:43 - pre 167 meseci
pozdrav svima.

od skoro imam problem da kad palim racunar nema bipa ni slike koja se ranije na kratko javljala pre ucitavanje windowsa, tacnije ekran ostaje crn i monitor pada u stand by. onda ugasim na prekidac, i tako vise puta dok se ne prevari da upali. dva tri puta sam rasklapao, cistio prasinu, menjao mesto RAM-u, ali bez efekta. takodje nekad kad se optereti komp na kratko se pojavi crn ekran par puta pa opet proradi.
samo da dodam da ventilator krene da radi, HDD takodje, zelena dioda se upali... maltene sve normalno. jedino se cuje neki zvuk iz rezaca kao kad kopira fajlove, i to bas jako, a do sad toga nije bilo. reze i cita normalno.

Sta bi moglo da bude?
 
Odgovor na temu

awaks
° Zadovoljan na birou
° Kraljevina

Član broj: 65994
Poruke: 381

Sajt: www.6yka.com


+1 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 11:57 - pre 167 meseci
Odzdrav! ;)
Ako nije problem da navedes sve komponente svog racunara i napajanje koje koristis pa da ti se moze pruziti adekvatnija pomoc!
Sumnjam na napajanje mada ne mora da bude...

p.s.
Je li overclokovan procesor? Je li nakon rasklapanja sve spojeno kako treba?


"Hladna glava, toplo srce i čiste ruke..."
 
Odgovor na temu

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 12:05 - pre 167 meseci
nije overklokovan, sve spojeno kako je i bilo.

amd sempron 2400+
256 ram :(
nvidia ge force fx 5200
realtec ac 97 zvucna integrisana
maticna je neka MSI iz 2005.godine, ne znam kako da ocitam koji je tacno model
sony dvd rezac 22a ili tako nesto
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 12:48 - pre 167 meseci
Tipične manifestacije loših elektrolita. Pogledaj one na ploči oko konektora za napajanje, možda je neki naduven ili čak i rascvetao. Ne mora da se baš uvek vidi ali može da pravi probleme.
 
Odgovor na temu

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 12:51 - pre 167 meseci
mislis na kondenzatore?

sta bi bilo resenje ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 13:29 - pre 167 meseci
Ako se vidi da su otišli, onda zamena. Nije težak posao, svako ko ume da koristi lemilicu može da odradi.
 
Odgovor na temu

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 13:47 - pre 167 meseci
hvala na odgovoru. umem ja da koristim lemilicu
jel postoji nacin da se pre intervencije sa sigurnoscu ispita da li je to problem?
 
Odgovor na temu

r_jekic
Rade Jekic
Valjevo

Član broj: 101848
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 19:53 - pre 167 meseci
Ukoliko postoje neispravni kondenzatori (a njihov opis je dao @calexx) trebalo bi krenuti od njihove zamene. Ukoliko se situacija i posle njihove zamene nastavi, poželjno bi bilo promeniti napajanje...
Nije vazno samo raditi ono sto volis...vaznije je voleti ono sto radis...
 
Odgovor na temu

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 20:50 - pre 167 meseci
evo malocas sam vadio maticnu i sve ocistio. nema naduvenih, prilicno ok izgledaju vizuelno. medjutim nista se nije promenilo ciscenjem pa ovo pisem sa mobilnog:-(
primetio sam da nema struje na usb portovima jer ne svetli dioda na adsl modemu a ni na misu, a nekad su se odmah palile. zaboravio sam ranije da kazem da mi je pre mozda 2 god crkao PS2 port pa koristim usb mis.
 
Odgovor na temu

r_jekic
Rade Jekic
Valjevo

Član broj: 101848
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne24.07.2010. u 22:31 - pre 167 meseci
Po mom mišljenju, sledeći logičan korak bi bio zamena napajanja. Naravno, ne treba odmah da juriš da kupiš drugo napajanje, ako imaš od koga pozajmi samo na par sati da probaš. Ukoliko se simptomi koji se sada javljaju prestanu pojavljivati, onda je rešenje kupovina novog napajanja.
Nije vazno samo raditi ono sto volis...vaznije je voleti ono sto radis...
 
Odgovor na temu

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne25.07.2010. u 00:55 - pre 167 meseci
probaj napajanje i ram,ako ne pomogne ,mjenjaj plocu !
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne25.07.2010. u 02:48 - pre 167 meseci
Jos jedan glas za napajanje. Skoro mi je crklo napajanje koje se pred smrt ponasalo bas tako. Iako nije neka zahtevna konfiguracija, bolje probaj da li ces problem resiti sa drugim napajanjem, nego da rizikujes da kada PSU crkne odnese jos neke komponente sa sobom.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne25.07.2010. u 14:38 - pre 167 meseci
Imam relativno slicnu konfiguraciju: EPOX nforce2,Sempron 2200+ (overklokovan sa 1,5 na 1,8 Ghz) i 512 ram. Imam po nekad slicne simptome,samo sto kod mene na displeju na ploci pise C1,i to znaci memorija. Sad,ne razumem bas,ali samo memoriju stavim u drugi slot i komp radi OK. Pa kad opet krene da zeza tako,onda vratim u onaj prvi slot i opet radi OK. Znaci i slotovi i memorija su ispravni ali eto zeza. Ja bih prvo probao memoriju drugu,i ubacio bih je u svaki slot da vidim kako se ponasa. Imao sam pre par godina problem,kad nesto pokrenem zahtevnije od muzike,npr film ili igru,neki kondenzator pocne da cijuce i zuji i komp se ugasi ili restartuje. Mislio sam da su kondenzatori ali ipak je bilo do napajanja. Mislim da te zeza memorija,a ako nije ona onda je ploca. (komsija imao problem da mu se komp par sekundi posle gasenja upali,i nece da se ugasi,gasio ga cupanjem kabla iz struje jedino-a nekad nije hteo da se upali. zamenio je plocu i otad mu je sve ok) Nadam se da sam pomogao za*ebancijama iz svog iskustva. Poz

[Ovu poruku je menjao KrkaCiC dana 25.07.2010. u 23:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne25.07.2010. u 22:37 - pre 167 meseci
O majko moja... Off-topic: I Abit ploce su svojevremeno "iz miloste" zvali "yebit" a Codegen napajanja i dan danas neke moje kolege zovu "ko degen" al' cisto sumnjam da si ovo "EROX" namerno napisao. Bode oci na kilometar, bar nama koji poznajemo hardver, a koliko je EPoX bila dobra firma govori cinjenica da vise ne proizvode maticne ploce. I da... da ne zaboravim... mnogo ih je svojevremeno bilo bas sa problematicnim elektrolitima.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne25.07.2010. u 23:04 - pre 167 meseci
Mali lapsus :) ispravio sam. i ja malo OFF-ja mislim bas suprotno za EPOX-tip kod kog sam nosio da mi proveri kondenzatore mi je rekao,a da jos nije ni video plocu,da nema sanse da su kondenzatori,i da je epox imao extra ugradjene kondenzatore. i ova moja Epox 8rda3 je bas kostala nekad,a i dobre performanse je imala,tako da se ne bih slozio da je Epox lose ime. Ja sam prezadovoljan. Pre KoDegena :) sam imao neko bolje napajanje,od 350w tesko dosta,dosta je i sljakalo,ali ode na otpad. Ovaj CODEGEN :) me nervira sto ima mali ventilator pa se relativno cuje,inace radi OK. Pozz
 
Odgovor na temu

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne30.07.2010. u 13:35 - pre 167 meseci
evo da se javim posle duzeg vremena. izvinjavam se, bio sam tehnoloski hendikepiran

Dakle ovako: definitivno je bila ploca u pitanju. Posto me taj komp vec duze vreme nervira, kupio sam novi. Sa starog sam zadrzao opticki drajv i hard disk (pored novog HDD-a) . Medjutim djavo nikad ne spava. Posle jucerasnjeg mucenja sa Win 7 ultimate (koji nije lepo hteo da radi i vec sam pomislio da NOVI komp nije dobar ) uspeo sam da instaliram XP. I sad je samo problem sto taj opticki drajv koji sam ostavio sa starog kompa ne cita CD-ove. DVD diskove cita, a CD ne prepoznaje, pise mi "please insert disc" a disc je unutra. Uopste ga ne vidi. Dok je bio na starom kompu radio je.

Dajte pomoc, molim vas, vise ne znam gde da se denem
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne30.07.2010. u 18:00 - pre 167 meseci
Pa probaj taj DVD kod nekog ortaka,komsije pa ako se ponasa isto probaj da ga otvoris i ocistis,i ako ni tad ne razmisli da cita CD-ove ti ga baci i kupi drugi,ili ga sacuvaj cisto za citanje DVD-ova. Na starom kompu imam neki OptiArc (nevidjeno s*anje) i on slabo cita Dvd ove,hoce da ih reze ali ih skoro i ne cita,a sa CD-ima je ok. Ja sam ga sacuvao cisto da ne kupujem drugu optiku,jer inace taj komp slabo koristim a i umrezen je sa ovim. Znaci probaj ga negde pa javi.
 
Odgovor na temu

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne30.07.2010. u 21:22 - pre 167 meseci
hvala za ideju oko isprobavanja kod komsije

Samo mi malo nelogicno da cita DVD, a nece CD. Ovo cisto laicki razmisljam.... valjda jedan laser ima unutra. Nego, da nije nesto zeznuo lik koji je sklapao komp? Jel postoji takva mogucnost, tj jel ima neko podesavanje iz BIOS-a ili onim "bockama" sa zadnje strane uredjaja?
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+784 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne31.07.2010. u 01:04 - pre 167 meseci
Koliko ja znam NEMA :) i Nema podesavanja. Zamisli da je citao samo CD a ne DVD,onda bi bilo losije mnogo. Ovako imas DVD,CD ionako skoro niko ne koristi,bar ja ne. Ako imas novca kupi NOV,a ovaj "odlozi". POZZ
 
Odgovor na temu

darence

Član broj: 90747
Poruke: 365



+2 Profil

icon Re: nekad upali, a nekad ne31.07.2010. u 12:48 - pre 167 meseci
hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: nekad upali, a nekad ne

[ Pregleda: 6016 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.